Podzimní trendy v líčení a péči o pleť

Datum článku: 27. 10. 2015

S podzimem přichází každou sezónu i aktuální trendy v líčení a účesech. Již se nemusíte bát, že se vám make-up rozteče, ale to neznamená, že ho notně musíte používat silnější nánosy. I na podzim by měla být základem kvalitně ošetřená a hydratovaná pokožka, pečlivě upravené a vyživené vlasy.

Podzimní trendy v líčení a péči o pleť

1. Hydratovaná a zrelaxovaná pleť

Odpočatá a svěží pleť je skvělým základem pro jakýkoliv make-up a také základem pro pleť, která je jakoby nenalíčená. Proto byste v první řadě neměla podceňovat kvalitní péči - dodávat pleti hydrataci, relax a také ji ošetřovat preventivně proti vráskám. Stále častěji se hovoří také o aktivní noční ochraně. Není k zahození. Ráno vstát s odpočatí pokožkou vám určitě usnadní rituály v koupelně.

2. Oči

Základem je upravené obočí. Žádné tenké čárky, spíše přirozená, jemně upravená linie. Pomocí tužky na obočí, hnědé, ho dotvarujte a můžete i jemně vyplnit. Co se víček týče, ty mohou zůstat zcela bezbarvé, případně je zvýrazněte jemnými vrstvami teplých hnědých či růžových tónů - zkuste čokoládovou, koňakovou, kávovou či pískovou nebo starorůžovou a cihlovou. Stále jsou však v kurzu oční linky. Pokud se rozhodnete pro ně, víčka nechte bez barvy, aby vynikla linie samotná.

3. Rty a líčka

Podzim by sice mohl svádět k sytým a intenzivním tónům. Ale pokud mluvíme o denním líčení, lépe uděláte, pokud rtům ponecháte přirozenější odstín, podpořený spíše jemným leskem nebo jen dotykem barvy. Vyhněte se konturám, rty by měly být plné a přirozené. Na líčka přijde dotek zdravější barvy. Opálená pokožka postupně bledne, takže od bronzových tónů je lepší přesunout se k narůžovělým odstínům s jemným leskem, který tvář prozáří.

4. Vlasy

I v nich platí, že základem je přirozenost. Samozřejmě, bez pomoci stylingu se to asi neobejde. Namísto vrstev laku či tužidla však dodejte kadeřím jen jemnou texturu pomocí lehkých tužících přípravků. Vlasy by měly působit svěže a zdravě, lesk a jemně definovat strukturu je to, co opravdu platí a většině žen i svědčí.