Hlavní přednosti dřevostavby

Datum článku: 21. 8. 2019

Dřevostavby mají mnoho výhod. Jaké jsou ty hlavní? Jaké výhody mají dřevostavby? Podívejte se na seznam těch hlavních. Ty jsou důvodem, proč je dřevostavba takovým hitem. Čím zaujme primárně?

Hlavní přednosti dřevostavby

Jelikož se dřevostavby stále více dostávají do popředí oblíbenosti v rámci celé světové populace, je zákazníkům předkládáno k výběru hned několik jejich druhů. Ačkoli se od sebe jednotlivé typy dřevostaveb ve své podstatě poměrně odlišují, tak v zásadě mají hned několik společných jmenovatelů, které by vás k investici do nich měly přesvědčit. Pokud právě hodláte řešit stavbu nového domu a právě dřevostavby na klíč jsou vaším tajným přáním, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. V průběhu se totiž dozvíte, jakými benefity dřevostavby vynikají a proč se jednoduše vyplatí vydat se právě tímto směrem. Zajímá vás více? V tom případě rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte k následujícím řádkům.

Hlavní výhody dřevostaveb

  • originální vzhled, díky čemuž na vás doslova dýchne příroda

  • výborné tepelné a izolační vlastnosti

  • rozsáhlé možnosti, na trhu se nachází hned několik typů dřevostaveb

  • skvělá dýchatelnost uvnitř objektu, stálý přísun čerstvého vzduchu

  • pevné, masivní stavby, které vydrží absolutně všechno

  • vysoká odolnost proti vnějším vlivům (s výjimkou požáru)

  • nízké náklady na údržbu a obsluhu takového domu

V prvé řadě samozřejmě nelze nezmínit skutečnost, že dřevostavby už na první pohled působí skutečně impozantně. Například klasické bungalovy a sruby vám okamžitě připomenou útlá dětství, kdy jste s velikou radostí jezdili na prázdniny k milované babičce, která žila na vesnici v lůně přírody a její domeček byl vytvořený právě v tomto duchu. Originální vzhled dřevostaveb jednoznačně nejde zpochybnit. Na trhu jsou k dostání takové, které mají za úkol oživit dávný design, ale i takové, které vypadají luxusně a moderně. Je zkrátka jen a pouze na vás, co vám více imponuje.

Dřevo je hojně využívaný stavební materiál už pěknou řádku let a za to vděčí zejména svým úžasným vlastnostem. Oproti ostatním materiálům vyniká skvělými tepelnými vlastnostmi, takže velice dobře vyrovnává teploty mezi vnějškem a vnitřkem. Zároveň během zimní topné sezóny dokáže efektivně udržet teplo a zahřívat vás po čas studených dní i nocí. Izolační vlastnosti dřeva jsou také mnohem významnější než u ostatních typů stavebních materiálů.

Jak už jsme zmínily v jedné z předchozích částí, tak dřevostavby nabízejí širokou paletu možností. Můžete se rozhodnout pro klasické roubenky nebo sruby, ale vašim zrakům také nesmí uniknout moderní masivní panelové konstrukce nebo konstrukce z hranolů a fošen. Někomu zas vyhovuje skeletový systém trámů.

Další vlastnosti dřevostaveb, které rozhodně stojí za to

Dřevo je samo o sobě velice pevným materiálem, proto se stále využívá pro výstavbu krovů, které mají za úkol udržet těžkou střešní krytinu na svém místě. Představte si, že z něj vytvoříte celý dům. Montované dřevostavby jsou pro vás tou správnou volbou. Pevnost díky masivní konstrukci je poté naprosto zaručena a máte jistotu, že dům vás přežije a vydrží i pro další generace.

Jelikož je dřevo velice vzdušné a aromatické, tak můžete počítat s tím, že uvnitř objektu se vám bude neustále příjemně dýchat. Nebudou vás otravovat zápachy syntetických materiálů ani vydýchané prostředí.

Pevný dřevěný materiál si dokáže poradit i s rozsáhlými povodněmi a dešti nebo sněhu se také velice dobře ubrání. Jejich údržba také není nikterak složitá, stačí se držet osvědčených postupů, které vám jistě poradí samotní stavitelé. V neposlední řadě se dřevo řadí mezi materiály vhodné pro výstavbu nízkoenergetických domů, čili levné dřevostavby, které se v posledních letech tak hojně dostává do popředí oblíbenosti.

Závěrečné shrnutí

Naši předkové nás opravdu nikdy nepřestanou překvapovat. Ačkoli totiž neměli takové znalosti jako máme my nyní, vždycky věděli, co je pro ně nejlepší. V případě staveb ze dřeva tomu samozřejmě není jinak, takže vám je můžeme vřele doporučit.