Jak oklamat alkohol tester a nenafoukat po bujaré oslavě?

Datum článku: 23. 12. 2016

Na Silvestra pít a ráno sednout za volant? Tak to určitě není dobrý nápad! Když se ráno po silvestrovské noci člověk probere, přemýšlí (pokud to dokáže), jak se dostat domů. Jednoznačná odpověď je - taxík! Oklamat policejní alkoholtestery je dnes prakticky nemožné. Oklamete pouze jen sami sebe. Výsledkem může být správní řízení, nebo i ztráta řidičského průkazu, ale i ublížení sobě, či hlavně jinému, nevinnému. V opojení zbytkovým alkoholem v krvi je euforie s pocitem "čisté" hlavy stále vysoká. Nejlepší je, zapomenout na volant. Pokud opravdu přemýšlíte nad tím, jestli si už můžete sednout za volant, určitě tam nepatříte!

Jak oklamat alkohol tester a nenafoukat po bujaré oslavě?

Co zaručeně nefunguje

Jít na silvestrovskou zábavu a nedopřát si ani jednu sklenkou šampaňského, chce silnou vůli. Pro ostatní jsme návod na řešení dali - použít jiný dopravní prostředek, než vlastní auto. Ale pokud byste přece jen chtěli vyzkoušet některé ze "zaručených" tipů, které vymysleli vynalézaví lidé na oklamání testeru na alkohol, nic vám v tom nebrání. Přinášíme pár nápadů, které jsou lidé ochotni vyzkoušet. Jsou samozřejmě neúčinné, ale zábavné. Kreativitě se meze nekladou. Ale víte co? Příklad si z těchto tipů opravdu neberte! Fakt nefungují!!

Kloktání ústní vody

Téměř většina ústních vod obsahuje alkohol, což asi víte. A a tento fakt se snaží využít někteří mazaní řidiči k tomu, aby spletli i alkohol tester. Po použití ústní vody se totiž zvýší obsah alkoholu v dechu až na 8 promile. A to je dvojnásobek smrtelné dávky! Tento trik však je třeba správně načasovat - působí asi 20 minut. Museli byste tedy kloktat těsně před zastavením policejní hlídkou. Pokud vám naměří tak vysokou hodnotou, nejsou padlí na hlavu a dají vám po čase foukat znovu. Tehdy už alkohol z ústní vody vyprchá, nebo vám naopak přidá k základu v dechu. A už vás mají!

Mentolka v ústech

Asi to zní neuvěřitelně, ale v kritické situaci množství lidí věří na další z hloupostí a svěří svůj osud mentolovému bonbónu. Ten má prý překrýt stopy alkoholu v dechu. Je sice pravdou, že osvěží dech a zakryje stopy po konzumaci alkoholu před manželkou. Ale na oklamání dechové zkoušky to vážně nestačí. Ani mentolka ani žvýkačka vás v kritické situaci nezachrání. Ale my jsme vám to říkali!

Kovová mince pod jazykem

Tento mýtus se traduje ve Velké Británii, ale také v Americe. Lidé tam věří, že měděná kovová mince má navázat na sebe alkohol a změnit chemické složení v ústech. Tato teorie je však (podobně jako ostatní) úplná hloupost. Různí bořiči mýtů ji označují za jednu z největších hloupostí, kterým tamní lidé stále věří. Asi zapomněli, že peníze a tudíž i mince patří k nejšpinavějším věcem, se kterými jsme denně v kontaktu. Tento způsob vás tedy před pokutou za alkohol v dechu nezachrání, ale může poskytnout nebývalé možnosti poznat díky různým komplikacím naše zdravotnictví, přinejlepším skončit s nepěknou infekcí v dutině ústní.

Kofein

I vy patříte k lidem, kteří stále věří, že silná káva dokáže smazat stopy po alkoholu v krvi a pomoci při dechové zkoušce? Káva s cukrem může být na první pohled pomůže cítit se lépe, s pocitem, že jste střízliví. Jenže na stopy alkoholu během dechové zkoušky nemá žádný vliv ani když vypijete 10 káv po propité noci. Ani verze kávy s citronem nic neřeší. Jednoduše zapomeňte na zázračné odbourání alkoholu z krve a za volant si rozhodně nesedejte!

Maskování jídlem

Zajídání alkoholu patří k často používaným "obourávacím" postupům. Mají oklamat výsledek potenciální dechové zkoušky. Ale pokud jste si dali pár skleniček vína a stále máte pocit, že dokážete bez problémů odřídil auto domů, dobře si to rozmyslete. Neexistují žádná mastná, pálivá, kořeněná, zda aromatická jídla, která by dokázala ovlivnit test. Můžete smrdět na sto honů a oklamat nanejvýš manželku - i tak nafoukáte, protože tester neoklamete. Takže zajídání je zcela bezpředmětné a neúčinné.

Sirupy, léky a kapky proti kašli

Některá léčiva obsahují opravdu malé množství alkoholu. Není ani zdaleka takový, aby významně zvýšil hodnotu alkoholu v dechu. Dechovou zkoušku to neovlivní vůbec, nebo jen minimálně, ale i to jen několik minut po požití. Spoléhat se na tuto výmluvu je průhledné a zbytečné.

Vdechování místo foukání

Někteří doufají, že oklamou alkohol tester, když místo fouknutí vzduch vdechnou. Jenže při dechové zkoušce se od řidiče vyžaduje, aby foukal vzduch do přístroje. Pokud tester nezaznamená určitý objem vydechovaného vzduchu, nevyhodnotí výsledek a policisté odhalí, o co řidiči jde. Pokud nechcete policisty naštvat, tato metoda nepřichází v úvahu.

Pojídání mýdla

Australané věří, že pomocí mýdla mohou oklamat tester na alkohol. Ale nestačí se jím pořádně umýt (to by po bujaré noci nemuselo být na škodu). Mýdlo je třeba sníst - tak se prý zbavíte zbytků alkoholu v ústech, přičemž mýdlo prý "vytáhne" alkohol i z krve. Opět nesmysl, který vám může způsobit zažívací potíže.

"Zázračné" přípravky na rychlé odbourání alkoholu

Na trhu je množství přípravků, které tvrdí, že zaručeně odbourají alkohol v krvi. Kdyby takový přípravek, který spolehlivě odbourá alkohol z těla opravdu existoval, prodával by se rovnou u lahví s alkoholem. Zatím pomohou zmírnit negativní působení alkoholu na zdevastované tělo, ale nedokáží tělo zázračně zbavit alkoholu. Je to jen o marketingový tah!

Tabulky a výpočty

Dnes se mnozí utíkají k různým tabulkám a aplikacím, které vám vždy vypočítají po zadání vstupních údajů, kdy jste už "čistí" a můžete si sednout bez obav za volant. A že nenafoukáte. Ale ne vždy to musí být pravda. Ženský a mužský organismus odbourávají alkohol různě. Ženy dokáží za hodinu odbourat 0,085 gramu, muži 0,1 gramu alkoholu na jeden kilogram své tělesné hmotnosti. Vstřebávání alkoholu se snižuje, pokud máte v žaludku potravu s bílkovinami. "Spalování" alkoholu je individuální. Kdo je na něj zvyklý, odbourá ho rychleji, "netrénovaní" jedinci na to potřebují delší dobu.

Vlastní alkohol tester

Zdá se proto, že by bylo nejlepším řešením mít vlastní alkohol tester a získat tak vždy a všude jistotu, že můžete bez obav sednout za volant. Řídit by však neměl ani řidič, kterému by již dechový test nezjistil, že pil. I když alkohol v organismu klesne na minimální hodnoty, neznamená to, že hlava řidiče je už fit. Je zde stále vyšší riziko spánku, nevolnosti a další problémy. Pokud již nemáme alkohol v krvi, tělo má větší náchylnost k tvorbě srdečních arytmií. I malé množství alkoholu zvyšuje riziko nehody. Vždy záleží na tom, kdo alkohol vypije, v jaké situaci a za jakých okolností. Řidič s "kocovinou" nereaguje správně na náročnější dopravní situaci. A čím více je řidič vyčerpaný, tím horší jsou účinky alkoholu. Například po hádce, nebo ve stresu, pokud se spěchá může způsobit katastrofální následky i takové malé množství alkoholu, které by za normálních okolností ani necítil.

Za volant pouze střízlivý - a odpočatý

Nezapomeňte, že nejlepším řešením je prevence. Proto už vaše cesta na silvestrovskou párty má být bez auta. Nechte se odvézt taxíkem, hromadnou dopravou, nebo ať vás někdo zaveze. Alespoň cestou zpět vás to nebude lákat sednout si za volant. Podle vás sice se "střízlivou hlavou", ale výsledek dechové zkoušky by vás pořádně překvapil. A nejlepší by bylo, kdyby vám zároveň i nafackoval, abyste si zapamatovali, že alkohol a volant k sobě nepatří!