Koho máte nejraději? Otestujte se!

Většina nás na tuto otázku odpoví, že rodinu. Rodiče děti, děti rodiče nebo životní partnery. Ale většinou se bojíme odpovědět, abychom na někoho nezapomněli. A vidíte, že na prvním místě by měl být někdo úplně jiný?

láska, sebeláska, vztahy, lidé

Koho mít nejraději

Víte, která osoba je ve vašem životě ta nejdůležitější? Odpověď může být třeba váš partner. Ale co když vás opustí? A vy nemůžete vydržet sami se sebou, protože jsem se vůbec nemáte rádi. Potom se možná začnete ptát, jak to může s vámi vydržet někdo jiný, když to nezvládnete ani vy sami? Proto je důležité začít na sobě pracovat. Na svém osobním rozvoji, svém sebevědomí za účelem mít se více rádi. A nebojte se, že ten, kdo se má rád, je narcis nebo sobec. Sebeláska je přímo žádoucí, protože jen když se budete mít sami rádi, bude vás mít rádo i okolí a vy mu to můžete stejnou měrou oplácet.

Výhody sebelásky

Čím více se máme rádi, tím více se nám v životě daří. Přitahujeme lidi, kteří nás také mají rádi, přitahujeme si situace a věci, které nám pomáhají na cestě naším životem. Samozřejmě, že narážíme i na překážky a komplikace, ale na rozdíl od ostatních, si z nich neděláme těžkou hlavu a svými starostmi a zhoubnými myšlenkami tyto překážky ještě více nerozšiřujeme do obřích rozměrů. Čím více se máme rádi, tím nám život připadá jednodušší a zbytečně si jej neděláme složitým. Umíme říkat NE a umíme si najít čas pro sebe. Děláme věci, které jsou nám příjemné a do kterých se nemusíme nutit. Jsme si vědomi svých kvalit a silných stránek. Máme rádi svoje tělo přesně takové, jaké je, protože víme, že takové není pouhou náhodou. Máme ho rádi už jen z toho důvodu, že je to náš nejvěrnější a nejmoudřejší přítel, který tady s námi zůstane, i když nás všichni ostatní opustí. Jak se chováme sami k sobě, tak se k nám chová naše okolí. Lidé okolo nás jsou jako zrcadla, která ukazují současné rozpoložení uvnitř nás. Takže platí jednoduchá rovnice: Pokud se máme rádi, přitahujeme lidi, kteří nás také mají rádi. Pokud se rádi nemáme, máme kolem sebe jen blbce a my jsme chudáčci, kterým se pouze ubližuje. Je alespoň tohle ten důvod proč se začít mít rád? Určitě! Poradíme vám jak na to.

Jak se mít rádi

Uvědomte si, jaké jsou vaše silné stránky a na co máte talent. Každý z nás umí něco, co jen tak někdo neumí. Máme sice pocit, že to, co nám jde snadno, se nepočítá a že je to zanedbatelné, ale to je jen omezující přesvědčení z našeho dětství. Ve skutečnosti to, co umíme, má pro druhé cenu zlata. A když si pokládáme ty správné otázky, zjistíme, že toho umíme tolik, že by nás to uživilo na několik generací dopředu!

Chvalte se i za maličkosti

Když nás nikdo nepochválí, musíme začít sami u sebe. Že se nemáte za co pochválit? A co třeba za ten luxusní oběd, který jste připravili, a který ostatním tak chutnal? Začněte u maličkostí, protože z maličkostí se skládá den.

Nekritizujete se a mluvte k sobě

Přestaňte se kritizovat a říkat si, že jste nemožní. To lidé, kteří se mají rádi, nedělají. Začněte třeba tím, že si budete říkat zdrobnělinou svého jména, např. „ Leničko, pojď si dát vanu plnou pěny a u toho si poslechneš svoje oblíbené písničky.“ Je možné, že vám to bude z počátku proti srsti, ale vydržte to. 

Pravidelně si dělejte radost

Je důležité si dělat radost a obdarovávat i sami sebe. Mohou to bý "pouze" být každodenní maličkosti. Kupte si třeba sami pro sebe vaši oblíbenou čokoládu nebo něco, co jste si už dlouho chtěli koupit, ale z nějakého důvodu jste si to ještě nekoupili. Teď je ten správný čas!

Nebojte se odmítnout

Naučte se říkat ne věcem, které nemáte rádi a které děláte jen proto, že to tak druzí chtějí. Oni častokrát ani netuší, že se do těchto činností musíte nutit. Když se naučíte říkat ne, možná z počátku s tím budou mít druzí problém, ale zvyknou si a pak už to bude pro ně normální.

Rada na závěr

Vypadá to jednoduše, ale čeká vás ještě dlouhá cesta. Nebojte se po ní vydat, bude to v pohodě a pro váš život ozdravné a přínosné. 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kde se úspěšně seznámit? Seznamky na internetu raději vynechejte!

Starší a zadaná část populace si myslí, že dnes je seznamování hračka. Proč je ale potom tolik osamělých...
více...

Jak bezpečně odehnat partnera a zničit vztah?

Být "ve vztahu" je krásná, ale docela náročná věc. Hlavně pokud si chceme hezký vztah udržet. Jenže, někdy se...
více...

Láska netrvá věčně, ale mohla by!

Láska nežije na věky. Na lásce se musí pracovat. A když lásku neopečováváte, tak vám prostě vyprchá jako...
více...

Porovnávat můžete zboží v obchodě, ale ne partnery ve vztahu, který nechcete zničit!

Nejen nevěra, žárlivost a agresivní chování, ale také porovnávání dokáže pohřbít slibně vypadající vztah....
více...

Co je důležité, abyste se ve vztahu cítili spokojeně?

Zamilovanost nasazuje růžové brýle. Díky nim často přehlížíme, že náš vztah již není to, čím by měl být....
více...

Vztah s jedináčkem nemusí být bez problémů, ale i velká rodina může vychovat egoistu

Zamilovali jste se a ještě před tím, než jste se zamilovali "vážně", jste se partnera zeptali, jestli má...
více...

Udržujete vztah se svým bývalým partnerem? Nedělejte to!

Lidé se seznamují, ale i rozcházejí. Ale jsou i tací, kteří nejsou schopni se jednoznačně rozejít. Potom...
více...

Rozchod způsobuje abstinenční příznaky, srovnatelné s detoxem od drog

Láska, to není jen ten nádherný a povznášející pocit. K lásce patří i rozchody a to už zase tak...
více...

Aplikace v telefonu a láska? A proč ne!

Smartphony neboli chytré telefony dělají z lidí často osamělé jedince, kterým jsou věrnými společníky. Ale...
více...

Jak dlouho trvá, než se muž zamiluje?

Zamilovaní a láska sice spolu souvisí, ale není totéž. Hlavně u mužů často uplyne poměrně dlouhá doba, než...
více...