Jak se zbavit celulitidy?

Zbavit se celulitidy znamená pochopit, že celulitida není jen problém kůže. Nestačí si koupit krém, masážní rukavici a je po problému. Celulitida, často označovaná jako pomerančová kůže, dokáže potrápit ženy každého věku. Může být vrozená, ale také jako následek těhotenství nebo změny váhy. Dá se odstranit nebo alespoň zmírnit, jen to chce ten správný komplexní přístup.

zdraví, zdravá pleť, celulitida, pomerančová kůže, sauna, zdravá strava, masáž

1. Nesolte mnoho

Čím více solíte, tím více vody se udržuje v těle. A to vůbec není na prospěch vaší kráse. Kvůli ní je celulitida ještě viditelnější a nepomohou vám ani drahé procedury nebo krémy. Regulujte tedy dochucování a dávejte pozor i na konzumování různých uzenin a masných výrobků, které obsahují vždy právě příliš mnoho soli.

2. Masírování

Velmi důležitá rada, která účinkuje u největšího počtu žen. Takové masáže můžete dělat různými způsoby. Tím nejjednodušším je koupit si masážní sprchovou hlavici a pak i za asistence střídání teplé a studené vody prokrvit pokožku. Další možností jsou masážní kartáče nebo rukavice, které mají tužší štětinky a rozbíjejí tak celulitidu. Ať už jednu nebo druhou alternativu byste měla opakovat alespoň dvakrát týdně. A tím nejpříjemnějším je dopřát si speciální masáž u maséra, který vám zároveň aplikuje i potřebný zábal.

3. Pravidelné sportování

Udržení se v kondici vždy napomáhalo i lepší postavě. Abyste se však zbavila zároveň i celulitidy, zaměřte se na posilování nohou. Ideální je plavání. Nenatrápíte se při něm tak jako v posilovně, voda vás bude příjemně nadnášet a rychleji tak spálíte i kalorie. Skvělé je také bruslení, běh nebo cyklistika.

4. Skořicový zábal

I když proti celulitidě zabírá mnoho zábalů, jeden z nich přece jen svou účinností vyniká. A tím je použití skořice, která je hlavním nepřítelem pomerančové pokožky. Zábal z ní si můžete vyrobit velmi jednoduše. Do bílého jogurtu přimíchejte větší množství pomletého ​​koření. To si natřete na tělo, zabalte do fólie, přidejte ještě ručník a nechte působit patnáct minut. Jogurt můžete vyměnit i za olivový olej. Pro zlepšení účinnosti se občas přidává i nastrouhaný čerstvý zázvor. Výhodnou pomůckou, kterou si můžete připravit předem, je smíchání skořice s tělovým mlékem. Natřít se takto můžete kdykoliv a rychleji si uděláte i zábal.

5. Peeling

Ať už takový, který koupíte v obchodech, nebo také vyrobený podomácku například z kávy, malin, mletých ořechů nebo jahod. Spojte jej zároveň i s masáží, abyste použila hned dva účinné triky. Opět si můžete situaci zjednodušit tím, že si koupíte sprchový gel s peelingovými částečkami a využijete čas strávený ve sprše i k boji proti celulitidě.

6. Změna stravy

Zdravý životní styl je i klíčem k tomuto problému. Pokud se budete cpát nezdravými jídly, musí se to odrazit na celé postavě, celulitidou nevyjímaje. Dvě větší porce čerstvé zeleniny denně a k tomu spousta ryb vám pomůže více, než trápení se v posilovně. Zabrání to navíc proti tloustnutí a opakovanému tvoření vašeho problému. Protože, slabší celulitidu můžete porazit dost úspěšně, ale pokud si nedáte pozor, velmi jednoduše se vrátí zpět.

7. Bylinné čaje

Je úplně jedno, pro který se rozhodnete, ale měli byste jím vyplnit většinu vašeho pitného režimu. V létě ho klidně můžete pít s kousky ledu a pár kapkami citronové šťávy, aby vás zároveň osvěžil. Snažte se je měnit, aby se vám po čase nepřepily. Velmi dobrý je v tomto směru i zelený čaj, který pomáhá zrychlit metabolismus a spálit kalorie.

8. Saunování

A na závěr jedna příjemná tečka. I díky sladkému nicnedělání a potřebného relaxu se můžete zbavit vašeho problému. Stačí zajít do sauny, která je na celulitidu úžasná. Ještě lepší alternativa je použití i bylinkových aromat, které také ovlivňují naše tělo. Kromě pocení a zbavování se celulitidy je dalším bonusem i to, že tělo se očišťuje od toxinů, které jsou častou příčinou vašeho problému. Také si odpočinete, zrelaxujete a budete se cítit lépe. Pozitivní naladění a dobrá psychika mají rovněž vliv na kondici vaší kůže.

comments powered by Disqus


Podobné články


Krásná pokožka těla bez celulitidy a strií? Pravidelně používejte přírodní rostlinné oleje!

Boj s celulitidou, to je pro většinu žen velký problém. Ale zase na druhou stranu jsou ženy, které tyto problémy...
více...

Cestování se zdravým občerstvením

Cestování, to není jen koupit si jízdenku nebo nasednout do auta či na kolo. Cestování, to je také stravování...
více...

Houby prospívají zdraví, jsou zdrojem vitaminů a prevencí civilizačních chorob

Jedni je nesnášejí, druzí milují a jiným dělá radost je sbírat a rozdávat. Určitě jste uhodli, že budeme...
více...

Jak se připravit na lyžařskou sezónu? Dejte si seřídit vázání a cvičte!

Rádi lyžujete a s ubývajícím sluníčkem v přírodě se těšíte, až budete opět brázdit svahy na lyžích...
více...

Těžké a oteklé nohy v létě? Pomůže masáž a ledová koupel!

Teplé letní počasí nedělá dobře lidem s chronickými zdravotními problémy. Ale i zdraví lidé se s tropickými...
více...

Čerstvé bylinky dodají pokrmům úžasnou chuť a nezaměnitelnou vůni

Asi se všichni shodneme na tom, že vařit bez koření prostě nejde. Proto sušená jednodruhová koření nebo...
více...

BIO má smysl, ale zůstaňte nohama na zemi!

BIO není jen zbytečný humbuk a vyhozené peníze. Určitě se vyplatí investovat do zdraví na tom správném...
více...

Chřest zpestří jídelníček, posílí kosti a zažene únavu

Chřest nebo také lidově špargl je zdravá zelenina. Ale není zdraví prospěšná všem. I zde platí některá...
více...

Jak zbavit přírodní cestou ovoce a zeleninu nebezpečných pesticidů?

Umýt ovoce a zeleninu pod tekoucí vodou, to je základ, který dělá doma většina z nás. Ale k odstranění...
více...

Šest účinných druhů cvičení, která pomáhají snížit hladinu cholesterolu

Máte vysokou hladinu "špatného" cholesterolu? Většinou změna jídelníčku nestačí a už vám doktor hrozí...
více...