Abstraktní obrazy: Několik tipů na poutavé scenérie

Abstraktní obrazy: Několik tipů na poutavé scenérie

Máte doma obrazy, které nevyjadřují nějaký konkrétní motiv? Pokud ano, dáte jistě za pravdu tvrzení, že jejich pořízení rozhodně stojí za to. Své místo si mohou najít prakticky v jakýchkoli místnostech. Volba konkrétního obrazu by se měla odvíjet právě do charakteru daného pokoje. Jestliže doma takovéto obrazy nemáte, vězte, že vybírat lze z obrovského množství nejrůznějších modelů. Pro usnadnění vaší volby vám v následujících řádcích dáme hned několik tipů na abstrakce, jež rozhodně stojí za pořízení. Třeba si i vy nakonec některý z abstraktních obrazů vyberete. Než se ale na dané variace zaměříme, podíváme se blíže na to, v jakých místnostech mohou hrát abstrakce prim.

Hodí se prakticky kamkoli

Abstraktní obrazy hodí se prakticky kamkoli

https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/abstrakce/

U abstraktních obrazů nemusíte nijak dlouho přemýšlet nad tím, kam je umístíte, hodí se v podstatě do kterékoli místnosti. Tradičním prostorem, kde si najdou uplatnění, je ložnice. Vždyť právě sem chodíme relaxovat i spát, a tak není od věci trochu se zasnít. Při pohledu na některý z abstraktních obrazů se to musí stoprocentně podařit. Stejně tak můžete dát čas pokochat se abstrakcí také návštěvě, když nějaký takový obraz pověsíte do chodby, případně předsíně. Můžete se vsadit, že se u něj zastaví a budou se vás ptát na jeho vysvětlení. Pokud si dáte abstrakci do obývacího pokoje, musíte se smířit s tím, že tyto otázky se stanou samozřejmostí a mnohdy se budete ptát vlastně i sami sebe, co jste si to do obývacího pokoje nainstalovali. Přesto obraz abstrakce ani v této hlavní místnosti celého interiéru v žádném případě nezklame.

Černobílé linie

Abstraktní obrazy Černobílé linie

U černobílých variací si můžete být jistí, že se hodí prakticky kdekoli. Motivů a provedení existuje obrovská spousta. Velmi oblíbené jsou například vlnky, které jsou jemné, ale zároveň nabízejí určité tvary, u nichž se bude zapotřebí jemně zamyslet, případně se jimi nechat unášet do dálek. Vlnky bývají velmi jednoduše zpracované, na bílém podkladu je jich v černé barvě zaznačena spousta a počítat je prakticky pozbývá smyslu. Výborné jsou i černobílé spirály, které se v určitých místech sbíhají a v jiných zase rozbíhají. Jejich vzhled je naprosto unikátní a mile rádi se na ně kdykoli podíváte.

S nádechem fantasy

Abstraktní obrazy s nádechem fantasy

https://myloview.cz/

Mezi oblíbené abstraktní obrazy do bytu patří také ty, které znázorňují fantasy motivy v lehce abstraktním provedení. Jako příklad bychom mohli uvést třeba elfa lovícího draka. Na první pohled se jedná o zcela unikátní konkrétní variaci bojovníka udolávajícího příšeru. Pokud se ale zadíváte na obraz blíže, zjistíte, že se na něm nachází mnoho nejrůznějších detailů, díky kterým se stává toto vyobrazení zcela unikátním. Elf sice drží draka na řetězu, nicméně jeho souboj s ním je čistě otevřený a domýšlet si, jak nakonec zvítězí, už bude muset člověk, jenž se na něj bude dívat!

Mandaly v mnoha podobách

Abstraktní obrazy mandaly v mnoha podobách

Mezi nejoblíbenější abstraktní motivy patří mandaly. Jedná se o obrázky mající podobu jakéhosi velkého květu. Ten bývá různě členitý. Skládá se ze spousty kousků, a to buď oblého, nebo spíše ostřejšího tvaru. Mnohdy bývají jednotlivé součásti mandal smíchány. Mandaly jsou charakteristické především krásným barevným provedením. Volit je možné jak variace v jedné barvě mnoha odstínů, tak i pestrobarevné mandaly. Výjimkou ale nejsou ani černobílé.

Nekonečná krása ženského těla

Abstraktní obrazy nekonečná krása ženského těla

Ženy inspirovaly umělce po dlouhé věky. Není se vůbec čemu divit, jelikož jejich krása dokáže promluvit z jakéhokoli obrazu. Zachycení ženského těla může být prakticky jakékoli. Nejčastěji se jedná o akty, které jsou ale velmi umně řešené tak, aby se zakrývaly nejintimnější partie. Mnohdy stačí pouze vyobrazení ženy z profilu. Podívat se můžete na zobrazení její tváře a kontur těla, jež dají fantazii v každém případě dokonale vyniknout. Takovéto abstraktní vyobrazení ženy nemusí být přitom ani nijak výrazně barevné. Bohatě si autor vystačí s několika barvami, jež podtrhnou krásu ženy a zajímavost jejího zobrazení. Především abstraktní obrazy do obýváku tohoto charakteru bývají barevně spíše sporé.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak zařídit malou předsíň, aby byla krásná, funkční a útulná?

Předsíň ve starších panelových domech nepatří zrovna k největším. A ani dnes se často nestaví předsíně...
více...

Staré schody nezdobí žádný dům, přitom renovace je tak snadná!

Máte v domě staré a oprýskané schody? Tak to je nejvyšší čas na jejich renovaci. Samozřejmě vše můžete...
více...

Bydlení s krásným výhledem? Bonus k nezaplacení!

Co potřebujeme ke štěstí? Napadla vás někdy tahle otázka? Co jste na ni odpověděli? Nechte nás hádat. Byla to...
více...

Mechový obraz vlastní výroby originálně vyzdobí každý interiér

Mechové obrazy patří k hodně zajímavým, krásným a zároveň živým ozdobám interiéru. Můžete si je objednat...
více...

Předsíň je prostor, který přeje originálním nápadům

Předsíň mnozí bereme jako nedůležitý prostor, kterým pouze prolétneme. Ale není to tak. Předsň je stejně...
více...

Svěží barvy oživí každý interiér

Na jaře oblékáme nové, barevnější oblečení a máme ze sebe hezký pocit. Ale máme hezký pocit i z našeho bytu...
více...

Španělsko v českém bytě? Sangrie, krajky a květiny!

Milujete Španělsko a chcete si ho doma při lenošení připomenout? Tak se nebojte vnést do bytu zářivé barvy....
více...

Vánoce podle nejnovějších trendů, ale s citem

Trendy Vánoc se mění, ale ne radost ze svátečně vyzdobeného stolu a příjemného setkání s těmi nejbližšími....
více...

Nástěnka inspirací, koláž nebo mood board?

Pomalu si musíme zvykat, že budeme neustále narážet na anglické výrazy, přestože nejsme v zemi, kde je...
více...

Chcete si originálně zařídit interiér? Vsaďte na měď, korek, kůži nebo pleteniny!

Trendovým materiálům nejen pro letošní rok opět vévodí dřevo, ale co je ještě trendy a zajímavé? Vsaďte...
více...