Jak zachovat klid, když miminko nepřichází?

Marně se snažíte otěhotnět? V dnešní době nic neobvyklého. Brzy bude neobvyklé to, když žena otěhotní, když bude chtít. Pokud jste vy i partner zdraví, problém je v psychice. A ta dělá divy v tom dobrém i špatném slova smyslu. A výsledek může být nejen to, že neotěhotníte, ale i to, že vás partner opustí. Dusno, které kolem sebe dokáže vytvořit žena, toužící po dítěti, bývá často neúnosné!

těhotenství, neplodnost, ženy, touha po dítěti

Proč já?

Tuto otázku si přestaňte klást. Nejen vy. Je mnoho párů, kterým se nedaří otěhotnět. Samozřejmě, toto nebude pro vás útěchou. Jednoduše touto otázkou, která nikam nevede, se přestaňte zabývat. Už více si ji nepokládejte. Spíše se to snažte pochopit duchovně. Nejen každý člověk, kterého na své cestě životem setkáte, má pro vás smysl, ale i situace, kterým jste vystavena. Jste na miminko připravená? Jste s tím pravým? Je už čas? Jste uvolněná? Pokud si vezmete do hlavy, že má smysl, proč miminko stále nepřichází, snadněji se vám bude dýchat.

Odbourejte strach

Hlavním důvodem, proč se miminku na svět ještě "nechce", bývá strach. Panika z věku. "Už to nestihnu", panika z toho, že se vám rozpadne vztah, protože partnerovi "nedáte potomka", panika z toho, že najednou všichni kolem vás "těhotní", jen vám se to nedaří. Panika z toho, že vás tchyně nebude mít tak ráda, jako dosud, panika z otázek, které se na vás z každé strany valí. Znáte to? Pokud se na to přestanete soustředit, odejde to. A teď nemáme na mysli samotné otěhotnění a touhu po miminku. Zaměřte se na práci, zkuste ještě předtím, než otěhotníte, hodně toho stihnout. Možná pak už na to nebude tolik času. Berte to jako výzvu. Věnujte se práci. To vše se odehraje přitom. Když se na to přestanete upínat.

Před partnerem neplačte

Muži nesnášejí slzy. Pokud si popláčete, když vás rozzlobí kolegyně, je to ještě v pořádku. Pokud ťuknete auto nebo neuspějete na pohovoru. Pokud však pravidelně řvete s každým příchodem menstruace - před partnerem, nečekejte ve vztahu nic dobrého. Nezapomínejte na to, že jste v tomto problému spolu! Pokud pláčete a zoufáte, stres přenášíte i na něj. A on, ačkoliv o něm nemluví, trápit se může stejně. Věříme, že nemůžete jinak. V takovém případě si raději najděte kamarádky, které trápí stejný problém. Ony vás pochopí, ony vám porozumí. Vyplačte se raději na jejich rameni a domů přijďte, až když si setřete poslední slzičku.

Daří se mi

Známých o tom, co vás trápí, neinformujte. Znáte to dobře, cizí se z neštěstí druhých nejen těší, ale uklidňují se, že nejsou nešťastní jen oni. Velmi špatný pocit, že? Vymyslete si formulku. Neříkejte, že děti nechcete nebo neplánujete (pozor na to, co vyslovujete!). Říkejte neutrální věci. Změňte téma na práci nebo na nový koníček, mluvte o všem možném, jen ne o dítěti. Pokud se vás někdo přesto přímo zeptá, odpovězte zcela neurčitě: "Vždyť uvidíme". Neslzte do negativistických vět, nestěžujte si. Nepotřebujete to, opravdu. Vám se daří!

Nezáviďte druhým

Máte kolem sebe "snažilky", které již mezitím otěhotněly a vám to trhá srdce? Podívejte se této "nenávisti" a "zlobě" přímo do očí. Podaří se vám to snadno. I kdybyste se měla přemáhat, popřejte této kamarádce, a to co nejupřímněji. Pak se donuťte, s kamarádkou a malým prckem se setkejte a pořiďte mu malou pozornost. Uvidíte, jak rychle od vás tato žárlivost odejde. Berte to jako naději. Podařilo se jí, podaří se i vám.

Odejděte z komunity

Už i vy jste se přidala do skupinky snažiliek, přestože jste si to v životě co nejméně přála? Jak se vám čtou všechny ty příspěvky o měření bazální teploty, o tom zoufalství, o kterém tam dennodenně všechny ženy vypisují? Jděte odtud pryč - uděláte pro své duševní zdraví velmi mnoho. Soustřeďte se raději na váš vztah. Hodně s partnerem cestujte, pracujte. Vnímejte toto období jako svobodné. Můžete si dělat, co chcete, s tím, že víte, že dítě přijde a všechno změní. Užívejte si život!

Zdravá strava

Všude čtete, že byste se měla zdravě stravovat? Fajn, ale nepřehánějte to. Zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nejenže máte šanci do těhotenství zhubnout a cítit se v pohodě, ale i "vyčistíte" své tělo konzumací zeleniny a ovoce. Nic nedělejte křečovitě. Když je období jablek, tak je konzumujte. Sladkosti dejte stranou a stravujte se zdravě. Budete se navíc lépe cítit. Ani výživových doplňků nemusíte do sebe zbytečně mnoho "cpát". Kupte si v lékárně kvalitní kyselinu listovou a bez velkých úvah užijte jednu tabletku ráno. Nevěnujte tomu více pozornosti.

Dělejte, čemu věříte


Nikdy jste nechtěla "skončit" běháním po doktorech, zkoumáním spermiogramu, nikdy jste se nechtěla uchýlit k žádným kúrám a odporné vám je i umělé oplodnění? Ať se na vás valí jakékoliv rady a informace, jděte pouze za tím, čemu věříte. Znáte to? Existujte to, čemu věříte a to je svatá pravda. Věříte tomu, že otěhotníte přirozeně a v nejvhodnější době? Stane se to! Vše ostatní vypouštějte. Dokonce si dejte ještě jeden závazek: Přestaňte o tom mluvit. Vaše dítě je na cestě.

Najděte mu jméno

Je to milá a neškodná hra. Podvědomí dáváte jasně najevo, že s děťátkem počítáte, těšíte se na něj. Děláte, jakoby zde již bylo. Dejte mu jméno! Ale pozor, nefixujte se na pohlaví. Přijít může holčička i kluk. Pokud se ráno věnujete afirmaci a meditacím, představujte si dítě. Nikdy ne konkrétně chlapečka nebo holčičku. A dejte mu "pracovní" jméno. Hledejte ho v kalendáři, jakoby jste ho už čekala. Neděláte nic špatného, ​​naopak. Vyzkoušejte si to. Jak se cítíte? Určitě se usmíváte. Každá pozitivní myšlenka na vaše miminko je dalším krůčkem vpřed. Děláte hodně, těšíte se. Prociťte to.

comments powered by Disqus


Podobné články


Cvičení pomáhá těhotným ženám lépe zvládnout přípravu, samotný porod, ale i regeneraci po porodu

Cvičení v době těhotenství by pro zdravou ženu nemělo být problém. I když neustále přibývá rizikových...
více...

Ženy, které nemohou otěhotnět, by měly konzumovat vitamin B8

Příčin ženské neplodnosti je několik. Jednou z nich je i syndrom polycystických vaječníků označovaný jako...
více...

Co dělat, když po porodu chybí chuť na intimní soužití?

Láska a milování je nejen kořením života, ale i klíčem ke spokojenému vztahu. I když se ta láska časem...
více...

Těhotenství a onemocnění ledvin

Onemocnění ledvin bývá často příčinou neplodnosti žen, nebo může zavinit samovolný potrat. Ale i zdravá žena...
více...

Alkohol je tabu celou dobu těhotenství!

I když to zní absurdně, stále určitá část těhotných žen nevěří tomu, že alkohol v těhotenství opravdu...
více...

Chůze nejen pro těhotné - lék a prevence mnoha chorob

Univerzální lék, který navíc nic nestojí? Nevíte? A kdybychom vám napověděli, že začíná písmenem “ch” ?...
více...

Jak se změní chod domácnosti a priority ženy s příchodem miminka?

Mateřství převrátí život naruby celé rodině. Ale hlavně ženě. Možná vás dosud nenapadlo, jak bude s miminkem...
více...

Jaké bude mít dítě v dospělosti zuby, závisí již v těhotenství na stravování matky

Rostou vašemu děťátku zoubky? Tak to nastává další etapa jeho života! Etapa, která je velmi důležitá pro stav...
více...

Sourozenci a jejich přirozená rivalita

Rivalita mezi sourozenci není nic neobvyklého. Děje se téměř ve všech rodinách, které mají více dětí. Ale...
více...

Otec u porodu - pomoc, která sbližuje

Tatínek u porodu? Dnes již zcela běžná věc. Tatínkové se postupně “dopracovali” na porodní sál, ale neměli...
více...