Hubnutí podle typu postavy - 1.část ( jablko a hruška )

Na začátku je touha shodit pár kilogramů a vyformovat si postavu. A pak následuje dodržování přísné diety, odpírání si oblíbených jídel, možná i cvičení. Když se dostaví jojo efekt, koloběh hubnutí a nabírání kilogramů opět začíná. Hubnout se však dá i zdravě a to bez nepříjemného jojo efektu. Jak? Jedním z řešení je respektovat svůj typ postavy, který každý z nás dostal do vínku při narození. To znamená začít se stravovat, cvičit a žít podle toho, zda máte typ postavy - jablko, hruška, přesýpací hodiny nebo válec.

Hubnutí podle typu postavy - 1.část ( jablko a hruška )

Postava jako jablko

Ramena širší než boky, plnější prsa, nevýrazné boky. Tuk se ukládá spíše v oblasti břicha a vrchní části zad, no ženy s postavou jablka mají plochý zadek a nohy obvykle štíhlé.

Stravování

Doporučenými potravinami jsou libové kuřecí maso, celozrnné pečivo, nízkotučné sýry, zakysané mléčné výrobky, zelenina, melouny, kiwi a citrusové ovoce. Ženy s postavou jablka by se naopak měly vyhýbat zvýšené konzumaci brambor, rýže, těstovin, zákusků a moučných jídel se zvýšeným obsahem cukru.

Pohyb

Vynikajícím prostředkem ke zhubnutí jsou aerobní sporty - cyklistika, aerobik, rychlá chůze, běh či plavání.

Riziková skupina

Tuk ukládající se v oblasti břicha může vyvolat závažnější onemocnění než tuk nacházející se v oblasti stehen (tak jak je to u postavy typu hruška). Jde zejména o srdečně-cévní onemocnění (často v důsledku vysokého krevního tlaku), cukrovku či onemocnění kloubů

Mezi osobnosti, které mají tento typ postavy,

patří například i Angelina Jolie, Drew Barrymoore, Tyra Banks, Jenifer Hudson, Elizabeth Hurley,....

Postava jako hruška

Ramena jsou úzká, pas je posazen níže, horní část těla je prodloužená, boky i kotníky jsou silnější. Tuk se hromadí zejména v oblasti stehen, boků či hýždí.

Stravování

Mezi potraviny, které jsou určeny pro tento typ postavy, patří zejména jídla s vysokým obsahem vlákniny (ovoce,
zelenina), které podporují mnohokrát pomalejší metabolismus. Netřeba se bát ani banánů, těstovin či jogurtů. Ze stravy je třeba vyloučit mastné smetanové krémy, omáčky či kořeněná jídla.

Pohyb

Při tomto typu postavě je důležité zpevnění svalových partií. To lze docílit prostřednictvím cvičení v posilovně alespoň 2x týdně po dobu min. 1 hodiny. K pěkné postavě dopomůže i tanec či běh.

Riziková skupina

U lidí s typem postavy, která připomíná tvar hrušky, je zvýšené riziko spíše estetických než zdravotních problémů. Svalstvo je málo zformované a častokrát se u nich vyskytne celulitida.

Mezi osobnosti, které mají tento typ postavy,

patří například i Jennifer Lopez, Kate Hudson, Beyoncé, Eva Longoria a Rihanna,....
 

comments powered by Disqus