Jarní dovolená v Japonsku - ideální místo pro milovníky růžové barvy a rozkvetlých třešní

Datum článku: 22. 3. 2019

V naší zemi často vídáme turisty z Japonska. Proč se na oplátku nepodívat do této nádherné země? A jestli jste milovníci rozkvetlých sakur, vyrazte ještě teď, v březnu. Pro milovníky koupání se právě teď otevírají pláže v jižní části Japonska. Připravili jsme si pro vás několik zajímavostí, které rozhodně stojí za to vidět na vlastní oči.

Jarní dovolená v Japonsku - ideální místo pro milovníky růžové barvy a rozkvetlých třešní

Rozkvetlé sakury

Kvetoucí třešně jsou nepochybně jednou z nejčarovnějších věcí, které můžete na jaře v Japonsku zažít. Velké růžové květy sakury promění japonskou scenérii v pohádku. Pozorování kvetoucích třešní je v této zemi tak rozšířené, že tato aktivita má své vlastní pojmenování - Hanami. Třešně kvetou v průběhu celého března a to několik dní. Dobrou zprávou je, že v každé oblasti jsou dny kvetení jiné. Pro rok 2019 dokonce vznikla mapa Japonska, která obsahuje všechny hlavní oblasti a dny, kdy zde kvetou třešně. Hanami - pozorování třešní je příjemné i večer, protože v té době jsou květiny úplně jinak nasvícené.

Pláže v Okinawě

Věděli jste, že pláže v Okinawě se pro veřejnost otevírají už v březnu? Jižní tropické ostrovy Japonska vítají léto mnohem dříve než zbytek Japonska. Hlavní sezóna v Okinawě trvá od června až do září. Na jaře se tak můžete vyhnout davům lidí a také zbytečně navýšeným cenám, které jsou typické pro hlavní sezónu. Když už budete v Okinawě, nezapomeňte navštívit Shuri zámek, kde poznáte japonskou kulturu ze 14. století. Zámek se nachází v hlavním městě Okinawy - Naha. Kromě zámku můžete navštívit největší akvárium v Japonsku, tématické parky a místo s úžasným výhldem - Cape Manzamo.

Čajové plantáže

Patříte mezi milovníky zeleného čaje? Podstatná část Japonska je pokryta plantážemi, na kterých se tento čaj pěstuje. Ideální čas na návštěvu čajových farem je právě jaro, ještě před sklizní, který začíná v květnu. Z čajových plantáží jsou nádherné výhledy na horu Fuji. Nejkrásnější farmy jsou Obuchi Sasabe a Imamiya.

Tradiční festivaly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o Japonsko a jeho kulturu ví, že v Japonsku se od jara do léta pravidelně koná mnoho zajímavých a prestižních festivalů. Během pobytu si do programu rozhodně zařaďte účast na některém z nich. Máte jedinečnou možnost poznat tradiční japonskou kulturu a hned přímo ve společnosti místních obyvatel. Největšími jarními festivaly jsou Sanja Matsuri v Asakusuře a Inuyama festival ve městě Inuyama, během kterého se v noci ve vzduchu vznáší 365 japonských lampionů.

Japonská gastronomie

Na jaře máte také příležitost ochutnat jídlo s různými příchutěmi, které nejsou dostupné během celého roku. Příchuť kvetoucích třešní dokonce omezeně nabízejí i na takových komerčních místech jako jsou kavárny Starbucks.

Výhody jarního cestování

Cestování na jaře má své výhody. Počasí je často příjemnější než v létě nebo na podzim, vyhnete se hlavní turistické sezóně a máte větší šanci poznat zemi tak, jak ji znají místní. Kromě zmíněného, můžete v Japonsku na jaře ochutnat čerstvě dozrálé jahody a navštívit krásné přírodní parky.