Jak vybrat uhlíkovou aku vrtačku?

Datum článku: 30. 8. 2023

Uhlíkové aku vrtačky jsou stále oblíbenějším typem vrtačky. Jsou lehčí, kompaktnější a mají delší výdrž baterie než klasické vrtačky s kabelem. Pokud uvažujete o koupi uhlíkové aku vrtačky, je důležité se předem rozhodnout, jaké vlastnosti a funkce pro vás jsou důležité.

Jak vybrat uhlíkovou aku vrtačku?

V tomto článku vám poradíme, jak vybrat uhlíkovou aku vrtačku, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Velký výběr uhlíkových vrtaček na Alze

Typ motoru

Existují dva hlavní typy motorů pro uhlíkové aku vrtačky:

  • Bezkartáčový motor je účinnější a má delší životnost než kartáčový motor.
  • Kartáčový motor je levnější a jednodušší na údržbu než bezkartáčový motor.

Počet úderů

Pokud potřebujete vrtačku, která zvládne i těžké úkoly, jako je vrtání do betonu nebo cihel, je důležitý počet úderů. Vrtačky s více údery mají větší průbojnost a jsou vhodnější pro těžší práce.

Otáčky

Otáčky vrtačky určují, jak rychle vrták rotuje. Vrtačky s vyššími otáčkami jsou vhodnější pro jemnější práce, jako je vrtání do dřeva nebo kovu. Vrtačky s nižšími otáčkami jsou vhodnější pro těžší práce, jako je vrtání do betonu nebo cihel.

Výkon

Výkon vrtačky určuje, kolik práce může vrtačku vykonat. Vrtačky s vyšším výkonem jsou vhodné pro náročnější úkoly.

Baterie

Uhlíkové aku vrtačky jsou k dispozici s různými typy baterií. Nejčastějšími typy jsou baterie Li-Ion a Ni-MH. Baterie Li-Ion mají delší životnost a lepší výkon než baterie Ni-MH.

Kapacita baterie

Kapacita baterie určuje, jak dlouho vydrží na jedno nabití. Vrtačky s vyšší kapacitou baterie mají delší výdrž.

Příslušenství

Některé vrtačky jsou dodávány s příslušenstvím, jako jsou různé typy vrtáků a šroubováků.

Cena

Uhlíkové aku vrtačky se pohybují v široké cenové škále. Je důležité si před nákupem stanovit rozpočet, abyste našli vrtačku, která vyhovuje vašim potřebám a zároveň je v rámci vašeho rozpočtu.

Pro domácí použití

Pokud hledáte vrtačku pro domácí použití, stačí vám základní model s nízkým výkonem a počtem úderů. Vrtačku vyberte s dostatečným počtem otáček pro jemné práce a s baterií, která má dostatečnou kapacitu pro celodenní používání.

Pro profesionální použití

Pokud hledáte vrtačku pro profesionální použití, vyberte si model s vysokým výkonem a počtem úderů. Vrtačku vyberte s dostatečným počtem otáček pro těžké práce a s baterií, která má dostatečnou kapacitu pro celodenní používání.

Závěr

Při výběru uhlíkové aku vrtačky je důležité zvážit vaše potřeby a požadavky. Pokud si nejste jisti, jaký typ vrtačky je pro vás ten pravý, poraďte se s odborníkem.