Pokud neustále toužíte po barevné změně na vaší hlavě, je třeba být opatrný. Rapidní změny z blondýnky na černovlásku se nedoporučují. Pokud však toužíte po takové změně, je třeba se svěřit do rukou odbornice - kadeřnice. Doma by to nemuselo dopadnout podle vašich představ a mohli byste mít na hlavě barevnou katastrofu, která by sice mohla mít všechny barvy duhy, avšak nebylo by to podle vašich snů.
Pokud se přece jen rozhodnete pro domácí barvení, nejméně chyb uděláte, když si vyberete barvu o odstín světlejší nebo tmavší, než je vaše nynější. Nezapomínejte, že vzorník může zkreslovat a na vašich vlasech nemusí barva vypadat přesně tak jako na obalu. Stejně je třeba se dívat i na osvětlení, při kterém si vybíráte barvu. Pokud chcete radikálně změnit barvu vlasů, svěřte se do rukou odborníků. Není přesně určeno, jak často si můžete barvit vlasy. Je to podobné jako s mytím. Někdo si myje vlasy jednou týdně, někdo denně. I barvení vlasů závisí od člověka. V zásadě se nedoporučuje barvit si vlasy častěji než jednou za 4 až 6 týdnů. Třeba brát ohled na kvalitu vlasů, stav vlasové pokožky a celkově citlivost na barvy. Někteří lidé si nemohou barvit vlasy vůbec.
Všichni výrobci barev na vlasy doporučují před barvením provést test na citlivost. Avšak tento test je dost zbytečný, protože většina alergických reakcí se projeví až po pár dnech, když se barva dostane do krve. Nemusíte to spatřit pouze na vaší hlavě, můžete se cítit slabě, otéct, mít problémy s dýcháním. Problémů může být nespočet, přesto je třeba udělat alespoň test citlivosti. Nepodceňujte ho, protože můžete zažít mnoho nepříjemných chvil. Především pokud výrobek používáte poprvé, rozhodně si test udělejte. Jinak vám hrozí, že pár minut po nanesení barvy na celou hlavu pocítíte šílené pálení a z nepříjemné reakce pokožky se budete zotavovat několik dní. Dodržujte přesně dobu, po kterou má být barva nanesena na vlasech. Pokud si ji zbytečně prodloužíte, ničíte si jen vlasy, barva nebude ani intenzivnější, ani sytější. Po uplynutí příslušné doby ji pořádně vymyjte z vlasů. Pokud k barvě není přiložena závěrečná péče, ošetřete vlasy šamponem pro barvené vlasy. Nicméně předtím si dopředu přečtěte složení všech přípravků, které jsou dodávány spolu s barvou a stejně dbejte i na výběr vhodného šamponu.
Permanentní barva je určena pro ty, kteří chtějí radikálně změnit svou nynější barvu. Mají maximální krycí schopnost a dlouhou trvanlivost. Barevný proces má dvě fáze - zesvětlující a spojovací. Amoniak začne zesvětlovat přirozené pigmenty. Zároveň spojí barevné částice s aktivátorem, který je vždy součástí balení barvy. Tyto barevné molekuly se usadí ve vláknité vrstvě vlasu a jsou tak velké, že nemohou být vymyté.
Přelivy naopak nemají schopnost zesvětlení a výrazné barevné změny, ale vlasy jsou jimi mnohem méně zatíženy, než v případě klasických barev. Dodají přírodní barvě vlasů módní odstín a kryjí první šediny. Také dodají vlasům lesk.
Velmi oblíbené jsou i tónovací. Vyrábějí se buď jako pěna, nebo jako šamponový sáček. Můžete díky nim měnit odstín vlasů doslova podle nálady. Předností je přijatelná cena, snadné použití a krásný lesk vlasů. Nevýhodou je jen kratší trvanlivost barvy.
Jistě víme, v čem se cítíme dobře, jaké barvy máme rády ... podle toho třeba vybírat i barvu. Záleží, zda chceme měnit naši korunu krásy častěji, nebo chceme být věrné jedné barvě delší dobu. Jestli chceme obarvit celé vlasy, nebo jen toužíme po nějakém oživení.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.