Dárky nakupujeme přes internet, ale také letí klasika a vlastní výroba

Nákup dárků k nejrůznějším příležitostem někteří považují za radost, jiným se již při pouhém slově “dárky” ježí vlasy. Sice v dnešních obchodech se dá sehnat téměř vše, v krátké době, za slušné ceny a na jednom místě, ale… Jednak roste náročnost obdarovávaných, stále máme méně času a také nám chybí fantazie. Navíc jsou lidé, kteří již mají téměř vše a pro ty je obstarat dárek, doslova oříšek.

dárky, Vánoce, oslava, radost, nákupy přes internet, kamenné obchody

Internetový nákup

Pro mnohé lidi v dnešní uspěchané době je doslova záchranou. Nakoupit si všechny dárky z pohodlí domova a nechat si je přinést až domů, to je opravdu pohodlné a šetří to čas. Vyhnete se tak tlačenici v obchodech, nervozitě, nemusíte nikam jezdit autem (ušetříte tak nejen na pohonných hmotách, ale i parkovném) a výběr zboží bývá zpravidla pestřejší. Nakupování na internetu je už i u nás na vzestupu, lidé se už tak neobávají. Existuje řada internetových obchodů - snažte se orientovat na takové, se kterými máte vy nebo vaši známí dobré zkušenosti. Na spolehlivost jednotlivých internetových obchodů upozorňuje i logo "Bezpečný nákup". Pokud se vám objednaná věc po dodání nezamlouvá, máte právo ji do několika dnů bez udání důvodu vrátit (nepoužitou a v původním obalu). Nevýhody nákupu na internetu však také třeba zmínit. Zboží nemůžete vidět živě a obrazovka nejednou zkresluje. Pokud objednáváte těsně před událostí, je možné, že vám zboží nestihne přijít (o tom by vás však měl obchod předem informovat). V neposlední řadě se za dodání zboží platí určitá částka, pokud objednávka nepřesáhne jistou hranici. Objednávat drobnosti za pár korun se tedy velmi nevyplatí.

Klasické nakupování 

Někteří lidé prostě zbožňují atmosféru v nákupních centrech. Jedná-li se o nakupování dárků před Vánocemi, nenechají si ujít takové předvánoční nakupování v obchodních domech a malých obchodech. Vychutnají si tak vánoční výzdobu, nákup jim zpestří vánoční koledy. I když se takto naběháte, výhodou je, že si zboží před koupí pořádně ohlédnete. Nebudete platit poplatek v podobě poštovného a balného nebo za kurýra, což bývá obvyklé u internetových objednávkách a koupenou věc máte hned doma. Nemusíte se tak užírat obavami, zda vám objednané zboží přijde do Vánoc. Ale ne každý miluje takové honičky po obchodech. Ti, kterým už jen taková představa způsobuje stres a nervozitu, by se měli raději orientovat na internetový nákup.

Když nechcete kupovat

Kdysi nebyly dárky tak okázalé, jak je tomu často dnes. Lidé si dávali menší věci, nejednou vlastnoručně zhotovené. Takové dárky měly své kouzlo, byly osobnější než kupované předměty. Pokud nechcete dárky kupovat, popřemýšlejte, jak by se daly nějaké drobnosti pro vaše blízké vyrobit. Krásné věci se dají ušít (deky, přikrývky, ubrusy, hračky či dekorace), uháčkovat či uplést (šále, rukavice, čepice) nebo vyrobit jiným způsobem. Případně můžete k hlavnímu zakoupenému dárku přidat takovou milou ručně zhotovenou drobnost, která jistě potěší srdce obdarovaného.

Hlavně z toho mějte radost

Ať už nakupujete dárky na Vánoce nebo na jinou příležitost, podstatné je, abyste to nepociťovali jako nepříjemnou nutnost. Snažte se na to hledět jako na něco příjemného - vždyť vybíráte něco, co potěší vaše blízké a nemusí to právě stát obrovské peníze. I levnější dárky mohou být pěkné a od srdce. S takovým pozitivním naladěním zvládnete nakupování dárků bez zbytečného stresu a nervozity.

comments powered by Disqus


Podobné články


Založení společnosti s ručením omezeným po internetu

Každý nemusí dělat všechno. A není to lenost ani ostuda, když za vás spoustu věcí udělá firma. Navíc máte...
více...

Obraz z fotografie, hrnek nebo nástěnka plná okamžiků štěstí

Klasické fotografie nezažívají zrovna výsluní své "kariéry". Doba pokročila a než by se stačily fotografie...
více...

Všímejte si koníčků svých partnerů hned na začátku vztahu, protože jsou pro vztah velmi důležité!

Máte s partnerem společné koníčky? Pokud ano, je to určitá výhra. Sice je fajn, když se můžete také sami někde...
více...

Jak posílit sebevědomí a získat charisma?

Závidíte lidem, kteří mají charisma? Ale víte vůbec, co to vlastně charisma je? Většina z nás ho ani neumí...
více...

Zvířata jsou velmi inteligentní, jen lidé špatně posuzují jejich inteligenci

To, že psi a kočky občas blafují, aby získali výhody, je celkem známé. Ale jak je to s jinými druhy zvířat?...
více...

Česká pošta - instituce pro lidi?

Co se vám vybaví, když se řekne slovo "pošta"? Asi nebudeme přehánět, když sdělíme názor většiny dotázaných,...
více...

Co dělat a co naopak vynechat, když si chcete udržet dlouhodobý vztah?

Dlouhodobý vztah, a nemusí to být ani manželství či partnerství, je vždy založen na nějakém základu....
více...

Bojí se vaše dítě lékaře? Známe řešení!

Bojí se vaše dítě injekcí a dalších bolestivých výkonů u lékařů? Vyberte jim lékaře, který to s nimi bude...
více...

Období mezi dvaceti a třiceti roky je ideální pro budování kariéry a zakládání rodiny

Generace dnešních dvacetiletých má úplně jiné starosti než jejich rodiče. Ti se již většinou starali o ně,...
více...

Co možná nevíte o svém těle

Myslíte si, že o víte svém těle hodně? Tak to vás asi nepřekvapí, že neměříme celý den stejně? Nebo jste to...
více...