Co je plastika nosu?

Datum článku: 29. 11. 2010

Asi každá žena najde něco, co se jí na svém těle nelíbí. Většina z nás se učí akceptovat samu sebe, brát se takové, jaké jsme a to, co často považujeme za nedostatek, může být tajemstvím, kterým jsme okouzlily našeho partnera. Stává se však, že někdy nám náš vzhled způsobí takový komplex, že nejsme schopny žít svůj život tak, jak bychom měly. A nestojí zato, abychom neustále trpěly kvůli něčemu, co se napravit dá, protože tam, kde příroda selhala, přichází na řadu estetická chirurgie.

Co je plastika nosu?

Nejběžnější prováděným opravným chirurgickým zákrokem je rhinoplastika, což znamená úprava nosu.

Díky ní lze dosáhnout změny tvaru nebo velikosti nosu, dají se zmenšit nebo zvětšit nosní dírky, může se zmenšit hrbol na kořenu nosu, může se zmenšit nebo zvětšit úhel mezi nosem a rty a jsou i další možnosti ohledně toho, co si přejete udělat pro svou spokojenost a ústřední část vaší tváře.

Vše se provádí v závislosti na vašich fyzických předpokladech, to znamená, že to, co získáte díky rhinoplastice, bude vylepšení vzhledu vašeho nosu, ne nový, zcela odlišný nos.
 

Rhinoplastika a její rizika

Rhinoplastika neboli plastika nosu má i svá rizika. Mohou vzniknout infekce, krvácení nebo alergické reakce na anestezii. Dále se vyskytují případy, kdy jizvy nejsou úplně neviditelné. Proto je důležité obrátit se na dobrého chirurga a informovat se předem o všech záležitostech, které může takový zákrok obsahovat.

Operace jako taková trvá 1 až 2 hodiny a všechno by se mělo vrátit do normálu po jednom týdnu. Někdy se mohou po operaci dostavit deprese, protože obličej je oteklý a namodralý. To je ovšem normální a není důvod propadat panice.

Krása je důležitá pro psychickou pohodu a také pro dobrou sociální komunitu, proto pokud naberete odvahu, můžete i vy podstoupit estetické operace, jakým je i rhinoplastika.

Autor: Lenka Kostková