Běžíte den před dovolenou u moře ke kadeřnici, aby vám obarvila vlasy? Stop! Zůstaňte raději doma a v klidu si dobalte kufr. Barvení těsně před odjezdem se nevyplatí. Stejně špatnou volbou jsou i vlasy sepnuté celé léto do copu či používání laku s obsahem alkoholu. Jak přežít dovolenou bez ztrát?
Aby vám barva vydržela, navštivte kadeřníka minimálně deset dní před plánovanou dovolenou. Pokud si vlasy obarvíme těsně před odchodem, nový odstín vám nevydrží. Pod vlivem intenzivních slunečních paprsků, mořské či chlorované vody rychle vybledne a ztratí lesk. Ještě horším nápadem je trvalá, která vlasy zbytečně vysuší. Pokud si chcete zdůraznit odstín, sáhněte raději po barevných šamponech. Vlasům neublíží ani tónovací pěny. Díky nim můžete dokonce zaujmout každý večer jinou barevnou kreací. Návštěvu kadeřnictví si raději naplánujte až po příchodu domů. Před, nebo po dovolené můžete absolvovat hydratační kúru, po níž si vlasy lépe udrží vlhkost.
Zaplavaly jste si v moři či bazénu, sedly na deku a vlasy nechaly volně vysušit? Je to chyba, ačkoli přesně takto vypadá postup většiny rekreantů. Pokud by mohly vlasy vyprávět, určitě by vám nepoděkovaly. Chlór i sůl vlasům škodí. Neubírají jim jen pigmentaci, ale také zbytečně vysušují. Hlavu si vždy po plavání smyjte vodou a každý večer ji pak klidně umyjte šamponem. Použít je třeba samozřejmě šetrné šampony určené pro časté používání. Z vlasů odstraníte vše, co je může zatěžovat, a zároveň jim dodáte ztracenou vlhkost. Ideální jsou hydratační a šampony na zvětšení objemu. Abyste nemusely na dovolenou táhnout kufr plný vlasové kosmetiky, porozhlédněte se po úsporných cestovních baleních. V zavazadle se vám zároveň vytvoří prostor na klobouky nebo čepice, které vlasy také ochrání před agresivními slunečními paprsky. Sůl a chlór mohou uškodit i spojům u prodlužovaných vlasů. Využíváte tento výdobytek? Pak se informujte u kadeřníka, jakou technikou jsou přidělané a co snesou. Pokud nejsou přidělané vlasy přírodní, případně nejsou kvalitní, může se v chlorované vodě změnit jejich struktura a z rovných mohou být rázem kudrnaté. Problematické jsou čas od času i spoje. Vlasová kosmetika určená k ošetření v létě obsahuje často mnoho olejových složek a právě na ty reagují spoje tím, že se rozpojí.
Tak jako měníte s příchodem léta pleťové krémy, je třeba si vyměnit i vlasovou kosmetiku. V první řadě musí obsahovat ochranné UV filtry. Pokud nepoužíváte stylingové přípravky, můžete si koupit i speciální ochranný sprej na vlasy. U stylingových výrobků zkontrolujte obsah alkoholu. Často ho najdete zejména v lacích. Pokud se dostane na pokožku krku, nedej bože na obličej, můžete z dovolené odcházet s novými pigmentovými fleky. Než si začnete vylepšovat účes tužidlem, gelem a lakem, počítejte s tím, že stylingové přípravky vlasy zatěžují. Při pohledu do zrcadla zjistíte, že i po jejich použití máte vlasy neupravené a zplihlé. Pokud nechcete na dovolené strávit hodiny účesovou tvorbou, navštivte ještě před odjezdem kadeřníka a dejte si oživit střih. Pak si stačí vlasy vyfoukat, rozcuchat je a jít.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.