Jak nenaletět mužům podvodníkům?

Datum článku: 12. 5. 2011

Ženy jsou od přírody naivní. Samozřejmě ne všechny, ale téměř všechny. Příroda to takto zařídila s jistým záměrem. Kdyby nebyly ženy naivní, mnoho mužů by zůstalo bez partnerky. Proto jde s fenoménem ženská naivita těžko bojovat, proti přírodě se totiž jít nedá. Ale pár tipů jak mužům nenaletět může preventivně pomoci nejedné "na zranění vnímavé" ženské duši.

Setkání s neznámým

Když s vámi začne hovořit neznámý pohledný muž, pochopitelně pokud nemáte k tomu vážný důvod, nemusíte hned utíkat. Dobrá konverzace není nikdy k zahození. Nemusíte si však zbytečně předem myslet, že jste právě potkala osudovou lásku, která je k tomu ještě nezadaná. Mnohem pravděpodobnější bývá verze, že se fešák potřebuje pouze rozptýlit a doufá, že vybraná adeptka je podobného naladění.
Pokud je adeptka velmi působivá, fešák snadno zapře i nos mezi očima, protože žije chvilkou a intenzivní představou o možném budoucím slastném zážitku. Nezkazí si přece šance nějakými přiznáními o manželce či přítelkyni. Podstatně účinnější je z jeho pohledu zatajovat všechny kořist odrazující fakta.

Jak nenaletět mužům podvodníkům?

Kdo se ptá, hodně ví

Jak tedy předejít nečekanému a opožděnému poznatku, že muž, se kterým randíte, má v lepším případě dlouholetou přítelkyni a v tom horším manželku s třemi dětmi?
K takové cenné informaci se vyplatí přijít hned v začátcích seznámení. Ušetří se tím zklamání a řada problémů. Pokud potřebujete vědět, zda zadaný je či není, neptejte se přímo, zda má přítelkyni nebo manželku. Takto postavená otázka mu totiž dává možnost lhát a to zvládne, protože s takovou otázkou počítá.
Spíše použijte jinou taktiku. V kontextu rozhovoru se zeptejte např. "A co na to říká přítelkyně?" Nebo "Má stejný názor i tvoje manželka?" Prostě, tvařte se, že považujete za samozřejmost, že je zadaný. Takový postoj ho zmátne o to víc, pokud plánoval zatloukat své závazky. Pravděpodobně se naoko překvapeně zeptá, proč si myslíte, že někoho má. Zde je vhodné použít taktiku "maštění ega" což znamená dodat, že si neumíte představit, že takový muž jako on nemá partnerku. Ego se prozradí úsměvem a převypráví vděčně i to, co neměl v plánu. Pokud neprozradíte zklamání a zůstanete stejně přívětivá jako na začátku, fešák si pomyslí, že vám nevadí, že je zadaný a v duchu se potěší, že nemusí perlit a pamatovat si, co naperlil. Vy se takto dozvíte i to, jaké má krásné děti, jak s nimi jezdí na kole a jak pomáhá manželce při nedělním obědě. V takovém případě je s ním potřeba sdílet jeho rodinné nadšení, podpůrně působit na ilustraci rodinné idylky slovy, jaké je to dnes vzácné a co nejdříve odcupitat co nejdále. Budete mít o jeden dobrý skutek více - že nelezete jiné do zelí a sebe zachráníte před nocemi se zabořeným obličejem do polštáře kvůli muži, který vám již domotal hlavu a až potom jste se dozvěděla, že je zadaný.

Autor: Lenka Kostková