Kde všude číhá cukr, který nepřeje hubnutí?

O tom, že cukr sice potřebujeme, ale rozhodně ne v tak velkém množství, v jakém ho konzumujeme, není pochyb. Ale jak se bránit, když na nás číhá i tam, kde bysme ho vůbec nečekali? Zkuste zapřemýšlet a koukat na obaly výrobků. Ale to není vše, kde můžeme zbytečný cukr najít.

cukr, lidé, hubnutí, bez cukru, dieta, zdraví

Snídaně

Nemáte mnoho času, ale chcete, nebo potřebujete si zobnout něco malého. Vyhrají tuto soutěž kukuřičné lupínky nebo müsli? Špatný výběr! Právě tam se častokrát skrývá hodně cukru. Alternativa pro vás: Jogurt s borůvkami nebo vajíčko naměkko se zeleninou a tenkým krajícem celozrnného chleba. Takové snídaně vás zasytí a jsou podstatně zdravější.

Ovoce

Jíte hodně ovoce? Fajn! Nicméně, když chcete snížit cukr, některé druhy ovoce by pro vás měly být tabu. Například takové hrozny, banány či fíky disponují vysokým obsahem cukru. To se už však nedá tvrdit o jahodách, grapefruitech, kiwi či zelených jablkách.

Produkty s označením light

Chcete-li zhubnout, těchto potravin byste si v regálech raději neměli všímat. Jsou nebezpečné, přibírá se z nich, protože sice mají nízký obsah tuku, zato obsah cukru je vyšší než obvykle. A proto se doporučuje upřednostňovat raději "normální" varianty a jednoduše méně jíst. Naučte se číst složení produktů, dbejte na to, co obsahuje váš jogurt, ledová káva a ostatní s nálepkou "light".

Ovocný jogurt

Zní to tak zdravě ... Ovocný jogurt místo večeře, nebo na dopolední či odpolední svačinku. Věděli jste však, že lépe uděláte, když si ho připravíte doma sami? Ušetříte cukr a dokonce bude i chutnější. Recept je docela jednoduchý. Smíchejte bílý jogurt s utřeným bobulovým ovocem, které máte po ruce, případně přidejte lžičku medu.

Kupované jídlo

Ovšem, je to pohodlné. Během polední přestávky zajít za roh a dát si oběd s kolegy v oblíbeném lokále. Opět je to však o tom, že když si oběd připravíme doma (a přineseme si ho do práce), přesně víme, čím jsme ho ochutili. Docela nebezpečné jsou především saláty. Jsou sice zdravé, častokrát se však v dresinku skrývá cukr (a mohl by být například nahrazen medem).

Kečup

Léto je čas grilovaček. Vězte, že oblíbený kečup, ve kterém si tak rádi máčíme ugrilované maso, obsahuje také hodně cukru. Alternativa pro vás: Obklopte chutné masíčko spoustou zeleniny. Aby byla obloha chutnější, pokapejte si ji dýňovým nebo olivovým olejem.

Slazené nápoje

Obsahují velmi mnoho cukru, to už ví i malé dítě. Prvním krokem pro lidi, kteří se potřebují přeorientovat na zdravější způsob života, je naučit se pít vodu a neslazené bylinkové čaje. I různé ledové kávy a ovocné šťávy jsou hotovými pastmi. Řešením je, připravit si svou oblíbenou kávu doma, vlastnoručně. Jen v takovém případě si můžeme být opravdu jisti, co v ní skutečně máme. Máte žízeň? Volte osvěžující nápoje s čerstvou limetkovou nebo citronovou šťávou. Pokud máte chuť na něco sladkého, může si do nápoje přidat trochu ovocné šťávy.

Bonbóny a žvýkačky

Když nás přepadne hlad, mnozí sáhneme po žvýkačce nebo bonbonu. V těchto drobnostech je samozřejmě cukr, asi to není třeba zdůrazňovat, proto je zdravější sáhnout po verzích "bez cukru".

comments powered by Disqus


Podobné články


Proč jsou Japonky tak štíhlé a krásné?

V Japonsku jsou ženy mnohem štíhlejší než v Evropě a Americe. Může za to disciplína japonských žen. To, že...
více...

Jak zhubnout bez diet? Zkuste obyčejnou matematiku!

A zase řešíme váhu. Dobrá zpráva je, že nadváhu skryjí kabáty. Ale ta špatná je, že i v zimě chodíme...
více...

Jak nehladovět a udržovat si ideální váhu?

Základ zdravého stravování nejsou jen zdravé suroviny, ale také zdravé načasování jenotlivých porcí. Tělo...
více...

Hubnutí bez větší námahy a natrvalo? Žádný problém!

Zhubnout zásluhou krátkodobých diet ke štíhlé postavě nevede. A myslet si to, může jen hodně naivní člověk....
více...

Sedm pravidel dobré nálady a štíhlé postavy

Už se nám zase mílovými kroky blíží léto a s ním strašák mnoha žen. Ano, jsou to plavky! Jak do nich...
více...

Ketodieta - účinná dieta, která ale není určena pro všechny!

Tajemství ketodiety spočívá v tom, že je třeba omezit sacharidy a zařadit do jídleníčku více bílkovin...
více...

Chcete zhubnout? Snídejte müsli nebo...

Chcete zhubnout, snídejte müsli! Chcete zhubnout, vyvarujte se müsli! Tak a teď je jen na vás, kterým tvrzením...
více...

Co jste o hubnutí možná nevěděli? Má hodně společného s růžemi!

Trpělivost prý přináší růže. Ale ty se dají nahradit i jinými květinami. Ale co také přináší trpělivost?...
více...

Dieta ve které se hřeší, a přesto hubne

Kdo již někdy držel redukční dietu je možná překvapený, že se do slovníků pro redukci váhy dostávají nové...
více...

Nebezpečná dieta je i ta, kde jídlo vystřídá alkohol

Někteří lidé, hlavně tedy ženy, jsou ve snaze zhubnout schopni vyzkoušet cokoliv. A hlavně, aby ta cesta byla co...
více...