Mlýnek na kávu - nedocenitelná pomůcka každého milovníka dobré kávy

Datum článku: 24. 4. 2019

V době, kdy mletou kávu snadno koupíte v každém ochodě s potravinami, by se mohlo zdát, že mlýnek na kávu je zbytečným spotřebičem, který jen zabírá místo. Ale není tomu tak! Čerstvě umletou kávu nic nenahradí. Můžete si sice na ni zajít do oblíbené kavárny, ale určitě tam nebudete chodit vždy, když na ni dostanete chuť.

Mlýnek na kávu - nedocenitelná pomůcka každého milovníka dobré kávy

Jak to vidí milovníci kávy

Milovníci kávy se shodují jednoznačně v tom, že pokud chtějí pít kvalitní kávu, tak by měla být čerstvě umletá. Proto se trend domácích kávomlýnků opět vrací i k nám a rozhodně je z čeho vybírat. Pokud si chcete vypít každý den tu pravou, správně voňavou kávičku, jeden si rozhodně pořiďte! Prozradíme také, že kávomlýnek toho zvládne víc, proto se pojďte s námi podívat na tuto šikovnou "mašinku". Je nepopíratelné, že čím čerstvější suroviny máme, tím dokážeme připravit lahodnější a intenzivnější nápoj. Platí to samozřejmě i o kávě, proto mnozí kávaři sahají nejen po fair trade kávě, ale si ji hlavně kupují celou, tedy předem nemletou. Má to svůj smysl, protože proces mletí kávy před její přípravou je mimořádně důležitý. Naštěstí, dnes už doma můžete mít vlastní mlýnek, který vám tuto neocenitelnou službu poskytne. A může být nejen elektrický, ale i mechanický, vhodný na cesty nebo do práce.

Elektrický nebo mechanický

V první řadě si vyberte, zda chcete mechanický - obvykle menší a kompaktnější mlýnek, nebo naopak zvolíte elektrický. V zásadě platí, že elektrické vám mohou nabídnout větší objem namleté ​​kávy, jednorázově až 12 šálků, proto vše záleží na vašich potřebách. Volit můžete i mezi jednotlivými mechanismy, od drtících nožů až po ocelové a keramické kameny pro dosažení té správné tloušťky mletí. Pokud zainvestujete do kvality, bude vám mlýnek po dlouhou dobu mlít konzistentně a ve vysoké kvalitě.

Na co nezapomenout?

  • U ručních mlýnků vyzkoušejte tvar, který by vám měl dobře sednout do ruky. Pokud plánujete brát mlýnek na cesty, měl by mít nízkou hmotnost a možnost jednoduchého skladování s odnímáním mlecí kliky.
  • U elektrických mlýnků máte na výběr z několika velikostí, záleží na množství kávy, kterou potřebujete připravovat. Hledejte mlýnek s pojistkou, která zaručí, že se mletí automaticky zastaví, pokud je nádobka se zrny prázdná. Průhledná nádoba na pomletou kávu naopak pomůže udržet přehled nad množstvím kávy, kterou chcete spotřebovat.

Vybírejte pečlivě

Investovat čas i prostředky do mlýnku na kávu se rozhodně vyplatí. Odměnou vám bude příjemná vůně a lahodná chuť čerstvě umleté a zalité kávy.