Jak často sáhnout po pleťové masce?

Péče o pleť by měla patřit ke každodennímu rituálu každé ženy. Avšak občas v záchvatu přílišné péče nadělá více škody, než užitku. Víte, kdy a jak používat peeling, nebo pleťovou masku? A kdy je vhodné zajít ke kosmetičce?

I když mnohé dámy péči o svou pleť (zejména pokud je bezproblémová) mírně podceňují, je právě tolik jiných žen, které jí věnují maximální pozornost. Ve všem je třeba znát správnou míru, abychom z naší péče těžili a nezpůsobili si zbytečné problémy.

Čištění

Jak se říká, základem krásné pleti je čištění, kterému je třeba se věnovat dvakrát denně - ráno a večer. V příliš teplých dnech, kdy se pokožka potí více, je vhodné sáhnout po malém osvěžení pleti i častěji, a také v případě, že trpíte příliš mastnou pletí. Jinak je ranní a večerní očištění pleti pleťovou vodou a pleťovým mlékem dostatečné.

Nezapomeňte na peeling

Peeling dělíme na dvě skupiny podle způsobu, jakým na pleť působí, tedy na mechanický peeling a chemický peeling. Mechanický peeling za pomoci drobných zrníček pleť jemně zbavuje šupinek a nečistot, přičemž pohyby prstů při aplikaci by měly být pomalé a šetrné k pokožce. Jemné zarudnutí pleti je v pořádku, ovšem větší a dlouho přetrvávající podráždění je nežádoucí. Pokud vaše pleť takto reaguje na peeling, měli byste jej přestat používat, nebo snížit četnost jeho používání.

O tom, jak často používat peeling rozhodují potřeby vaší pleti, v ideálním případě byste ho měla používat jednou týdně, pokud máte citlivou pleť tak i méně často. Mezi jednotlivými aplikacemi peelingového přípravku zachovejte alespoň několik dní odstup, jinak byste poškodili vrchní vrstvu pokožky.

Při chemickém peelingu působí na pleť kyselina, obvykle je ve formě krému, či gelu a podle instrukcí výrobce jej lze používat i denně. Přípravek je vhodné odzkoušet v podobě vzorku, nesmí vaši pleť dráždit.

Pleťové masky

Většina pleťových masek se používá jednou týdně, je však třeba zvážit jejich účinky. Uklidňující masku je třeba aplikovat tehdy, pokud je pleť podrážděná, vyživující naopak v období zvýšené zátěže, čisticí jako prevenci.

Domácí pleťové masky, které se připravují k okamžitému použití, je možné používat i denně, což je vhodné zejména pro dámy trpící mastnou pletí a akné. Jejich pravidelným používáním lze docílit výrazného zlepšení stavu pokožky.

A kdy ke kosmetičce?

Dobrá kosmetička je k nezaplacení, jak se říká. Pokud nemáte žádné vážné problémy s pletí a správně se o ni staráte, řekne vám asi vaše kosmetička, že postačí jedno sezení za měsíc až dva, při kterém vám provede nejen důkladné čištění pleti, ale například i velmi příjemnou masáž obličeje. Dámy, které si raději tuto péči dopřávají samy doma, by kvůli hloubkovému čištění, které potřebuje skutečně každá z nás, měly zajít na kosmetiku čtyři krát ročně.

Při akné a vyrážkách je třeba důsledně poslouchat rady kosmetičky a opakovat návštěvy i každé dva týdny. Možná se vám to zdá příliš (i finančně), avšak investice (i časová) se vyplatí, protože pleť se pod rukama odborníka zlepší, a později vám už postačí i méně nákladná péče.

comments powered by Disqus