Jak ochránit motorku proti krádeži? Motorkáři to často vůbec neřeší

Datum článku: 28. 5. 2019

Výkonná silniční motorka není levný stroj, přesto často zůstává na parkovišti bez jakékoliv ochrany. Pokud ale chcete své jednostopé vozidlo ochránit, je na čase to změnit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že příště tam na vás miláček již čekat nebude. A to by bylo přece škoda. Jak tedy motorku zabezpečit před odcizením?

Jak ochránit motorku proti krádeži? Motorkáři to často vůbec neřeší

Motorky jsou často zcela bez zabezpečení

Právě proto, že motorka je prakticky nechráněná, je zajištění dodatečným alarmem na místě. A tím teď nemyslíme nějakou „houkačku z tržnice“, v této době už opravdu nejsme. Máme na mysli propracované zabezpečení, které vám poskytne podobné vymoženosti, jako zabezpečení v automobilech. Dobrý alarm na motorku je vybaven hned několika systémy. Je to zpravidla monitorování:

  • Polohy podle GSM

  • Síly signálu

  • Stavu baterie

  • Náklonu motocyklu

Sledování polohy vám samozřejmě umožní zjistit, kde se motorka nachází v případě jejího odcizení. S tím souvisejí funkce sledující sílu signálu GSM a stavu baterie vysílače. Samotný pokus o odcizení je pak možné detekovat dle náklonu motorky, kdy čidlo pozná, že je s motocyklem manipulováno.

Chytré funkce jako bonus

Veškeré výše zmíněné skutečnosti se navíc můžete ihned dozvědět pomocí vašeho smartphonu. Pokud se s vaší motorkou něco děje, váš mobil vám tak prozradí podrobnosti. Není tak potřeba nějakého hlučného alarmu, kterého si stejně nikdo nebude všímat, ale stačí dnes už pouhá notifikace na mobil. Díky GSM jste s motorkou stále ve spojení a můžete její polohu sledovat přehledně na mapě.

Instalace zabezpečení vám umožní váš stroj opouštět na parkovišti s větším klidem. A pokud budete vědět, že je vaše motorka v pohodě, budete v pohodě i vy. Nenechejte proto svého miláčka padnout do rukou zlodějů a zvažte pořízení zabezpečení. Na trhu si lze vybrat z řady možností a modelů nabízejících různé funkce.

Autor: Martina Dvořáková