Dovolená v klidné Evropě a na úžasných místech, která turisté tolik nevyhledávají

Datum článku: 26. 3. 2019

Plánujete dovolenou v Evropě? Máme pro vás čtyři výborné tipy. Pozveme vás do Řecka, Itálie, Skotska nebo do Francie. Navštívit můžete turisty méně opěvovaná místa, kde se snoubí historie se současností a krásně jim to ladí.

Dovolená v klidné Evropě a na úžasných místech, která turisté tolik nevyhledávají

Řecko - Peloponés

Řecko stále patří mezi nejturističtější země v Evropě. Nicméně, většina turismu se soustřeďuje na řecké ostrovy jako jsou Santorini nebo Mykonos. Pokud se tomu chcete vyhnout, zamiřte na pevninu. Do přístavního města Kalamanta létají mezinárodní lety. Z letadla můžete přesednout do vlaku, kterým se dostanete do jakéhokoli města na poloostrově a z okénka vlaku poznat tamní přírodu. Na Peloponéském poloostrově najdete písečné duny, krásná přístavní města a neprobádané, turismem neposkvrněné, zálivy a pláže.

Itálie - Matera

Město Matera se nachází v jižní části italské holínky, v konkrétně v regionu Basilicata Toto divné, prehistoricky vypadající město je zcela odříznuté od jiných měst a je vybudované ve skalní roklině. Od roku 1993 je součástí kulturního dědictví UNESCO. Ve městě máte na výběr z mnoha Airbnb ubytování nebo jeskynních hotelů. Matera se také stala hlavním městem kultury pro rok 2019 a během celého kalendářního roku zde budou probíhat různé kulturní akce. Tak proč nezkombinovat odpočinkovou dovolenou i s trochou kultury? Italské město Matera je zcela jediněčné.

Velká Británie - Skotsko

Když do Británie, tak do Skotska. Skotská vysočina leží severně a západně od hraničního zlomu, který jde z Arran do Stonehaven. Jedná se o historický, hornatý region na vrchu Velké Británie. Na tomto území se vyskytuje mnoho jezer a horských údolí. Tato oblast je velmi řídce osídlena a je považována za jednu z nejmalebnějších a nejzelenějších oblastí Velké Británie. Pokud patříte mezi milovníky nedotčené přírody, izolace Skotské vysočiny je právě pro vás. Tato část země je ideální na turistiku, cyklistiku a pozorování přírody v nedotčené formě. A skotsko je také známé množstvím hradů.

Arles - Francie

Sen jednoho z nejslavnějších malířů všech dob se stal skutečností. Francouzské město Arles se stalo rájem pro všechny umělecké duše. S nově budovanými galeriemi má toto město velký potenciál, stát se významnou uměleckou destinací Evropy. Město se nachází v Provence, stejně jako známější města Nice, Marseille nebo Avignon. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, kde si Van Gogh uřízl své ucho, bylo to bylo právě ve městě Arles.