Jak vybrat akumulátorové multifunkční nářadí?

Datum článku: 18. 9. 2023

Akumulátorové multifunkční nářadí je oblíbeným nástrojem pro domácí kutily i profesionály. Je cenově dostupnější než běžné elektrické multifunkční nářadí a nabízí větší mobilitu.
 

Velký výběr akumulátorového multifunkčního nářadí na Alze

Při výběru akumulátorového multifunkčního nářadí je však třeba zohlednit několik důležitých faktorů:

Jak vybrat akumulátorové multifunkční nářadí?

Napětí a kapacita akumulátoru

Napětí a kapacita akumulátoru určují výkon a výdrž nářadí. Napětí se udává ve voltech (V) a kapacita v ampérhodinách (Ah). Čím vyšší je napětí, tím výkonnější nářadí bude. Čím vyšší je kapacita, tím déle nářadí vydrží bez nabíjení.

Počet nástrojů

Akumulátorové multifunkční nářadí je dodáváno s různým počtem nástrojů. Při výběru nářadí je proto důležité zvážit, jaké nástroje budete nejčastěji používat.

Ergonomie

Ergonomie je důležitá pro pohodlné a bezpečné používání nářadí. Při výběru nářadí je proto důležité si ho vyzkoušet a ujistit se, že se vám pohodlně drží.

Další funkce

Kromě základních funkcí, jako je řezání, broušení a frézování, mohou akumulátorové multifunkční nářadí nabízet také další funkce, jako je například:

 • Osvětlení: Osvětlení usnadňuje práci v tmavých prostorách.
 • Přehledný displej: Displej zobrazuje informace o stavu nářadí, jako je například stav nabití akumulátoru.
 • Hlavní vypínač: Hlavní vypínač umožňuje rychle a bezpečně vypnout nářadí.

Cena

Cena akumulátorových multifunkčních nářadí se pohybuje v širokém rozmezí. Levnější nářadí má obvykle nižší výkon a počet nástrojů.

Na základě těchto faktorů si můžete vybrat akumulátorové multifunkční nářadí, které bude pro vás ideální.

Zde je několik tipů pro výběr akumulátorového multifunkčního nářadí:

 • Pokud se chystáte nářadí používat pouze pro běžné domácí práce, postačí vám model s napětím kolem 18 V a s omezeným počtem nástrojů.
 • Pokud chcete nářadí používat pro náročnější úkoly, jako je například řezání kovu, zvolte model s napětím alespoň 24 V a s větším počtem nástrojů.
 • Pokud chcete mít nářadí vždy po ruce, zvolte model s akumulátorem s vysokou kapacitou.
 • Při výběru nářadí se ujistěte, že je vybaveno bezpečnostními prvky, jako je například ochrana proti přetížení nebo proti přetížení.

Doufám, že vám tyto informace pomohou vybrat si to správné akumulátorové multifunkční nářadí.

Další informace

 • Typy akumulátorů: Akumulátory pro akumulátorová multifunkční nářadí se obvykle vyrábějí z lithium-iontů. Li-ion akumulátory jsou lehké a mají dlouhou životnost.
 • Doba nabíjení: Doba nabíjení akumulátoru pro akumulátorové multifunkční nářadí se pohybuje v rozmezí od 1 do 6 hodin.
 • Kompatibilita akumulátorů: Někteří výrobci nabízejí systémy akumulátorů, které jsou kompatibilní s více nástroji. To může být výhodné, pokud máte v plánu zakoupit další akumulátorové nářadí od stejného výrobce.

Další faktory při výběru akumulátorového multifunkčního nářadí

Kromě výše uvedených faktorů je třeba při výběru akumulátorového multifunkčního nářadí zohlednit také následující:

 • Hmotnost a rozměry: Akumulátorové multifunkční nářadí může být poměrně těžké a objemné. Pokud plánujete nářadí často přenášet, je důležité zvolit model, který je lehký a kompaktní.
 • Hlučnost: Akumulátorové multifunkční nářadí může být poměrně hlučná. Pokud plánujete nářadí používat v obytných prostorách, je důležité zvolit model, který je méně hlučný.
 • Vibrace: Akumulátorové multifunkční nářadí může generovat vibrace. Pokud plánujete nářadí používat po delší dobu, je důležité zvolit model, který je vybaven systémem proti vibracím.

Jak testovat akumulátorové multifunkční nářadí

Při výběru akumulátorového multifunkčního nářadí je vhodné si ho vyzkoušet. Někteří prodejci nabízejí možnost nářadí si zapůjčit nebo vyzkoušet v prodejně. Při testování nářadí je důležité zkontrolovat, zda se vám pohodlně drží, zda je výkonné a zda je vybaveno bezpečnostními prvky.

Závěr

Akumulátorové multifunkční nářadí je užitečným nástrojem pro domácí kutily i profesionály. Při výběru nářadí je však třeba zohlednit několik důležitých faktorů, abyste si vybrali to správné pro své potřeby. Zde je několik tipů pro výběr akumulátorového multifunkčního nářadí:

 • Zvažte své potřeby: Před nákupem si rozmyslete, na jaké úkoly budete nářadí používat.
 • Porovnejte ceny: Ceny akumulátorových multifunkčních nářadí se mohou lišit. Porovnejte ceny u různých prodejců, abyste našli tu nejlepší nabídku.
 • Vyzkoušejte si nářadí: Pokud je to možné, vyzkoušejte si nářadí před nákupem. ujistěte se, že se vám pohodlně drží a že je výkonné.