Celulitida je třeba řešit ihned a nečekat, až se rozvine do nejtěžšího stádia

Celulitida se drží žen a spíše bychom mohli říci, že jsou výjimkou ženy, kterým se vyhne. Většinou se ale nejedná o to, by tyto ženy s celulitidou nebojovaly. Bojují, ale často vítězí. I když je to výsledek zdravé životosprávy, cvičení a vhodné péče o tělo. Tady není to jen tak lusknutím prstu, jak si mnohé ženy myslí. A vždy je třeba spojit vše dohromady. Opravdu tedy nestačí, zajít do drogerie a koupit si drahý anticelulitidní krém a čekat, že bez námahy se stav kůže zlepší. Tak to opravdu nefunguje!

ženy, celulitida, zdraví, péče o tělo, péče o pleť, krémy proti celulitidě

Tukové buňky

U celulitidy je narušen přívod kyslíku a živin k podkožním tukovým buňkám (zpravidla v důsledku hormonálních změn), čímž vznikají odumřelé nebo částečně odumřelé tukové buňky. Ty se hromadí a tvoří shluky, což na pokožce vidíme jako nevzhledné hrbolky. Celulitida postihuje zejména stehna, boky a hýždě a je spíše problémem ženského pohlaví (byť u mužů se může také objevit). Lze ji rozdělit na čtyři stupně - v prvním stadiu není celulitida velmi viditelná, objeví se pouze při stlačení pokožky. Druhý stupeň je charakteristický tím, že celulitida už je viditelná i bez stisknutí prsty, výrazněji lze nerovnosti pokožky vidět například při sezení nebo výrazném osvětlení. Ve třetím stadiu jsou hrbolky na kůži již výrazné nezávisle na tom, zda stojíte, sedíte nebo se hýbete. Ve čtvrtém stadiu je kůže doslova hrbolatá a nevzhledná a tento typ celulitidy je často patrný u žen po 40. roce života.

Příčiny

Proč vlastně dochází k tomuto nepříjemnému jevu? Nejednou za to může dědičnost a tehdy hodně nenaděláme. Nicméně často je za vznik celulitidy odpovědná nesprávná životospráva, stres, kouření či sedavé zaměstnání. U mnoha žen se celulitida ukáže nebo výrazně zhorší během těhotenství a nejednou je to i vedlejší účinek hormonální antikoncepce.

Co s ní?

Celulitida trápí skutečně velké procento žen, a neobchází ani slavné herečky či zpěvačky. Předcházet celulitidě nebo alespoň udržovat ji v přijatelnější stádiu můžeme různými způsoby. U kuřaček by mělo být na prvním místě skoncování s cigaretami. Také je lepší vyhýbat se alkoholu a omezit nebo zcela vyloučit pití kávy a nápojů s obsahem kofeinu. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, možná pomůže přejít na jiný druh ochrany. Dobrým způsobem, jak zmírnit celulitidu, je i cvičení. Pravidelný pohyb může výrazně pomoci ke zlepšení vzhledu "pomerančové kůže" (doporučuje se zejména cyklistika, plavání či kolečkové brusle). Samozřejmostí by měla být i úprava stravy - hlavně méně soli, bílé mouky a cukru i tuku. Nezapomínejme ani na dostatečný pitný režim, který přispívá ke správné látkové výměně a odvádění nahromaděných škodlivin z těla ven. Výborným prostředkem k získání hezčí a hladší pokožky jsou i pravidelné masáže postižených partií. I během sprchování můžete masírovat pokožku rukavicí či houbou z lufy, případně zkuste ověřený trik mnoha žen, a to masáž kávovou sedlinou. Pomáhá také pravidelné saunování a střídavá sprcha. Vhodným krokem ke hezčí pokožce je i detoxikace organismu. Takže detoxikační kúry budou hodně ktuální.

Zázračné přípravky

Říkáte si, nač cvičit nebo jíst zdravě, když stačí koupit nějaký zázračný krém či tělové mléko a celulitida bude fuč bez námahy? Velmi vás nepotěším. Celulitidy se jen tak lehce nezbavíte používáním různých kosmetických přípravků. Mnohé z nich sice obsahují účinné látky (často například kofein, ginko, řasy, skořici či guaranu) a tím zlepšují prokrvení buněk, ale výrazné zlepšení od nich opravdu čekat nemůžete. Možností jsou však různé procedury či "zákroky" na klinikách estetické medicíny. I zde ale platí, že pokud je podstoupíte (a připravte se i na výše finanční výdaje), ani zde nebude efekt nebude trvalý, pokud se nebudete snažit udržovat ve formě.

Čím dříve, tím lépe

U celulitidy platí, že čím dříve s ní začnete bojovat, tím větší šance na zlepšení máte. Nečekejte proto, dokud se celulitida u vás rozvine do posledního nejhoršího stadia, ale začněte s ní bojovat hned. Horší stádia celulitidy už patří do rukou lékaře.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak odstranit pigmentové skvrny a chránit se před vznikem nových?

Pigmentové skvrny, to je záležitost věku, neopatrného opalování, nesprávného používání parfému a je zde také...
více...

Jak si zajistit pohodlí ve vysokých botách na podpatku?

Už jste si někdy koupila o číslo větší boty jen proto, protože se vám líbily a neměly je v menším čísle?...
více...

Pleťový krém neúčinkuje jak by měl? Včas ho vyměňte!

Vybrat ideální a účinný krém na obličej, to není nic snadného. Proto když ho najdeme, většinou ho používáme...
více...

Vrásky zmizí, když ...

Vrásky patří k životu, stejně jako to, že nám přibývají roky. Určitě bychom neustále nechtěli mít tvář...
více...

Svěží a krásná pleť, to je výsledek životního stylu bez stresu

Svěží a odpočatý vzhled pleti, to nejsou jen drahé a kvalitní kosmetické přípravky. Pokud se neustále...
více...

Manželství by mohlo prodloužit život, ale...

Manželství dokáže prodloužit život. Ale pozor! Ne každé! Manželství, kde jsou pravidelné hádky, má ničivý...
více...

Rakovina prsu ohrožuje ženy i muže

Rakovina prsu, to je strašák, ze kterého mají strach všechny ženy. Ale ne všechny bulky v prsu hned znamenají...
více...

Domácí a účinný zábal proti celulitidě

Sezóna koupání, opalování a odhalování těla je v plném proudu a každá žena to řeší po svém. Péče...
více...

Menopauza nemusí být nepříjemná, pokud se spolehnete na bylinky a sóju

Menopauza patří do života ženy. Je třeba to brát jako fakt a přijmout tuto skutečnost bez zbytečného zděšení,...
více...

Dárky do ložnice, které potěší a navodí příjemný spánek

Láska se sice nemusí dokazovat kupovanými dárky, ale na druhou stranu, která žena by neměla z malého dárku...
více...