Otázky, které vám napoví, zda jste zralí pro manželství

Manželství nabízí mnohé emocionální i materiální výhody, ale je důležité, abyste byli dostatečně připraveni na všechno, co obnáší a dokázali čelit realitě. Manželství není vždy jen krásná pohádka, problémy se občas vyskytnou, jste si jisti, že jim spolu budete umět čelit?

manželství, láska, vztahy, partnerství

1. Chcete stejné věci?

Je důležité, abyste měli stejné nebo alespoň podobné plány. Manželství může být komplikované, pokud se vaše dlouhodobé plány zcela rozcházejí. Jakou roli hrají ve vašem života tak důležité aspekty, jako jsou kultura a náboženství? Byli byste ochotni změnit svůj život a nechat vše tak, pokud by váš partner dostal pracovní nabídku někde na druhém konci světa? Tyto věci byste měli ještě před svatbou rozhodně prodiskutovat, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.

2. Umíte své hodnoty sladit?

Je důležité, abyste si navzájem sedli tak, aby ani jeden z vás neměl pocit, že jeho základní životní hodnoty jsou přehlíženy a partner je má diametrálně odlišné. Měly by existovat alespoň základní body, ve kterých byste se společně shodli.

3. Zažili jste spolu už i horší časy?

Být spolu nejen ve štěstí a zdraví, ale i naopak ... Ano, manželství je o budování společného života, který není vždy růžový. Může se stát, že váš partner přijde o práci, bude nevrlý nebo vám budou chybět peníze a atmosféra v domácnosti bude o něco dusnější. Navzdory tomu všemu budete muset držet spolu a podporovat se. Jste si jisti, že to zvládnete?

4. Líbí se vám váš partner?

Najde jen o fyzickou stránku, zeptejte se sami sebe, zda po zbytek života dokážete například poslouchat jeho osobitý humor být s ním v jedné místnosti a cítit se spokojeně? Dále jít s ním například na výlet a ztratit se v cizím městě. Můžete se s ním cítit vždy v bezpečí? City nejsou všechno, je třeba vzít v úvahu i tyto věci.

5. Dokážete se navzájem přijmout takoví, jací jste?

Každý má svou temnou stránku, ale zeptejte se sami sebe, zda můžete přijmout i tu partnerovu. Ujistěte se, do jaké míry byste byli schopni tolerovat partnerovy "mouchy". Kdy jde ještě o drobnosti a kdy raději počkat, dokud se s tím partner vypořádá sám, předtím, než s ním vpadnout do manželství. Stejně tak včas identifikujte závažné osobní spory a snažte se je co nejdříve vyřešit.

6. Jste finančně kompatibilní?

Peníze hrají významnou roli v jakémkoliv sloučení. Pokud vy žijete skromně a váš partner si potrpí na značkové oblečení a jezdí v drahých autech, v budoucnu byste se nemuseli na všem shodnout. Peníze jsou jedním z hlavních zdrojů napětí ve vztazích, takže musíte mít přibližně stejný postoj, abyste byli schopni společně hospodařit.

7. Důvěřujete si navzájem?

Nemáte před sebou žádné tajemství a partnerovi se svěřujete jako svému nejlepšímu kamarádovi? Či naopak, přistihli jste ho při lži nebo ho jen podezíráte? Někdy stačí jen pocit ve vás, který vám říká, že partnerovi se nedá věřit, a měli byste z takového vztahu raději zavčas vycouvat. Důvěra by totiž měla být zcela přirozená, nedá se vynutit.

8. Jak jste na tom v intimním životě?

Pohlavní život je velmi důležitý ve vašem vztahu. Měli byste se mluvit o vašich milostných očekáváních či dětech. Intimní život by u vás neměl sklouznout do stereotypu a oba byste měli být spokojeni.

9. Dokážete spolu komunikovat?

Když dojde například na řešení problémů, dokážete si o tom klidně promluvit? Máte vždy čas a trpělivost vyslechnout toho druhého? Najdete si denně čas popovídat se i jinak, než prostřednictvím SMS zpráv nebo Facebooku? Umět komunikovat je základ a v manželství dokonce velmi podstatný!

comments powered by Disqus


Podobné články


Deset důvodů, které muži přehlížejí, ale ženám stačí k rozchodu

Proč ženy opouštějí muže? Věděli jste, že většinu rozchodů či rozvodů iniciují právě ženy? Co je k tomu...
více...

Co muže hned zaujme na ženě a co nakonec vítězí?

Co muže zaujme na ženě? Podle čeho muži ženy zběžně hodnotí a jaké si následně vybírají? Mnohé ženy si...
více...

Láska není věc veřejná

Máte novou lásku? Tak to gratulujeme! Ale lepší by bylo, kdyby o ní hned všichni nevěděli. Své o tom ví naše...
více...

Facebook - nebezpečný zdroj sledování bývalého partnera

Lidé se rozcházejí a rozcházeli i v dřívějších dobách. Řekli si, co potřebovali a šli každý svou vlastní...
více...

Nové vztahy jako koníček?

Muži rádi dobývají ženy. Mají to v krvi a ženy takové dobývání baví. I tady ale platí, že vše má své...
více...

Láska, to není jen svátek zamilovaných

Jsou lidé, kteří lásku neměří tím, že si vzpomenou na své milované pouze v době svátku, který se masově...
více...

Recept na vztah, který vydrží celý život

Recept na šťastný a pohodový vztah existuje. A nemusíte pro něj ani k lékaři! Je na první pohled velice...
více...

Nové objevy, které posouvají vztah i kvalitu sexu

Co dělat, když se sex léty omrzí? Hlavně ho nezkoušejte hledat jinde a začněte “pracovat” na nových objevech...
více...

Sex až na posledním místě?

Ložnice je pro zamilované páry místo, které jen s nevolí opouštějí. Sex z této části bytu jen čiší. Ale jak...
více...

Rady, které upevní vás vztah

Ach, ty vztahy! Všichni je chceme mít co nejlépe fungující a čím více jsme z toho v křeči, tím víc nám...
více...