Zelený zázrak, který si poradí i s celulitidou - Gotu Kola

Datum článku: 13. 9. 2017

Pomerančová kůže, celulitida, není záležitost pouze kůže. Proto se jí ani nemůžete zbavit pouze používáním anticelulárního krému. I když promasírovat problematické partie není vůbec na škodu. Jen to nemusí být krémem, který vám zruinuje rozpočet na týdny dopředu. Proto pokud se chcete celulitidy zbavit, musíte razantně změnit způsob života, životosprávu a zařadit dostatek pohybu, zkvalitnit pitnmý režim a přidat i něco navíc.

Zelený zázrak, který si poradí i s celulitidou - Gotu Kola

Vznik celulitidy

To, proč vzniká celulitida, na kterých místech těla se usazuje nejčastěji a proč celulitidu nemají téměř vůbec muži, svět už dávno ví. S radami, jak se jí zbavit, je to už ale horší. Máme pro vás několik tipů, které vám nijak rozpočet nezatíží a s úpravou nevzhledné celulitidy pomohou. Neslibujeme, že ji zcela vyhladí a konce za týden.

Nebezpečný cukr a sůl

Pokud se stravujete zdravě, vaši celulitidu téměř není vidět. Pokud chcete, aby to tak i zůstalo, neslaďte, ale ani nesolte. Denně by naše tělo mělo přijmout nejvíce 6 čajových lžic cukru. Myslíte si, že je to hodně? Spočítejte si, kolik jich obsahuje jedna sklenka Coca coly! Stejně tak sodík, obsažený v soli škodí naší pokožce. Vyhýbejte se proto i slaným jídlům.

Lněná semínka na snídani

Lněná semínka podporují správnou hladinu estrogenů a zvyšují tvorbu kolagenu. Ten je hlavní složkou, která odpovídá za pevnost pokožky. Pevnější kůže na stehnech a břichu jednoduše lépe skryje celulitidu. Zkuste si ovesné vločky každé ráno posypat dvěma polévkovými lžícemi lněných semínek.

Osm až deset sklenic vody denně

Voda nám pomáhá vyplavovat toxiny, které se nejraději skrývají v tukových vrstvách pod kůží a tím dělají celulitidu ještě výraznější. Vypijte 8 - 10 sklenic vody denně. Voda také příznivě ovlivňuje vláčnost a pevnost pokožky.

Mořské řasy

Patří mezi nejzdravější potraviny. Díky cholorofylu, který obsahují, pomáhají účinně spalovat tuky. Studie ukazují, že jejich pravidelnou konzumací lze zredukovat váha o 5 - 10%, čímž se zmírňuje i celulitida. Řasy je možné konzumovat sušené (například přimíchat do salátu) nebo ve formě tablet.

Gotu Kola - pupečník asijský

Gotu Kola nebo česky pupečník asijský se speciálně zkoumal i v souvislosti s celulitidou. Je to jedna z mála rostlin, které zaznamenaly v boji proti celulitidě úspěch. Extrakt z pupečníku asijského je nejlepší konzumovat před spaním. Nemá vedlejší účinky, naopak viditelně zlepšuje elasticitu kůže a její pevnost. Ne nadarmo se o této bylině mluví také jako o  zeleném zázraku.

Aminofylinové krémy

Aminofylin je látka, která se běžně používá při léčbě astmatu. Má však i velmi příjemné vedlejší účinky - odbourává tuk v buňkách. Krémy na bázi aminofylinu jsou prý účinné. Stačí je aplikovat dvakrát denně na postiženou oblast pokožky. Chcete-li odbourávání tuků posílit, nezapomeňte na přísun vitamínu C.

Autor: Martina Dvořáková