Jak vyřešit otázku odpadních vod?

Datum článku: 28. 3. 2019

Pokud jste se rozhodli své životy spojit s vlastní domácností, je jednou z variant zakoupení domu. Tímto směrem se vydávají ti z vás, kteří si nedokáží život mezi čtyřmi stěnami bytu představit a rozhodně se plánům jako takovým nedá nic vytknout. Nicméně tento způsob bydlení přináší mnohá úskalí, která v bytě řešit nemusíte. Jedním z nich je i řešení odpadních vod, které se mnohdy nedá provést připojením k veřejné kanalizaci. Jak v takových chvílích postupovat? Na to se vám dostane odpovědi v následujících řádcích.

Jak vyřešit otázku odpadních vod?

Jak řešit absenci veřejné kanalizace?

  • instalací jímky

  • instalací septiku

Pokud kanalizaci řešíte v souvislosti s rekreačním objektem nebo domem, kde neplánujete žít ve velkém počtu osob, určitě se jako nejlepší řešení jeví jímka. Ta se považuje za nejjednodušší řešení, protože se prakticky nemusíte o nic starat. Na trhu si vyberete dostatečně velkou jímku, která dle vašeho uvážení pojme dostatečné množství odpadních vod. Posléze se pravidelně vyvážená za určitý poplatek tak často, jak bude potřeba. V tomto ohledu se vyplatí vsadit na společnosti, které disponují dostatkem zkušeností a také rozpětím služeb. Betonové jímky do Olomouce nebo kamkoli jinam? S kvalitní společností se nejedná o vůbec žádný problém. Stačí jen vědět, kde na trhu máte hledat.

Septik je také vhodným řešením

Septik je řešení odpadních vod, které má za úkol kromě zadržování špinavé vody také její čištění. Výsledek procesu je posléze vypouštěn do povrchových a podzemních vod. Betonové septiky složené ze dvou komor dokáží v tomto ohledu vykonat tu nejlepší službu, kterou si od takového řešení můžete přát. Beton je velice kvalitní materiál, se kterým nejsou žádné problémy a disponuje navíc dlouho životností.

Ve výsledku je samozřejmě jen na vás, pro které řešení se rozhodnete. Pokud si ovšem nejste jisti, určitě se vyplatí zjistit si názor profesionála, který ví o dané problematice jistě daleko více než vy. A takového servisu se vám při zvolení té správné společnosti určitě dostane.

Autor: Lenka Kostková