Špatné dny? Ano, ženy je sice mají, ale je jich pouze několik v roce!

Přestože spousta mužů nemusí souhlasit, ženy jsou podle nejnovějších vědeckých průzkumů velmi příjemné bytosti. Špatná nálada je netrápí ani jeden celý den v týdnu! Nevěříte?

ženy, psychologie, duševní zdraví, životní styl

Nelichotivé přezdívky žen

Fúrie, bosorky, ježibaby, Xantipy, hysterky ... Ženy si v průběhu věků za své nepříjemné nálady vysloužily mnoho nelichotivých přezdívek. Podle britské studie zcela neopodstatněně. Opravdová špatná nálada trápí ženy, nebo spíše jejich okolí, pouze deset dní v roce, což je necelých pět hodin týdně! Těžko uvěřit, když jen PMS trvá přibližně tři dny, ale je to tak. Vysvětlení je jednoduché: muži mají pocit, že jejich žena má nesnesitelnou náladu i tehdy, když se ona pouze necítí ve své kůži nebo prostě nemá zrovna chuť se usmívat. Úsměv je pro muže jednoznačným znamením, že vše je v pořádku. A takový stav je pro ně ideální.

Spouštěči špatné nálady u žen

Nejčastějšími spouštěči špatné nálady jsou finanční problémy, muži, kteří neposlouchají, přibývající kila a špatné počasí. Každá desátá žena se s mrzutostí vypořádává čokoládou, každé páté vrátí úsměv na tvář nakupování a téměř čtvrtině cvičení. Špatnou náladu spolehlivě zlepší i čas pro sebe.

Rada na každý den

Milé ženy, když vás příště přepadne špatná nálada, vzpomeňte si na některý z našich tipů na její zlepšení.

  • Zazpívejte si. Zpívání je ověřená činnost na zlepšení nálady. Povzbudí srdce, zlepší dýchání a zaměstná mozek, takže se nezabývá chmurnými myšlenkami. Zpívejte si z plných plic bez ohledu na sousedy. Pokud jsou velmi hákliví, vlezte pod sprchu. Voda odplaví zvuky, stres, a také zbytky špatné nálady.
  • Tančete. A co, že jste pohybové dřevo? Vaše taneční kreace nebude nikdo hodnotit, už jen proto, že je neuvidí. A i kdyby, možná právě jimi zlepšíte náladu sobě i svému okolí.
  • Udělejte dobrý skutek. Ten pocit u srdce je k nezaplacení. Ať už uvolníte místo starším nebo odnesete tašku babičce, nebo jen tak poštou na facebooku pošlete něco hezkého svým přátelům. Možná i oni právě dnes nemají svůj den.
  • Nechte se rozmazlit. Zajděte si na manikúru, pedikúru, kosmetiku, ke kadeřnici - na co máte čas a finance. Pokud to nejde, kupte si něco malého a voňavého, třeba krém na ruce. Nebo si zajděte do parfumerie vyzkoušet nový parfém doslova na vlastní kůži.
  • Jděte na procházku. Podle možnosti svižným tempem. Čerstvý vzduch provětrá vaše plíce i plnou hlavu. Problémy se zmenší a dobrý pocit zůstane až do večera.
  • Dopřejte si slunce. Že se už pár dní skrývá za mraky a právě proto jste tak nabručená? Dívejte se na něj alespoň na fotkách. Stačí zadat správné slovo do vyhledávače, zvolit Obrázky a pak už se jen ponořit do vzpomínek na nejlepší léto vašeho života.
  • Zbavte se něčeho nepříjemného. Ne tchýně ani manžela, spíše povinnosti, která vás už dlouho tíží a nechce se vám. Úleva přijde okamžitě!
  • Rozhýbejte se hned ráno. Endorfiny, které se do vašeho těla vyplaví už po pár minutách cvičení, působí podobně jako antidepresiva. Akorát nezatěžují organismus. Pravidelným pohybem se navíc zbavíte i nechtěných kil, jedné z příčin špatné nálady.
  • Sněte. Popusťte uzdu fantazii a vymýšlejte, co by bylo, kdyby jste měli více času, peněz, možností ... Snění je pro vaši mysl stejné potěšení, jako pro vás hmotné statky. Dopřejte jí trochu rozptýlení a ne pouze negativní myšlenky.
  • Věřte v dobro pro sebe. Máte pocit, že váš život nikam nevede, frustrace je vaše věrná průvodkyně již několik týdnů a konec psích dob je v nedohlednu? Podívejte se na to z druhé strany. Možná právě toto je část vašeho života, ve které se máte naučit něco nového. Přijměte to a pokuste se na své situaci najít něco pozitivního.

comments powered by Disqus


Podobné články


Ženské nemoci nemusí propuknout, když do stravy zařadíte ty správné potraviny

Zdravá strava by měla být především vyvážená. Nezdravé jednostranné diety nebo hladovění na kráse ani zdraví...
více...

Sedm příznaků, že vaše tělo volá o pomoc

Psychická pohoda, to je základní předpoklad zdravého fungování celého těla. Často se více staráme o svůj...
více...

Nejlepší koupel pro ženy, která zlepší nejen stav těla, ale i nálady

Relaxovat a alespoň na pár hodin vypnout, to je ta nejlepší terapie. Ano, určitě více pomůže delší pobyt třeba...
více...

Co říká ženské tělo, když si nemůže dopřát luxus milování?

Milování a pohlavní styk patří k životu. Přináší mnoho benefitů, včetně toho hlavního, a sice početí...
více...

Nehoda za volantem otřese s psychikou každého řidiče, ale strach z řízení je potřeba léčit

Řízení auta, to je pro někoho relax, pro jiného permanentní stres. Ale co když se vyplní ten nejhrůznější...
více...

I ženy mohou vyřešit problémy mužů s prostatou

Myslíte si, že prostata není tématem pro ženy? Ale je. O zdraví je potřeba pečovat, a to je ta pravá parketa pro...
více...

Lidé podvědomě kopírují chování svého okolí

Lidská psychika stále ještě není zcela probádaná, a proto vědci neustále přicházejí se zcela novými poznatky....
více...

Práce ovlivňuje životy lidí a není to vždy povznášející pocit

Práce je základem pro naši existenci. Povznáší a dává našemu životu smysl. Ale i ona může negativně působit....
více...

Jak vytvarovat paže do šatů a krátkých triček?

Plandavá kůže, která vykukuje ze šatů bez rukávu? Nic hezkého, že? Přitom ani nemusíte být při těle a vaše...
více...

Co pomáhá na bolestivou menstruaci? Bylinky, masáž a pohyb!

Menstruace je sice zcela přirozenou součástí života každé ženy, ale mnoho žen prožívá velmi nepříjemné...
více...