Kosmetické rady, které ocení všechny ženy

Datum článku: 16. 12. 2015

Péče o pleť vyžaduje své zásady. Všechny ženy a dívky to vědí, ale občas prostě musí na malý nedostatek neodborně a nehygienicky sáhnout a nehoda je na cestě. Hlavně, když se zrovna nejvíc potřebujeme líbit! A co s tím teď dělat? Poradíme vám.

Kosmetické rady, které ocení všechny ženy

Zanícené pupínky a jiné pohromy

Postrach každé párty, rande či rekreačních fotek - velký, červený pupínek. Jak na potvoru se vždy zjeví uprostřed čela, nosu nebo na bradě. Je nepřehlédnutelný a pekelně bolí. Jedna věc je jeho překrytí, druhá samotný vznik a příčina. Účinný způsob, jak mu předcházet je úprava jídelníčku a důkladné čištění pleti. Vynechávejte mastná jídla a sladkosti a pijte hodně vody. Večer a ráno si pleť pořádně vyčistěte, vhodné je aplikovat gel a tonizační vodu. Hlavně v létě, kdy teploměr ukazuje více než 30 stupňů Celsia. Zatímco vyrážka nezmizí, pomůže s maskováním účinná dvojice, která vás nikdy nezradí: korektor a make-up. Večer ale nezapomeňte na důkladné odlíčení, aby pleť mohla dýchat. Opakující se problémy s pletí je však třeba konzultovat s kosmetickými odborníky. Pokud jde o aknózní pleť, měla byste zaklepat na dveře dermatologa.

Co s obočím

Mnohé z nás mu nepřikládají velký význam, ale je to právě obočí, které dokáže vaše oči dokonale vyzvednout. Naopak nesprávným tvarem nebo odstínem dosáhneme zdevastování celé vizáže. Někdy se domníváme, že máme fígl na trhání obočí a vytvarujeme si ho samy. Častokrát je ale výsledkem příliš tenké a vykrojené obočí, které celkové vizáži určitě neprospěje. Kontura na obočí výrazné barvy celkovou pohromu už jen zakončí. Druhý extrém je, pokud se obočí nechá růst "na divoko". Silné nebo, nejhůře, srostlé obočí je hotovou katastrofou. Neriskujte a svěřte se raději do rukou odborníkům. Ti vám účinně poradí, jaký tvar obočí byste měla zvolit. Navíc, nemluvíme o závratných částkách při službě tohoto typu.

Nevítané chloupky

V tomto případě radíme jediné, navštivte kosmetičku, která tento problém vyřeší raz dva. Samozřejmě, vždy je tu možnost odstranit si chloupky nad horním rtem svépomocí, voskovými proužky. V takovém případě nezapomeňte danou oblast pořádně vydezinfikovat, aby se vám to nezanítilo. Rozhodnutí je na vás.

Nechte si poradit

Tak, jako si samy nestříháme vlasy, neměly bychom aplikovat přílišný "free style" ani v kosmetickém poradenství. Nejideálnější je nechat si poradit odborníky.