Jak v zimě nepřibrat? Zkuste trik s kalhotami!

Zima je období, kdy nějaká kila navíc nehlídáme. S přehledem je skryjí naducané bundy a při společenských akcích zaskočí stahovací spodní prádlo. Ale kam s nimi na jaře a v létě na koupališti? Chcete-li se vyhnout jarnímu šílenství s váhou, určete si pevná pravidla již na podzim. Když je budete dodržovat, ani zima s vaší váhou velké změny nenadělá.

zdraví, hubnutí, štíhlá postava

1. Hýbejte se

Největším problémem je, že se nám v těchto měsících omezí pohybová aktivita. Zatímco po zbytek roku, kdy není sníh, jezdíme častěji venku, plaveme, běháme, děláme delší procházky, tak nyní po večerech většinou nečinně sedíme nebo si zajdeme do kavárny, kde posedíme s kamarády. Také pokud bydlíte v soukromém domě a máte zahradu, tak v létě máte více povinností a jste neustále v pohybu. Pak najednou přijde nečinnost, zůstávají už pouze ty tradiční domácí práce, které máte i jindy a kvůli tomu dochází i k příbytku na váze. Z toho důvodu je velmi důležité najít si nějakou další aktivitu. Jděte si jednou týdně zaplavat do bazénu, začněte navštěvovat fitness centrum nebo se dejte na lyžování. Když se vám nechce vycházet z domu, tak začněte cvičit alespoň doma. Postavte si večer k televizoru stacionární kolo a podívejte se váš film spolu s troškou snahy udělat něco pro vaše tělo. Uvidíte, že díky tomu se na vás nové tukové buňky nebudou lepit.

2. Pozor na večerní mlsání

Dalším nebezpečím je večerní mlsání před televizorem. Jelikož se brzy stmívá, tak zůstanete raději i s rodinkou doma a podíváte si společně nějaký film. A k tomu otevřete balíček chipsů, přidáte nějaké tyčinky a slané oříšky a zakončíte to nějakou sladkou tečkou. To se opakuje i několikrát do týdne. Když velmi dobře víte, že máte takovou slabost, udělejte něco i pro vaši rodinku. Při dalším nákupu hoďte do košíku i zdravé pochoutky. Nakupte raději sušené ovoce, nepraženou oříškovou směs, nakrájejte čerstvé ovoce a dodejte vašemu tělu i nějaké vitaminy.

3. Krizové svátky

Nejvíce kilogramů se nám již tradičně podaří nabrat během Vánoc. Přemýšlejte proto předem, protože toto nárazové přejídání vám za to určitě nestojí. Raději si střízlivě promyslete, kolik cukroví napečete na tyto svátky. Když jich bude méně, padne to vhod i vaší rodině. Také si hledejte alespoň pár receptů na takové dezerty, které jsou příznivé k vaší postavě. Vařte rovněž v rozumné míře a zejména nevysedávejte po celou dobu před televizí a vyjděte se i s rodinkou někam na procházku, abyste ten příjem jídla nějak kompenzovali.

4. Nezanedbávejte tekutiny

V létě je přirozenější, že dodržujete doporučený pitný režim, protože jsme neustále žízniví a automaticky si žádáme více tekutin. Jenže v létě, když je chladnější počasí, tak to začneme trošku zanedbávat. Připravte si proto vždy ráno dvoulitrovou láhev s vodou, abyste uměli sami zkontrolovat, zda jste vypili tolik, kolik máte. V opačném případě se vám zpomalí metabolismus, zhorší se vám trávení a z toho důvodu i rychleji naberete nějaké kilogramy.

5. Trik s oblečením

Pořiďte si před zimou pár kalhot, které vám budou tak akorát. Ty vám budou nejlepší kontrolou na to, abyste se nezačali přejídat. Jakmile budete mít problémy při jejich zapínání, budete vědět, že je třeba si dát pár lehčích dnů a upravit stravování, či zvýšit pohybovou aktivitu. Neměňte je rychle za druhé, ve kterých se budete cítit pohodlněji, raději na sobě zapracujte hned. Protože jednoho kilogramu navíc se zbavíte jednodušší než třech nebo pěti.

6. Omezte polévky

Ani na polévky vám v létě, když jsou velké horka, nepřijdou k chuti tak často, jako během zimy, když se chcete rychle ohřát. Jenže právě z nich se nejvíce tloustne. Když si je už neumíte odpustit, tak vařte takové, do kterých nepřidáte jíšku. Raději je zahustěte brambory, nebo v případě luštěninových odeberte část z nich, rozmixujte a vraťte zpět do hrnce.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak přečkat dlouhou zimu ve skvělé náladě?

Zima je už docela dlouhá a ještě v našem podnebí nějaký čas pobude. Dochází vám energie a na dovolenou...
více...

Běžkování - sport s meditací, vhodný pro všechny věkové kategorie

Běžkování neboli pohyb na běžkách je zdravý pohyb zasněženou krajinou. Tempo si určujete vy sami a také je jen...
více...

Středomořská dieta je stále populární, chutná a spolehlivá

Středomořská dieta vás obere o nadbytečné kilogramy, ale také upraví hladinu cholesterolu a ozdraví stav cév...
více...

Zhubnout sedm kilo za měsíc? S úpravou jídleníčku žádný problém!

Život celebrit nás fascinuje a často k němu až nezdravě vzhlížíme. Chtěli bychom stejné oblečení, obuv nebo...
více...

Alkohol ničí játra, ale játra vám může zničit i přemíra bylinkových čajů, med nebo dieta

Alkohol ničí játra, o tom není pochyb.  Ale není to jen alkohol, který má na svědomí nedostatečnou činnost...
více...

Fíky - chutné exotické ovoce, které pomáhá hubnout a zároveň dodává tělu potřebné minerály

Fíky již dříve patřily v našich domácnostech k ovoci, které zdobilo vánoční stoly v mnoha rodinách. Dnes je...
více...

Proč jsou Japonky tak štíhlé a krásné?

V Japonsku jsou ženy mnohem štíhlejší než v Evropě a Americe. Může za to disciplína japonských žen. To, že...
více...

Jak zhubnout bez diet? Zkuste obyčejnou matematiku!

A zase řešíme váhu. Dobrá zpráva je, že nadváhu skryjí kabáty. Ale ta špatná je, že i v zimě chodíme...
více...

Jak nehladovět a udržovat si ideální váhu?

Základ zdravého stravování nejsou jen zdravé suroviny, ale také zdravé načasování jenotlivých porcí. Tělo...
více...

Hubnutí bez větší námahy a natrvalo? Žádný problém!

Zhubnout zásluhou krátkodobých diet ke štíhlé postavě nevede. A myslet si to, může jen hodně naivní člověk....
více...