Pro zdravé a silné vlasy jsou důležité vitamíny skupiny A, B, E, bílkoviny jako i železo a další minerální látky. Zinek také podporuje růst vlasů, ale má spíše účinky na vyrůstání nových vlasů při jejich vypadávání. Je důležité dbát na přísun těchto látek v potravě a také je třeba doplňovat v tabletové formě.
Další způsob, který pomáhá podpořit růst vlasů, například masáže pokožky hlavy. Při těchto masážích dochází k prokrvení pokožky hlavy, což má blahodárný vliv na správný růst i kvalitu vlasů. Kopřiva je již po staletí považována za jakýsi "zázrak", který vám zajistí krásné a rychle rostoucí vlasy. Pokud si budete vlasy pravidelně promývat kopřivovým odvarem, budou pravděpodobně krásně lesklé a pružné. Pro blond odstíny je vhodný heřmánek a pro brunetky kaštan, nebo i listy z ořechu.
Nezáleží na tom jak došlo k poškození vlasů, výsledný efekt mluví sám za sebe. V době, kdy stojíte před volbou stříhat nebo schovat pod klobouk, se nabízí ještě jedno řešení: nebude však ani levné, ani okamžité. Určitě však pomůže, aby vlasy nabraly znovu takovou kondici, jakou měly kdysi. Jde o rekonstrukční terapii vlasů, jakou poskytují v různých kvalitních kadeřnických salonech.
Během takové kúry se obnovuje struktura vlasů, výživné látky proniknou hluboko do vlasu a obalí jej tak, aby byl na pohled hebčí, lesklejší a vypadal zdravěji. Po zákroku jsou vlasy mnohem vitálnější, ale než dosáhnete super lesku, je třeba absolvovat několik sezení. Tyto ozdravné kúry jsou finančně nákladné, můžeme vyzkoušet i domácí kúru.
Postup:
Zahřejte 5-6 polévkových lžic olivového oleje. Smíchejte ho s vajíčkem a směs vetřete krouživými pohyby do vlasů. Masírování podpoří prokrvení pokožky a růst vlasů. Vlasy pak zabalte do igelitového sáčku, na který ještě dáte ručník. Pokud na tento zábal působí teplo, účinek je ještě efektivnější, protože teplem se uvolní výživné látky z oleje.
Pokud vaše vlasy připomínají suchou slámu, případně jiný druh vysušeného porostu ... nezbývá jen vyživovat a vyživovat. Třeba zachránit, co se dá a dopřát vlasům kvalitní regeneraci v podobě různých vlasových přípravků - nejlepší jsou speciální vlasová séra na olejové bázi. Pokud chcete sáhnout do lednice - avokádovým, banánovým, majonézovým, nebo i olejovým zábalem určitě nic nepokazíte.
Nejlepší je vyměnit běžné šampóny z drogerie za ty kvalitnější, které se prodávají v lékárně. Výborně na mastné vlasy zabírají i bio šampony bez silikonu, které zbaví vlasy nánosů silikonů, pocházejících z vlasové kosmetiky. Vlasy budou po pár použitích hebčí a hladší na dotek. Dalším trikem je smíchat vlasový šampon s trochou citronové šťávy - pročistí je opravdu výborně. Stálicí v boji s mastnými vlasy, na kterou se ale neprávem zapomíná, je březová voda. Dostanete ji v drogeriích.
2 vejce, 1-2 polévkové lžíce mléka, trošku citrónové šťávy (stačí 1 polévková lžíce) můžeme přidat i trošičku medu (úplně postačí tak 1 kávová lžička).
Vše spolu smícháme a necháme působit na vlasech cca 3-5 minut a následně důkladně omyjeme vlažnou vodou. U mastných vlasů se nedoporučuje teplá voda, protože ta produkuje tvorbu mazu.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.