Zimní dovolená na horách? Rekreační pohyb a wellness pro celou rodinu!

Datum článku: 18. 9. 2017

Léto se chýlí ke konci a to je ten vhodný čas přemýšlet nad tím, kam se vydat v zimě. Někdo volí destinace, kde je celoročně teplo, jiní se těší na radovánky na sněhu. Pokud uvažujete nad druhou variantou, ale stále ještě váháte, nabízíme vám několik důvodů, proč by měly v zimě vyhrát zimní rekreační střediska.

Zimní dovolená na horách? Rekreační pohyb a wellness pro celou rodinu!

Nadšení a očekávání

Už příprava a cesta na svah umí být velmi vzrušující, plná očekávání. Zvláště pokud jedete poprvé. Připravíte si výstroj, obujete boty a lanovkou vyjedete až na vrchol. Nemusíte se bát, pokud s konkrétním zimním sportem nemáte vůbec žádné zkušenosti. Většina zimních středisek má svahy pro začátečníky i zkušenější a nabízí i výuku nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Tip: Itálie je rájem pro rodiny s dětmi. Kromě množství sjezdovek i těch nejlehčích obtížností, vás zaujme také krásná příroda a obvykle slunné počasí. Lyžování v Itálii si prostě zamilujete.

Zasněžené vrcholy hor

Vrcholy hor jsou v zimě přímo magické. Všude bílá pokrývka sněhu jako z pohádky a silně zasněžené stromy působí doslova magicky. Toto prostředí daleko od města vám umožní snadněji se ponořit do sportování, a tak si ho více užijete.

Zažijete psychologický stav proudění

Psychologové objevili, že když jsou lidé v nějaké aktivitě úplně ponoření a všechno ostatní jde stranou, zažívají stav flow (v češtině stav proudění). Jde o stav, ve kterém se plně soustředíte na nějakou činnost a cítíte obrovské uvolnění a relaxaci. Při lyžování ho dosáhnete snadněji, protože tato činnost si plně vyžaduje vaši pozornost. Ve spojení s přírodou a daleko od všeho, co by vás mohlo vyrušovat, máte větší šanci, že se do tohoto stavu dostanete. Je to také mnohem pravděpodobnější než při rekreačním plavání.

Hory na dosah

Protože Česko nemá přímý přístup k moři, nevyhnete se delšímu cestování. Ale hory, to už je jiná věc! I z odlehlejších koutů Česka se dostanete autem k našim lyžařským střediskům za pár hodin. A že je z čeho vybírat lyžařská střediska najdeteJeseníkách, Krkonoších, Jizerských horách, ale i na Šumavě či Krušných horách.

Po jízdách na svahu do wellness

Wellness pobyt poskytuje mnoho kvalitních hotelů i v blízkosti lyžařských center. Dopoledne nebo odpoledne si zalyžujete, večer seběhněte do sauny, bazénu nebo na masáž. Ideální kombinace odpočinku a sportu během zimní dovolené.

Hory pro celou rodinu

Věděli jste, že lyžování je vhodné pro děti již od 3 let? Nemusíte tak jako rodina přemýšlet, jaké pobyty s dětmi by byly vhodné. Hotely u lyžařských center navíc často myslí i na děti, takže kromě výuky lyžování mohou zajistit i další atrakce po příchodu ze svahu.