Jak zamaskovat nedokonalosti pleti?

Když nepomáhají čistící gely z drogerie, a ani přípravky z lékárny nedokážou zmírnit naše akné, je třeba se naučit jednoduše vyrážky zamaskovat. Nikdo totiž nemá dokonalou pleť, snad s výjimkou vyretušovaných modelek z reklamních kampaní. Víme, jak na to.

Nejprve kruhy

Tmavé kruhy pod očima a lá panda nejsou v módě. Kdyby byla vaše tvář jemňoučká a hebká, kruhy pod očima její krásu jen potlačí. Nejlepší je zamaskovat světlým tekutým korektorem, jen o odstín světlejším než vaše pleť. Tekutý korektor naneseme aplikátorem pod spodní víčko a jemně ho vklepeme do pokožky. Čím je hutnější, tím je viditelnější, a proto si v drogerii vyberte řidší korektor. Nezapomínejte zamaskovat i viditelné žilky na víčku.

Zařaďte neutrál

Čím se přebíjí červená? Přece zelenou. Platí to i o vyrážkách. Pokud je vaše pleť protkaná červenými žilkami a zapálenými vyrážkami, pořiďte si zelený korektor. V parfumeriích ho mívají běžně, známé kosmetické firmy v drogeriích také. Nanáší se jako podklad přímo na šarlatovou nedokonalost. Na závěr postižené místo jemně překryjte make-upem v barvě vaší pleti.

Černé tečky

Jak jen víme závidět těm šťastným dámám, které netrpí černými tečkami v okolí nosu! Bohužel komedonů se nikdy nezbavíme úplně, protože se tvoří bez přestání. Můžeme si však dopomoci samy - hloubkovým čištěním pleti u kosmetičky, i v drogeriích dostupnými proužky, které je částečně odstraní. Aplikují se na mokrý nosný můstek a jeho strany, na čelo a bradu. Po zaschnutí pásek strhnete i s uhříky. Tato metoda však problém se zakrytím nevyřeší. Na "černé tečky" vyzkoušejte hutnější korekční tyčinku. Po aplikaci nános rozetřete do ztracena.

Jaký zvolit?

Na trhu je tolik druhů make-upu, že se v nich běžný spotřebitel sotva vyzná. Na problémovou pleť však vyhledávejte jen make-up, který je na ni určen. Vyhýbejte se nejlevnějším variantám a raději se poraďte s odborníky v lékárně. Právě lékárny nabízejí nejvhodnější přípravky na aknózní pleť, které vyrážky nejen kryjí, ale i léčí.

Rada vizážisty: Je dobré krycí make-up nanášet jen na postižená místa. Nikdy si nenanášejte make-up na celý obličej, předejdete tak efektu masky. Při výběru make-upu se neřiďte neonovým osvětlením drogerie, ale přirozeným světlem. Jen tak rozpoznáte ten nejsprávnější odstín, který vaše nedokonalosti perfektně zakryje.

comments powered by Disqus