Jaké mohou nastat problémy při nošení zubní protézy?

Jak se změní život poté, co začneme nosit protézu a jak předcházet problémům?

Žádné zubní náhradě nelze upřít, že nám dokáže zkvalitnit život. Všechno ale má i své nevýhody. V případě zubních protéz je to hlavně problém s vnímáním chutí. Mnoho lidí se dlouho neumí naučit jíst s protézou, tvrdí, že chuť téhož jídla najednou cítí úplně jinak.

Dalším mínusem je schopnost vyprávění, artikulace. Po nasazení protézy se může objevit šišlání, horší srozumitelnost, zhoršené sykavky.

Konečně třeba zmínit i nepříjemný pocit cizího tělesa v ústech. Protézy mohou zpočátku tisknout na dásně, tváře, čelisti, kosti a člověk má tehdy sto chutí vyhodit ji ven oknem.
Nejlepším lékem je čas.

V případě protéz je nejlepším lékem čas, na nové zuby si třeba jednoduše zvyknout a časem se určitě usadí na tom správném místě. Pokud je s umělým chrupem více starostí než radostí, určitě zajděte za odborníkem - každá protéza se dá vylepšit a upravit tak, aby seděla co nejlépe. Co však můžeme udělat pro zkvalitnění pocitu z protézy sami doma, je perfektní ústní hygiena. Ta je nesmírně důležitá i při prevenci problémů s dásněmi.

comments powered by Disqus