Jak vybrat ten správný krém proti vráskám?

V určitém věku se na naší pleti začnou objevovat stopy, které na ní zanechává čas. První vrásky, ztráta pevnosti, nejednotná barva. Přichází čas na koupi krému proti vráskám. Co by měl obsahovat krém, který vaší pokožce pomůže účinně bojovat s příznaky plynutí času?

Účinné složky, které oddalují projevy stárnutí:

Antioxidanty - látky, které pomáhají bojovat proti volným radikálům, zlepšují vzhled pokožky a napravují škody způsobené vlivy znečištěného životního prostředí. Patří sem např..:
vitaminy: A, C, E
mikroelementy: zinek, selen, silikon
rostlinné výtažky: zelený čaj, extrakt z hroznových semen, řasy
Vitamín A - nachází se v přípravcích proti akné. Tuto všestrannou složku nahradil v krémech proti vráskám jeho derivát, retinol A, který méně dráždí pokožku. Stimuluje obnovu kožních buněk, vyhlazuje méně hluboké vrásky, posiluje pokožku. Je vhodný pro ženy nad 35 let, které mají první vrásky, ale i pro mladší ženy, aby vzniku vrásek předešly.

AHA kyseliny - jsou to výtažky z citrusových plodů nebo z cukrové třtiny. Mají abrazivní vlastnosti, díky nimž se z pleti odstraňují odumřelé buňky vnější vrstvy pokožky, vyhlazují ji a navrací jí jas. Jsou vhodné i pro zralou pokožku nebo na pleť poškozenou sluncem, ale nepoužívejte je, pokud máte velmi citlivou pokožku.

Sluneční filtry - chrání pokožku před ultrafialovým zářením, které způsobuje takzvané fotostárnutí pokožky.

Fytoestrogeny - chemické sloučeniny rostlinného původu s podobnými účinky jako estrogeny, které jsou vhodné pro pokožku v období menopauzy.

Zvlhčující složky - ceramidy, kyselina hyaluronová, močovina. Doporučuje se při péči o suchou pokožku, rychle ztrácí elasticitu, což způsobuje, že vrásky jsou spíše viditelné.

Vyberte si krém proti vráskám podle vašeho typu pleti:

Suchá pleť - nedostatečně hydratovaná, málo elastická, má sklon k podráždění.
Potřebujete krém, který se postará o její specifické potřeby. Měl by obsahovat sluneční filtry a antioxidanty.
Vyhýbejte se: abrazivním látkám dráždícím pokožku (např. AHA kyseliny)

Mastná pleť - trpí nadměrnou produkcí kožního mazu, leskne se. Taková pleť potřebuje krém, který zvýší její pružnost a zabrání tomu, aby se leskla.
Měl by také obsahovat antioxidanty a sluneční filtry pro boj proti volným radikálům a na minimalizaci škodlivých vlivů slunce na pokožku.
Vyhýbejte se: nanášení krému na pokožku kolem očí.

Smíšená pleť - střední část čela, nos a brada, známé jako T zóna, jsou mastné, zbytek obličeje je suchý nebo citlivý. Tento typ pokožky se snadno podráždí. Že větší část obličeje je suchá, můžete použít krém proti vráskám určený pro suchou pleť.
Smíšená pleť špatně snáší zimu, suchý vzduch, horkou vodu a agresivní mýdla.

Pokud máte takový typ pleti, váš krém by měl obsahovat filtry a látky, které bojují proti volným radikálům.

Naše rada:
Ráno nanášejte krém s antioxidanty, abyste pleť chránily před vnějšími vlivy, večer zase naneste krém proti vráskám.
Každých šest měsíců krém změňte.

Styl života

Dobrý krém proti vráskám nestačí. Vaše stravovací a hygienické návyky mají velký vliv na stárnutí pokožky. Nezanedbávejte proto odličování, chraňte pokožku před sluncem, jezte přírodní produkty bohaté na antioxidanty, omezte kouření a alkohol, dodržujte pitný režim a dopřejte si spánek.

comments powered by Disqus