Chraňte svůj dům proti ptactvu účinnými bezpečnými zábranami

Datum článku: 11. 6. 2019

Ptáci na zahradě jsou jistě příjemným zpestřením, ale zejména pokud jde o ptáky zpěvné. Takoví holubi nebo hrdličky nám už mnoho radosti nepřinášejí, spíše naopak. Pokud chcete svou zahradu před jejich nájezdy bránit, tak naštěstí existuje možnost, která vám zajistí klid a ptákům se přitom nic nestane. Slouží k tomu různé zábrany, které lze namontovat na objekt, jenž chceme chránit.

Chraňte svůj dům proti ptactvu účinnými bezpečnými zábranami

Výběr vhodné zábrany

Obvykle se jedná o hrotový systém, který se montuje nejčastěji do žlabu. Může se ale jednat také o různé římsy a parapety, prostě kdekoliv, kde ptáci s oblibou sedávají. Je důležité dodat, že zábrany proti ptactvu jsou bezpečné. A to zejména z toho důvodu, že mají ztupené konce, takže ptákům neubližují. Jejich úkolem je:

  • Zabránit přistání

  • Znemožnit hnízdění

Díky tomu nebudeme muset uklízet nepořádek, který kolem sebe ptáci dělají a samozřejmě také trus. Bránit se lze proti mnoha druhům ptáků. Většina hrotů jsou zábrany proti holubům, ale je možno se chránit třeba také proti vlaštovkám. Ty dokáží své hnízdo přilepit na různá místa a na našem domě to obvykle vidíme neradi.

Jak hroty namontovat a co je potřeba?

Když jste si vybrali vhodný produkt, tak bude potřeba jej samozřejmě také nainstalovat. Je potřeba to učinit tak, aby byly zábrany skutečně účinné. Připravte si k tomu lepidlo na kov a pistoli, kterou vytlačíte lepidlo z kartuše. Bude se hodit také lámací nůž, špachtle, drátěný kartáč a hadřík.

Nejprve je potřeba očistit povrch, aby nalepené hroty dobře držely. Záleží samozřejmě, kde budeme hroty lepit, podle toho zvolíme způsob čištění. A to buď drátěný kartáč nebo špachtli či hadřík. Nenatřené povrchy odmastíme vhodným rozpouštědlem. Betonové povrchy lze také natřít základním nátěrem. Pokud chcete zábrany uchytit na dřevo, můžete tak učinit pomocí vrutů a nemusíte je tedy lepit.