Jak vyzrát nad vypadáváním vlasů?

Datum článku: 29. 11. 2010

Vypadávání vlasů je problém, který postihuje jak muže, tak ženy. Je pravda, že u mužů je tento jev častější a viditelnější, přestože čísla uvádějí, že ani ženy na tom nejsou mnohem lépe: tato nepříjemnost postihuje dva mužů ze tří a jednu ženu z pěti. 

Samozřejmě nemluvíme o normálním vypadávání vlasů, ale o hojném padání vedoucím k částečné nebo úplné plešatosti. Existuje mnoho mýtů o tom, co ke ztrátě vlasů vede: časté mytí, špatný krevní oběh, nošení klobouků atd. Ale všechno jsou to jen předsudky.

Hlavním důvodem plešatosti u mužů je dědičný předpoklad, u žen se jedná o hormonální změny. Kromě toho mohou k plešatosti u obou pohlaví přispět i různé nemoci, nehody nebo popáleniny.

V zoufalých případech však existuje řešení: vlasový implantát. Jedná se o chirurgický zákrok, kdy se rouby s vlasy odebrané ze zátylku nebo z bočních stran hlavy implantují do "obnažených" oblastí. Jedno je třeba říci hned na začátku: po zákroku bude výsledkem zlepšení vzhledu podle toho, čím v daném okamžiku disponujete. Záleží na zdravotním stavu pacienta, na kvalitě vlasů a na možnostech, které se dají využít.
 

Jak vyzrát nad vypadáváním vlasů?

Implantace vlasů 

Implantát se realizuje v etapách, které se mohou protáhnout až na čtyři měsíce, kdy je po každém zákroku nezbytné určité období na zahojení. Je možné přikročit k lokální nebo celkové anestezii, vše závisí na složitosti procedury.
 

Existuje několik způsobů implantace vlasů:

- Buď se odebere část pokrytá vlasy ze zátylku, která je následně rozdělena na menší štěpy po pěti-šesti vlasech, které jsou velmi malými řezy přidány do oblasti postižené plešatosti.
- Jiný způsob se týká implantace celé části s vlasy do postižené oblasti.
- Další možnost spočívá v natažení kůže, čímž se zmenší oblast bez vlasů.

Den nebo dva po operaci pacient nosí obvazy, ale třetí den si už může vlasy umýt. Pocítí sice bolest na hlavě, ale s pomocí vhodné medikace se bolest dá snést. Do šesti týdnů implantované vlasy vypadají a nové vlasy vyrostou přirozeným způsobem do 12 týdnů.

Pokud tedy máte problémy s vlasy, je dobré zajít za odborníkem a informovat se o možnostech, které by pro vás byly vhodné. Není nutné čekat až na úplné zplešatění, než se pro tuto proceduru rozhodnete; lépe je problém řešit hned v počáteční fázi. Mnoho lidí (zejména mužů) začíná přicházet o vlasy již kolem 20. roku života. Včasný zákrok však zajistí výborné výsledky.