Hledáte parťáka na dovolenou? Neberte s sebou následující typy!

Datum článku: 22. 3. 2019

Jste singl, váš partner s vámi nechce nebo nemuže cestovat a hledáte parťáka na vysněnou dovolenou? A uvědomili jste si, že právě tato osoba vám může dovolenou úplně zkazit? Stačí když si vyberte s sebou následující typy. 

Hledáte parťáka na dovolenou? Neberte s sebou následující typy!

Chronický "zpožďovač"

Zpozdit se je cool. Včas přece chodí pouze lidé, kteří nevědí, co se svým volným časem. Už jste se s touto teorií setkali? Čekání na tuto osobu vás obere o čas, který jste mohli strávit objevováním neznámého.

Wifík

Přijde do podniku, muzea, divadla, kamkoli a první co od něj slyšíte je: "Jaké je heslo na wifi? Máte tu wifi?" S těmito lidmi je nejideálnější cestovat v rámci Evropské unie, kde jsou data zpoplatněna všude stejně a nebudou nepřetržitě vyhledávat místa s wifi.

Vášnivý fotograf

"Pojďme tam, odtud budou pěkné fotky." Z dovolené si sice odnese tisíce krásných záběrů, kterými naplní svůj profil na Instagramu a jeho známí mu budou "závidět", ale když se ho zeptáte otázku týkající se destinace, kterou navštívil, odpoví vám jednou z generických odpovědí typu: "Bylo tam velmi pěkně, neviděl si fotky?".

Chronický odcházeč

Jdete na prohlídku s průvodcem, který vám vypráví zajímavá fakta o daném místě. Najednou se ohlédnete za sebe a váš kamarád tam není. Jednoduše odešel a neunavoval se nikoho o tom informovat, ani vás. Později ho musíte kontaktovat a dohadovat se, kde se můžete setkat a ztrácíte tím pouze čas.

Odmítač místního jídla

Cestování za gastronomií stále více nabírá na popularitě. Lidé chtějí vedle cestování poznávat a ochutnávat lokální gastronomii. Je tu však jedna výjimka. A tou je váš kamarád, který chce během dovolené každý den obědvat v McDonaldu nebo jídlo, které zná z domu. Je mu úplně jedno, že se nacházíte v Itálii, Španělsku nebo jiné gastronomicky vyhlášené zemi.

Rada na závěr

Než někoho pozvete na dovolenou nebo někomu sing kývnete, rozmyslete si, jestli by nebylo lepší, vydat se bez závazků a starostí o blízkou osobu. Někdy stačí, občas si s někým na cestě pouze nezávazně popovídat.

Autor: Martina Dvořáková