Jak se zbavit kuny, která si oblíbila vaše auto?

Kuna patří mezi velmi rozšíření škůdce, o kterých se mluví mnohem méně, než by mělo. Mnozí majitelé staveb, kteří jsou bezradní, se snaží najít řešení, jak proti tomuto živočichovi, který se dokáže usadit ve vaší stavbě, pozemku nebo autě na velmi dlouho a jen tak lehce ji odtud nedostanete. Existuje však několik dobrých řešení, které vám jistě poradí.

kuna, auto, škůdci, hlodavci

Kuna skalní

Kuna skalní je tvor, který příbytky lidí velmi rád navštěvuje. Nebojí se jen tak vniknout na váš pozemek, udělat vám tam škodu a potom znovu odejít. Na některých místech se nachází kun více, někde jich je méně. Je to normální jev, kterému byste se však neměli přizpůsobit a proti kunám pořádně zabojovat. Jelikož kuny patří k tvorům, které se rády k někomu vždy "vetřou". Dům je vždy zárukou tepla a možná i nějakého toho jídla v kontejnerech, kuny to vždy velmi láká.

Přenositelka chorob

Kuna s sebou přináší nejen špínu, ale i smrad a mnohokrát choroby, které v sobě má. Proto, pokud nechcete, aby nakazila vás či vašeho domácího mazlíčka, určitě byste se měli vyvarovat jejímu delšímu pobytu u vás. Jsou to většinou noční tvorové, kteří přes den spí a v noci se pořádně vždy vyřádí. Kuna v domě je jednoduše nevítaným a nežádoucím hostem, který vám může cokoliv zničit. Pokud nechcete přijít o svůj majetek, poradíme vám!

Základní rady

Mnohé rady se tradují z pokolení na pokolení. Někdy vyjdou, někdy ne, ale určitě byste je měli vyzkoušet ještě předtím, než se dáte na lov. Určitě vyzkoušejte mít v domě například výrazný parfém, což by mohlo kunu odradit. Stejně na tom je i trus nějaké kočkovité šelmy, kterou máte doma. Nevýhodou těchto dvou rad je to, že ne vždy můžete mít dům či auto navoněné od nějaké voňavky nebo přesný opak, zasmrasěný od nějakého trusu. Kuně však nejsou po vůli ani žádné chlupy od psa či nějaké dravé šelmy, která by mohla pro ni představovat nebezpečí. Vhodné jsou i lesklé předměty zavěšené v okolí domu a auta. Nevýhodou je zas neestetičnost, která se vám nemusí líbit. Tato zvěř se mnohokrát lekne i velkého hluku, který by mohl jít z přehrávače, počítače, rádia nebo z hlučné vřavy.

Speciální výrobky

Neradi dáte na "babské rady" a raději si koupíte nějaký speciální přípravek, který by měl na 100% pomoci? Pokud ano, v obchodech najdete několik druhů odpuzujících, které nejsou příliš drahé a svou práci si odvedou. Tyto odpuzovače vysílají akustické a ultrazvukové vlny, které kunu okamžitě odeženou. Jiným, velice vychvalovaným způsobem je například past na kuny. Odchyt tohoto zvířete je někdy možná úplně nejlepším způsobem, jak se ho zbavit. Jednoduše ji chytíte při činu a odvezete ji daleko od domova, aby se k vám více nevrátila. K tomuto účelu slouží pasti na kuny, které jednoduše zakoupíte v různých obchodech, například s vybavením pro myslivce či zverimexech. Jsou to klece nebo něco podobného, ​​jako na myši. Jednoduše se do nich kuny chytí a vy máte po problému. Do takové pasti je však kunu velmi obtížné mnohokrát chytit, protože se pohybuje skoky. Někdy to však vyjde a můžete se radovat z úspěchu!

Kuna v autě

Zvlášť nebezpečné je, když se kuna zabydlí v podvozku vašeho auta. Hlavně během zimy, když bývá venku velmi ruhá zima, kuna se uchýlí i do aut, kde bývá mnohdy teplo. Můžete ji však objevit v okolí motoru, kde je její přítomnost velmi nebezpečná. Kuna kouše různé hadičky, a proto se může stát, že by vám zničila motor nebo nějaké součástky, které jsou důležité k tomu, aby vám auto jelo.

comments powered by Disqus


Podobné články


Pes v bytě má svůj specifický pach, ale pokud smrdí, je třeba navštívit veterináře!

Udržujete svého psa v čistotě a stejně je v bytě jeho přítomnost nepříjemně cítit? Potom není třeba...
více...

Pes není hračka a jeho příchod do rodiny s sebou nese určitá opatření

Zvažujete koupi pejska? Nebo jste ho třeba dostali jako dárek? Pokud prostě nějakým způsobem přibyl heboučký...
více...

Jak se zbavit legálně kuny?

Mít v okolí kunu není vůbec žádná lahůdka. Své o tom vědí lidé, kteří se s touto malou šelmou setkali....
více...

Co se zraněným nebo malým opuštěným ježkem?

Také se rozněžňujete nad malými pichlavými a dusajícími chomáčky v trávě. Ale pozor! Brát si je domů...
více...

Kukačka má v hlavě počítač, přesto je osud jejich vajec velmi nejistý

Kukačka obecná, tedy její sameček nám "počítá roky", samička klade vejce do cizích hníz a co ještě o tomto...
více...

Auta s dieselovým motorem se stále vyplatí kupovat, jen je třeba zvážit techniku jízdy

Šílenství po naftových motorech ovládl pravý opak. Může za to zejména fakt, že některá velkoměsta přímo...
více...

Deset rad, které se vám budou hodit, když chcete koupit ojeté auto

Ne každý má na nové auto, proto jsou "ojetiny" v Čechách stále populární. Ne vše, co se o nich říká je...
více...

Silný vítr vyžaduje pozornou jízdu a obě ruce na volantu

Silný boční vítr při jízdě autem? Nic příjemného! A naopak trochu riskantnější způsob řízení se může...
více...

Aquaplaning zvyšují sjeté pneumatiky a rychlá jízda

Aquaplaning je stav, kdy je vinou vody na vozovce auto zcela neovladatelné. Víte, jak na něj správně zareagovat?...
více...

Test letních pneumatik pro letošní sezonu

Blíží se čas, kdy je třeba vyzout nejen zimní boty, ale také přezout své auto na letní pneumatiky. Jaké...
více...