Zimní dovolená - lyžování v exotických zemích

Datum článku: 7. 10. 2019

Letní dovolená je za námi a teď je ten pravý čas na plánování zimní dovolené. Pokud rádi lyžujete a cestujete, vynechte letos oblíbené Krkonoše, ale i Alpy a vyrazte za exotikou. V klidu si můžete užívat lyžování třeba v Dubaji nebo Jižní Americe.

Zimní dovolená - lyžování v exotických zemích

Vyzkoušejte něco nového

Pokud jste v Čechách  a blízkém okolí vyzkoušeli už každou větší sjezdovku tak je ten správný čas, vydat se za dobrodružstvím do vzdálenějších zemí. Spojení lyžování a návštěvy exotické země vyhledává každoročně stále více Čechů.

Luxusní lyžování v Gruzii

Luxusní podmínky pro lyžování, překrásná panoramata a jednodenní skipas za 13 Eur, to vše nabízí lyžování v Gruzii. Pokud umíte rusky a nepřekáží vám 3-hodinový let či trochu horší služby ve srovnání s Alpami, lyžování na Kavkaze vás jistě okouzlí. Sezóna tu začíná v polovině prosince a trvá až do konce dubna. Najdete zde hned několik středisek, a tím nejpopulárnějším je Gudauri. Tato destinace nabízí 50 kilometrů sjezdovek na 22 trasách. Kromě pár chat se základním občerstvením a lanovkami tu však nic jiného nečekejte. Místo ještě není poznamenané komercí,což je pro mnohé lidi obrovské pozitivum. Určitě se však připravte na to, že služby v občerstvovacích zařízeních občas pokulhávají a také anglicky by vám nemuseli všude rozumět. A na umělý sníh v Gruzii zapomeňte, přivítá vás kvalitní prašan.

Valle Nevado - Chile

Může to znít zpočátku trochu absurdně, ovšem hned pochopíte, proč jsme sem zařadili právě Chile. Hory se zde táhnou po celé délce pobřeží Tichého oceánu. Zkuste si představit 4000 kilometrů potenciálních sjezdovek, šílené číslo, že? Sníh zde najdete od června do září, čili přesně v období, kdy se u nás teploměr šplhá do exotických výšin. Do Chile jezdí trénovat sportovci z celého světa, což jen podtrhuje její výjimečnost. Nejznámějším střediskem je Valle Nevado. Ale nezapomeňte si s sebou přibalit opalovací krém, protože slunce zde svítí v prům 320 dní v roce.

Areál Ski Dubaj 

Zkuste si představit situaci, že si přijedete do obchodního centra nakoupit a vzápětí se postavíte na lyže a spustíte se dolů svahem. Přesně toto na vás čeká, když zavítáte do Dubaje. Areál Ski Dubai nabízí až pět svahů různé náročnosti. Jeho výjimečnost je v tom, že je plně zastřešený. Navzdory tomuto unikátu zde nečekejte žádné zběsilé jízdy. Rekreační lyžař si slušně zajezdí, ale na rychlý carving to není.

Wanaka - Nový Zéland

Wanaka na Novém Zélandu je jedno z nejrychleji se rozrůstajících lyžařských středisek na světě. Možná by vás opravdu tento ostrov nenapadl v spojitosti s lyžováním, turisty však oblast láká pohoří v blízkosti jezera Wanaka. Neopakovatelná je tam zejména příroda, která svou krásou mnohým připomíná scény z filmu Pán prstenů.

Japonsko a sníh ze Sibiře

Lidé jezdí do Japonska zejména za památkami a navštěvovat velkoměsta, je to však i oblíbená lyžařská destinace. Bouře ze Sibiře zasněžují ostrov Hokkaido kvalitním prašanem a co by to bylo Japonsko, kdyby nenabízelo speciální vymoženosti. Sjezdovky si můžete vychutnávat klidně i v noci, protože svah bývá dokonale osvětlený. Nejznámější vyhledávané lyžařské středisko v Japonsku je Niseko.

Oukameden v Maroku

Mnozí z nás mají Afriku zafixovanou s plážemi a pouštěmi, v Maroku si však klidně můžete i zalyžovat. Umožňuje to pohoří Atlas. Přibližně 60 km do Marrakeše se nachází středisko Oukameden. Patří sice rozhodně k menším resortům, přesto však stojí za vaši návštěvu. Můžete si vzít vlastní lyže nebo si je půjčit přímo ve městě. Pokud však hledáte pořádně bláznivou exotiku, stačí si vyrazit na Saharu. Zde si můžete zalyžovat klidně i v plavkách, bude to však samozřejmě na rozpáleném africkém písku.

Etna na Sicílii

Hledači adrenalinu mají svou oblíbenou lyžařskou destinaci jasnou. Je to Sicílie! Opravdu zde můžete lyžovat přímo na známé Etne. Stačí si zarezervovat letenku do Palerma a věřit, že sopka právě během vaší návštěvy nebude mít erupci.

Dizin a Shemshak v Íránu

Přestože je tato země tvořena zejména pouští, na severu najdete poměrně vysoké hory se zajímavými středisky. Nejlépe si zalyžujete ve střediscích Dizin a Shemshak, do kterých se dostanete autem nebo autobusem z Teheránu za přibližně dvě hodiny. Nenechte se odradit negativním image, který je o této zemi vytvářena. Na svahu se žádná světová politika neřeší.

Lyžování v Jižní Korei

Sjezdové lyžování se zde začalo rozvíjet sice až v 80. letech minulého století, ale schopnost země pokročit, se ukázala i v této oblasti. Najdete zde už 12 špičkových lyžařských středisek, které nabízejí výborné podmínky pro všechny typy lyžařů.