Jak nenaletět na triky personalistů?

Datum článku: 13. 5. 2011

Pokud ovládáte triky kolegů, měli byste rozhodně znát i úskoky těch, kteří rozhodují o tom, zda vlastně nějaké kolegy budete mít. Jde o triky personalistů. A protože na začátku kariéry je přijímací pohovor, měli byste na něm být všemi mastmi mazaní.

Jak nenaletět na triky personalistů?

Jaké triky personalistů známe?

Pomlouvací trik: vyptává se vás na vašeho posledního šéfa. To by vás mělo znepokojovat. Chce vyzvídat, jestli budete o starém šéfovi mluvit nepříznivě. Pokud to uděláte, bude předpokládat, že v budoucnu se budete špatně vyjadřovat i o něm nebo o jeho firmě. Je proto nutné, chovat se neutrálně, nevykládat nic špatného o konkurentech nebo o bývalém zaměstnavateli.

Trik s drinkem: pozve vás na oběd nebo na kávu a vnucuje vám drink. Pozor, je to past! Lidé na úrovni nevypijí při přijímacím pohovoru ani kapku. Takže drink rozhodně odmítněte. Pokud jej přijmete, bude to poslední v jeho přítomnosti.

Flirtovací triky: zkouší s vámi flirtovat, dělá vám poklony. Je to velmi rozšířené a velmi nízké. Když přijmete poklony, prohráli jste. Zůstaňte tak věcní, jak je to jen možné.

Komický trik: vyslovený úder pod pás, ale přesto se to dělá. Pod nějakou záminkou vás požádá o nějakou absurdní činnost, která degraduje vaši důstojnost. Například, abyste z papíru složili čepici. Pokud to uděláte, nemáte šanci získat práci. Správný manažer ocení vaši hrdost.

Trik s emancipací: chce z vás vypáčit, jestli jste důsledně emancipovaná. Personalisté nemají moc rádi emancipované ženy. Právě tak jako nemají rádi červené rty a dlouhé červené nehty (což považují za špatné znamení), hrozí se nástupu emancipovaných žen. mají strach z toho, že to zpřevrací klima podniku a podobně. Tedy, i kdyby vás to bolelo, dejte najevo, že máte ochotu na kompromisy.