Jak v zimě nepřibrat? Zkuste trik s kalhotami!

Zima je období, kdy nějaká kila navíc nehlídáme. S přehledem je skryjí naducané bundy a při společenských akcích zaskočí stahovací spodní prádlo. Ale kam s nimi na jaře a v létě na koupališti? Chcete-li se vyhnout jarnímu šílenství s váhou, určete si pevná pravidla již na podzim. Když je budete dodržovat, ani zima s vaší váhou velké změny nenadělá.

zdraví, hubnutí, štíhlá postava

1. Hýbejte se

Největším problémem je, že se nám v těchto měsících omezí pohybová aktivita. Zatímco po zbytek roku, kdy není sníh, jezdíme častěji venku, plaveme, běháme, děláme delší procházky, tak nyní po večerech většinou nečinně sedíme nebo si zajdeme do kavárny, kde posedíme s kamarády. Také pokud bydlíte v soukromém domě a máte zahradu, tak v létě máte více povinností a jste neustále v pohybu. Pak najednou přijde nečinnost, zůstávají už pouze ty tradiční domácí práce, které máte i jindy a kvůli tomu dochází i k příbytku na váze. Z toho důvodu je velmi důležité najít si nějakou další aktivitu. Jděte si jednou týdně zaplavat do bazénu, začněte navštěvovat fitness centrum nebo se dejte na lyžování. Když se vám nechce vycházet z domu, tak začněte cvičit alespoň doma. Postavte si večer k televizoru stacionární kolo a podívejte se váš film spolu s troškou snahy udělat něco pro vaše tělo. Uvidíte, že díky tomu se na vás nové tukové buňky nebudou lepit.

2. Pozor na večerní mlsání

Dalším nebezpečím je večerní mlsání před televizorem. Jelikož se brzy stmívá, tak zůstanete raději i s rodinkou doma a podíváte si společně nějaký film. A k tomu otevřete balíček chipsů, přidáte nějaké tyčinky a slané oříšky a zakončíte to nějakou sladkou tečkou. To se opakuje i několikrát do týdne. Když velmi dobře víte, že máte takovou slabost, udělejte něco i pro vaši rodinku. Při dalším nákupu hoďte do košíku i zdravé pochoutky. Nakupte raději sušené ovoce, nepraženou oříškovou směs, nakrájejte čerstvé ovoce a dodejte vašemu tělu i nějaké vitaminy.

3. Krizové svátky

Nejvíce kilogramů se nám již tradičně podaří nabrat během Vánoc. Přemýšlejte proto předem, protože toto nárazové přejídání vám za to určitě nestojí. Raději si střízlivě promyslete, kolik cukroví napečete na tyto svátky. Když jich bude méně, padne to vhod i vaší rodině. Také si hledejte alespoň pár receptů na takové dezerty, které jsou příznivé k vaší postavě. Vařte rovněž v rozumné míře a zejména nevysedávejte po celou dobu před televizí a vyjděte se i s rodinkou někam na procházku, abyste ten příjem jídla nějak kompenzovali.

4. Nezanedbávejte tekutiny

V létě je přirozenější, že dodržujete doporučený pitný režim, protože jsme neustále žízniví a automaticky si žádáme více tekutin. Jenže v létě, když je chladnější počasí, tak to začneme trošku zanedbávat. Připravte si proto vždy ráno dvoulitrovou láhev s vodou, abyste uměli sami zkontrolovat, zda jste vypili tolik, kolik máte. V opačném případě se vám zpomalí metabolismus, zhorší se vám trávení a z toho důvodu i rychleji naberete nějaké kilogramy.

5. Trik s oblečením

Pořiďte si před zimou pár kalhot, které vám budou tak akorát. Ty vám budou nejlepší kontrolou na to, abyste se nezačali přejídat. Jakmile budete mít problémy při jejich zapínání, budete vědět, že je třeba si dát pár lehčích dnů a upravit stravování, či zvýšit pohybovou aktivitu. Neměňte je rychle za druhé, ve kterých se budete cítit pohodlněji, raději na sobě zapracujte hned. Protože jednoho kilogramu navíc se zbavíte jednodušší než třech nebo pěti.

6. Omezte polévky

Ani na polévky vám v létě, když jsou velké horka, nepřijdou k chuti tak často, jako během zimy, když se chcete rychle ohřát. Jenže právě z nich se nejvíce tloustne. Když si je už neumíte odpustit, tak vařte takové, do kterých nepřidáte jíšku. Raději je zahustěte brambory, nebo v případě luštěninových odeberte část z nich, rozmixujte a vraťte zpět do hrnce.

comments powered by Disqus


Podobné články


Hubnutí bez větší námahy a natrvalo? Žádný problém!

Zhubnout zásluhou krátkodobých diet ke štíhlé postavě nevede. A myslet si to, může jen hodně naivní člověk....
více...

Sedm pravidel dobré nálady a štíhlé postavy

Už se nám zase mílovými kroky blíží léto a s ním strašák mnoha žen. Ano, jsou to plavky! Jak do nich...
více...

Ketodieta - účinná dieta, která ale není určena pro všechny!

Tajemství ketodiety spočívá v tom, že je třeba omezit sacharidy a zařadit do jídleníčku více bílkovin...
více...

Dieta ve které se hřeší, a přesto hubne

Kdo již někdy držel redukční dietu je možná překvapený, že se do slovníků pro redukci váhy dostávají nové...
více...

Nebezpečná dieta je i ta, kde jídlo vystřídá alkohol

Někteří lidé, hlavně tedy ženy, jsou ve snaze zhubnout schopni vyzkoušet cokoliv. A hlavně, aby ta cesta byla co...
více...

Dieta, ve které zhubnete tři kila za tři dny

Zhubnou pár kilo do plesových šatů, to je po Vánocích pro mnoho žen téma číslo jedna. Pomoci může takzvaná...
více...

Co dělat po pádu na ledovce a náledí?

Zima plná tuhých mrazů je velmi rizikovým obdobím pro všechny, kteří se venku pohybují. Kromě méně vážných...
více...

Hubnutí pomocí proteinových koktejlů má svá pravidla

Rozhodli jste se zhubnout pomocí proteinových koktejlů? Určitě je to celkem jednoduchá cesta, ale i ta má svá...
více...

Hubnutí pomocí dýchání

Víte co nám pomáhá při hubnutí? Pohyb, zdravá strava v přiměřeném množství, dobře fungující metabolismus,...
více...

Jak zrychlit metabolismus a snížit váhu? Netrpte hladem!

Také slýcháte a říkáte, že ten se má, protože má rychlý metabolismus, může jíst co chce a stejně...
více...