Rostliny, které mají afrodiziakální účinky

Datum článku: 2. 10. 2013

Už staří Aztékové si vysoce cenili kakaové boby. V těch dobách fungovaly jako platidlo, jako potrava i jako lék. Kakaové slupky se používají v medicíně při zánětech buněčné tkáně, při edémech a při nadváze . Cenili si je již staří Aztékové a používali je jako potraviny , lék i platidlo . Obsahují známý a využívaný alkaloid theobromin , který působí močopudně a protizánětlivě a má schopnost zcela změnit tělesnou estetiku . Dále se používaly při výrobě čokolády a obsahují theobromin , kofein a fenyletylamin , které mohou působit i jako afrodiziakum.

Rostliny, které mají afrodiziakální účinky

U Indiánů se kakaové boby pálí jako kadidlo

Vydávají při pálení příjemnou vůni, která připomíná kakao. Jako kadidlo, vytvářejí kakaové slupky pocit bezpečí a erotiky. Na děti působí jejich vůně sedativně a pomáhá jim usnout. Kakaové slupky se hodí na kadidla lásky a povzbuzení. Směšují se dobře se skořicí, santalovým dřevem a omanem.

Malina se již od středověku využívá na léčení

Dioskurides ji používal při chorobách jater, žlučníkových problémech , průjmu , úplavici a zvenku na ošetření ran . Jako kloktadlo se využívala při bolestech krku , chrapotu a zánětech dásní a sliznice v ústech . Dnes se maliník využívá jako čaj na všechny příležitosti  Přimíchává se do čajů pro těhotné ženy a v čínské medicíně se doporučuje jako prostředek pro celkové posílení ženského organismu. Plody se zpracovávají zavařováním.  Jako kadidlo se pálí listy malinovníku - například jako ochrana před chorobami a před zlými kouzly. Malina se dobře mísí se sporýšem lékařským (Verbenou ) , pastýřskou kapsičkou , šalvějí , indiánskou šalvějí ( sage ) , levandulí , růží , pomerančovým květem  a kardamomem.

Podle jedné z legend vznikla máta peprná,

když Persefona v záchvatu žárlivosti na kousky roztrhala nymfu Menthau , Hádesovu milenku . Bohyně Persefona ji proměnila na voňavou rostlinu a tak se znovu objevila na světě. V antice se stoly natíraly mátou, aby se povzbudili tělesné choutky. Někdy se nazývala i Afroditinou nebo Venušinou korunou a nosili ji ženich a nevěsta při sňatku. Atlasy léčivých rostlin tvrdí, že máta posiluje mužské semeno a jedno řecké přísloví říká , že ve válce by se neměla máta ani sít, ani sklízet ( mátou vyvolaná žádostivost oslabuje vojáky) .Již od antiky se máta pěstuje v Číně a Japonsku. 

Listy se používaly ve starých časech v medicíně i jako oblíbené kadidlo

Čistí a zaostřují mysl, uklidňují nervy, odpuzují duchy a démony a přitahují pozitivní věci. Máta uklidňuje, rozveseluje, zahřívá srdce, zahání strach a přináší vnitřní rovnováhu. Máta peprná navíc vzrušuje aproto se dobře využívá ve spojení s čokoládou. Jako kadidlo se doporučuje při slabé paměti ( podporuje koncentraci ) a kdysi se používala při mdlobách jako vonná sůl.

Její svěže - chladná vůně čistí prostory a dodává jim energii

Vůně máty potlačuje účinek tlumících kadidel a velmi dobře se hodí před meditací. Navíc skutečně dezinfikuje prostory. Lze ji používat samotnou nebo v kombinaci s benzoe , rozmarýnem , levandulí, majoránkou a meduňkou .

Autor: Martina Dvořáková