Jak správně fotit na dovolené a kam ukládat snímky?

Kocháte se rádi snímky z dovolené? A kdo by se rád nevrátil pohledem a vzpomínkou tam, kde mu bylo hezky. Ale jak to udělat, aby tam nevypadalo hezky jen okolí, ale i my, hlavní aktéři příběhu? Poradíme vám, jak docílit co nejhezčí momentky. Nemusíte mít ani postavu modelky, chce to jen znát pár triků a úspěch je zaručen.

fotografování, dovolená, internet, ukládání fotografií, alba

Pózy a úsměvy natrénujte

Už předem byste si měli promyslet, jaký dojem chcete na fotkách udělat. Scenérie může být nádherná, ale ten shrbený postoj, neurčitý úšklebek a vaše nefotogenická strana ... Vyvarovat se toho můžete tak, že si to doma natrénujete před zrcadlem. Zjistíte tak nejen pózy, které by vám mohly slušet, ale také z jakého úhlu vypadáte na fotkách dobře, či jaký typ úsměvu je pro vás charakteristický.
Náš tip: Foťte se vždy narovnaní, ať už stojíte, nebo sedíte. Abyste zjistili, jak vypadáte, požádejte blízkého o pár fotek. Převrácený obraz v zrcadle či tvrdé stropní světlo v koupelně zkreslují.

Na pláži či ve městě

Chcete se cvaknout na pláži? Pozor na zkroucené tělo. Zkuste se raději lehce natáhnout. Hned to vypadá lépe. Ležérně vypadají i ruce za hlavou. Pokud toužíte mít v pozadí za sebou pyramidu, nebo nějakou nezapomenutelnou budovu, vstupte do té situace. Přistupte k objektu blíž. Pokud totiž budete fotit z velké dálky, na fotce bude dominantní památka a vás na ní nikdo nepozná. Proto postačí, když budete vyfoceni do půl pasu.
Náš tip:   Ideální je postavit se k památce zleva nebo zprava. Při fotce ve vodě si počkejte, dokud bude plavec dostatečně blízko, abyste ho na fotce nehledali lupou.

Skupinové foto

Při skupinových fotkách vypadají nejlépe skupinky dvou-tří osob. Postavte se na okraj fotky tak, abyste byli nasměrovány k fotoaparátu ze strany, ze které vypadáte nejlépe. Ruku si dejte do kapsy nebo si ruce založte. Na sevřené pěsti či skupinové objetí zapomeňte. Při rodinném fotu by měla rodina vyplňovat celou plochu fotografie. Pokud je to možné, foťte z výšky. Řekněte sýýýr!
Náš tip: Ani v pozici uprostřed fotky se neotáčejte k přístroji čelem. Tělo nasměrujte k fotoaparátu a jednou nohou lehce vykročte vpřed.

Správný čas

Kdy během dne fotit? Často se na to zapomíná, přestože všichni víme, že slunce je v poledne nejvýše a světlo na focení tedy nejhorší. Pro ​​lepší výsledek je ideální fotit buď dopoledne, nebo podvečer. Pokud však nemáte jinou možnost a musíte fotit přes poledne, hledejte stín - slunečník, přístřešek či palmu.
Náš tip: Mějte při focení slunce za zády nebo zboku. Oproti slunci obvykle vyfotografujete podexponované, velmi tmavé záběry.

Země versus světlo

Pokud hledáte nejkrásnější světlo na zachycení země, zaměřte se na tzv. magické hodinky - modrou a zlatou hodinu. Modrá hodinka je tehdy, když je ráno slunce stále pod horizontem, ale už na fotografiích registrujeme modrou oblohu s teplým gradientem na horizontu. Zlatá začíná těsně před východem slunce a trvá asi hodinku po. Večer začíná hodinku před západem a končí těsně po západu slunce, radí profesionální fotograf.
Náš tip: V době kolem východu a západu slunce je světlo velmi měkké, difúzní a má teplé barvy.

Zlatý řez

Slyšeli jste už o pravidle zlatého řezu, respektive o třetince? Zkuste komponovat vaše fotografie tak, že neumístíte oblohu a krajinku půl na půl, ale pěkně třetina oblohy, dvě třetiny krajinky nebo opačně.
Náš tip:   Zlatý řez přizpůsobte tomu, kde je zajímavější námět nebo děj.

Dokonalé selfie

Vyčarujete ho tak, že se vyfotíte shora. Vyvarujete se druhé bradě. Protože ruce nejsou nikdy dost dlouhé, pořiďte si ruční self stativ. Do něj jen položíte fotoaparát či smartphone s nastavenou samospouští a můžete fotit.
Náš tip: Vyberte si stativ, který bude mít nejen integrovaný stativový šroub na libovolný kompaktní fotoaparát (kompakt), ale také speciální nástavec na jakýkoliv telefon.

Kam s fotkami?

Zálohování na CD či DVD už dělá stále méně z nás. Ukládejte si digitální vzpomínky na externí harddisky, USB či online úložiště. Pokud máte např. účet na Googlu, automaticky máte 15 GB na ukládání vašich souborů na Google drive. Výhodou je, že máte k fotkám přístup kdekoliv i bez externího harddisku či USB, ale je to méně bezpečné.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak zbavit vlasy nánosů silikonu z nekvalitních šamponů?

Vlasy trpí pod nánosy silikonů, ale naoko to vypadá, že šampon zacelil konečky. Používáte také šampony se...
více...

Jak sbalit na letní dovolenou bez zbytečných kusů oblečení?

Chystáte se na letní dovolenou a bytostně nesnášíte balení? Poradíme vám, jak sbalit oblečení a doplňky...
více...

Rustikální jídelna není jen selský styl

Jídelna či jídelní kout to je prostor, kde by mělo především chutnat. V jaké stylu si tuto důležitou místnost...
více...

Ples je důvod k tomu, aby muži ladili se svými ženami

Čeká vás návštěva plesu? Pro mnohé ženy je tato událost vrcholem společenského vyžití. Ale bohužel to tak...
více...

Chcete si originálně zařídit interiér? Vsaďte na měď, korek, kůži nebo pleteniny!

Trendovým materiálům nejen pro letošní rok opět vévodí dřevo, ale co je ještě trendy a zajímavé? Vsaďte...
více...

Kabelka dodá ženě ženskost, ale také prozradí její vkus

Asi by se nenašla žena, která vlastní pouze jednu kabelku. Sice pryč je doba, kdy se barva kabelky ladila podle barvy...
více...

Nosíte čepici? Tak to jdete s módou a navíc chráníte své zdraví a krásu!

Nosit čepici, to není jen módní, ale zdravotní záležitost. Přesto se najde řada z nás, kteří nošení čepice...
více...

Chcete být manažerem firmy? Oblékejte se tak, jako když jím již jste!

Úspěch v práci jde ruku v ruce s oblečením. Je to tomu tak, i když můžete namítnout, že inteligence se podle...
více...

Pánské hodinky dělají image muže

Kupovat hodinky by se mohlo zdát v dnešní době jako úplná zbytečnost. Ale není tomu tak! Přestože hodinky...
více...

Prsten s briliantem - krása, která neomrzí

Chcete investovat do třpytivé krásy? Vyberte se pravý drahokam! Je to investice, která neztrácí na ceně,...
více...