Jak na problémy s pletí během dospívání?

Obávaný rodiči, odůvodněný psychology, v určitém okamžiku ní prošel každý z nás: puberta je ve své podstatě jedná velká starost. Totiž - ono nestačí, že se člověk cítí jako ztracený ve světě, kterému nerozumí, nestačí, že bojuje, aby si našel vlastní identitu, že prochází bolestmi první lásky, že má v hlavě milion otázek, na které nenachází odpověď, že se s mámou každý den hádá - ještě k tomu všemu musí mít také problémy s pletí.

Uhry, černé tečky a rozšířené póry jsou důvodem k frustraci hlavně v tom věku, kdy máte pocit, že všechny problémy se odvíjejí od toho, jak vypadáte. Je to prokletí, kterým procházíme všichni, lépe nebo hůře, s většími či menšími účinky.

Puberta je okamžikem výbuchu hormonů a vypadá to, že její hlavním posláním je obrátit nám svět vzhůru nohama. Mazové žlázy se zblázní a všichni v tomto období zjišťujeme přítomnost pórů, o kterých jsme původně ani netušily, že je máme, a které vytvářejí příznivé prostředí pro hromadění mikrobů a všech možných nečistot, které se následně koncentrují do černých teček a hnisavých vřídků.

Pokud byste alespoň měly trpělivost a neprchaly s nimi hned k zrcadlu, abyste dále trápily tvář, už i tak pronásledovanou všemi těmi změnami. Ale to ne ..., trpělivost je v pubertě vzácnou vlastností, takže hlavní činností se stává vytlačování uhrů na tváři a zhoršování problémů.

Správné čištění pleti

Použijte speciální přípravky

Tajemství krásy pleti v pubertě spočívá v navyšování programu čištění. Kromě tradičního mytí je třeba začít používat i odličovací mléko a tonikum. Vyzkoušejte masky a krémy proti akné a jednou za týden sáhněte i po peelingu. Používejte také speciální přípravky, nezapomínejte na pravidelnost!

V případě vážných projevů akné musí zakročit dermatolog, který předepíše vhodné léky a masti podle vážnosti situace. Bohužel, jedním z východisek jsou také antikoncepční pilulky, které však na druhé straně způsobují, že se rodiče třesou při pomyšlení, že by jejich dcera mohla začít předčasně sexuálně žít.

Faktem je, že problémy s pletí k pubertě patří. Prostě jen musíte dělat všechno pro to, abyste je nezhoršily a abyste jim nedovolily zanechat na vašich tvářích jizvy a kdoví jaké ještě další neodstranitelné stopy. Za pár let vám všechno toto trápení bude připadat jako nezajímavá vzpomínka. Důležité je začít nyní s nácvikem síly vůle a alespoň po troškách položit základy silné ženy, kterou za několik let uvidíte v zrcadle.

comments powered by Disqus