Bankovní nebo nebankovní půjčka? Pro a proti

Datum článku: 9. 5. 2019

V dnešní době bychom asi těžko hledali člověka, který dosud nemá zkušenosti se sjednáváním nějakého druhu půjčky. Je to vlastně naprosto logická skutečnost. Vždyť ceny všeho kolem nás se neustále zvyšují, takže se stává čím dál tím složitějším úkolem hradit všechny potřeby spojené s běžným životem penězi z vlastních kapes. Pokud bychom se zeptali jednotlivců, jaké zkušenosti s půjčkami mají, rozdělili by se dotázaní do dvou skupin. Jedni byli se službami maximálně spokojeni a druzí naopak. Proč tomu tak je?

Bankovní nebo nebankovní půjčka? Pro a proti

Důvod je naprosto jednoduchý. Dnešní svět je plný společností, které půjčky klientům poskytují. Bohužel ne každá z nich je výhodná. Lidé se v nich jednoduše neumějí orientovat, takže ve výsledku sáhnout po takové, která se k jejich danému účelu absolutně nehodí. Naštěstí jste ale narazili na tento článek, který se vám pokusí některé skutečnosti osvětlit. Na paškál jsme si rozhodli vzít bankovní a nebankovní půjčky, u kterých vám jasně ukážeme, proč jsou výhodné či nevýhodné. Připraveni? My tedy rozhodně ano!

V čem spočívají výhody a nevýhody bankovních půjček

Bankovní půjčky mají v rámci celého světa opravdu bohatou historii. Právě proto na ně mnoho lidí dodnes sází. V určitých momentech života je to dokonce správně, ne však výhradně. Výhody bankovních společností spočívají v:

  • bohaté historii, která lidem dodává důležitý pocit jistoty

  • možnosti půjčit si opravdu vysoké částky například na financování bydlení

  • výhodný úrok

To jsou zřejmě ty nejzákladnější výhody, které ve spojitosti s bankovními půjčkami vnímáme. Lidem bankovní půjčky vyhovují proto, že společnosti, které je poskytují, jednoduše znají. Díky tomu v ně mají daleko větší důvěru a nebojí se podepsat smlouvu. Dále také přesvědčí i výše možné zapůjčené částky. Pokud plánujete postavit vlastní dům podle svých představ, budete potřebovat opravdu značné finanční prostředky. Právě banky vám je díky široké základně dokáží poskytnout. K tomu se navíc nemusíte obávat příliš vysokých úroků, které by zapříčinili, že přeplatíte moc peněz.

Na druhou stranu jsou podmínky pro získání bankovní půjčky opravdu drastické. V dnešní době, kdy je míra zadluženosti obyvatel České republiky opravdu vysoká, se může stát jednání s bankou o další půjčce bezcílným během. Pokud jste někdy v minulosti měli problémy se splácením, zřejmě vám v žádosti také nebude vyhověno. Jestli nemáte dostatečné příjmy a naopak vás trápí vysoké výdaje, i na to se při posuzování žádosti přihlédne.

V čem spočívají výhody a nevýhody nebankovních půjček?

Nebankovní půjčky sice nemají tak bohatou historii jako jejich bankovní „kolegyně“, nicméně se v poslední době těší opravdu velkému zájmu široké populace. Proč? Zejména proto, že:

  • nabízejí možnost půjčit si i menší částky

  • některé společnosti se z hlediska výše úroku vyrovnají těm bankovním

  • velice jednoduché a rychlé vyřízení pomocí internetu

  • možnost vybírat hned z několika osvědčených společností

Pokud byste si chtěli vzít nebankovní půjčku na stavbu bydlení, zřejmě by to nebyl úplně správný krok. Nebankovní půjčky se nejčastěji využívají v případech, že plánujete například rekonstrukce bytových místností nebo opravdu automobilu. Dále se také hojně využívají v případech, že lidé nemají dostatek peněz na to, aby zaplatili všechny složenky, ale výplata je stále v nedohlednu. U nebankovní společnosti si tak půjčí peníze, kterými vzniklou finanční trhlinu zacelí a s úderem výplatního dne peníze opět vrátí poskytovateli.

Některé společnosti se dokáží výší úroků vyrovnat i bankovním společnostem, takže i to by vás mohlo právě k této službě zlákat. Samozřejmě ale musíte vědět, na jakou společnost se obrátit. V hledání vám pomůže internetový portál, který nabízí porovnání půjček. Na něm nebudete nikým manipulováni ani přemlouváni. Dostane se vám jen čistých informací a je jen na vás, jak s nimi naložíte.

Internet je opravdu kouzelný

Internet je vůbec skvělá věc. Pomocí něj totiž můžete velice rychle vyřídit půjčku a s penězi začít manipulovat prakticky hned. Dále vám také nabízí porovnání opravdu velkého množství ověřených společností, mezi nimiž se přeci jen lépe vybírá, no nemáme pravdu?