Permanetní úpravy obočí - mikroblading a pudrové obočí

Datum článku: 4. 9. 2018

Obočí dokáže úžasně pozvednout vzhled celého obličeje. Je to sice jen zlomek jeho plochy, ale zlomek velmi důležitý. A navíc líčení, ale i tvarování a permanentní úpravy doznávají čas od času výraznějších změn. Na to by měly umět reagovat i ženy, které jsou hodně konzervativní. Prostě, tenké obočí už dávno vyšlo z módy a navíc, vypadá velmi nepřirozeně.

Permanetní úpravy obočí - mikroblading a pudrové obočí

Základem je dokonalý tvar

Jak si vybrat správný tvar a techniku? Dejte si poradit. Zkušené kosmetičky nebo odbornice vám vytvarují obočí, které vám sluší. Každá tvář je individuální a potřebuje zohlednit symetrii. Proto zapomeňte, že chcete mít tvar přesně jako známá filmová hvězda nebo novodobá hvězda Instagramu. Ale pokud se rozhodnete pro tvar, který vám bude slušet, ale vaše vlastní obočí "to nedá", tak je zde řada vymožeností moderní kosmetiky.

Microblading - náhrada tetování

Rychlá doba si žádala rychlé řešení. Ženy si chtěly úpravu zevnějšku usnadnit, a tak vzniklo permanentní obočí. Vytetované obočí však působilo také umělým dojmem, a tak se do popředí dostal - microblading. Tato metoda je zatím jediná, která dokáže napodobit přirozený tvar obočí. Provádí se pomocí speciálních jehel, čepelek - ručně. Vláskování se provádí vykreslením jednotlivých chloupků obočí. U obočí doplňuje jeho hustotu jednotlivými chloupky, které odpovídají přirozenému obočí. Působí přirozeněji než uměle vykreslený tvar, který vznikl jako produkt tetování. Patří do kategorie semipermanentního a jemné linky vám dokáží udělat efekt hrubšího a přirozeného obočí, které může být k nerozeznání od přirozeného.

Pudrové obočí - přirozené a bezbolestné 

Technika pudrového obočí je vhodná i pro dámy v zralejším věku. Zkušené odbornice vám dokáží vytvořit obočí přesně na míru. Tetuje se jen do vrchních vrstev pokožky, a tak je výsledný efekt velmi přirozený. Není třeba se bát ani hojení, protože proces "vyhojení" pokožky je rychlý. Při použití silnějšího anestetického krému je tato metoda i zcela bezbolestná. Ve prospěch pudrového obočí hraje také možnost namíchání pigmentu přesně podle vašich preferencí, či barvy vlasů. Pokud toužíte po dokonalém výsledku, zkuste se informovat na tuto metodu v profesionálním salonu. Ale pozor! Ne všechny salony pracují stejně. Neorientujte se podle ceny a slevových akcí. Ideální je, když se poohlédnete po recenzích, salon nejprve navštívíte a seznámíte se s  jejich profesionálním či neprofesionálním zacházením s klienty. Vybírejte pečlivě. Jde o vaši kůži a zdraví!

Autor: Lenka Kostková