Jak na unavené oči?

Unavené oči, to nejsou jen problémy s viděním. Brzy se objeví i nepříjemné otoky, nebo tmavé pruhy. Oči a oční partie jsou velmi citlivou oblastí obličeje, proto se o ně musíte starat pravidelně a důkladně, vždyť vašemu okolí stačí jediný pohled a všechny prohřešky jsou odhaleny.

Když opět jednou ráno budete vypadat jako mátoha s oteklýma očima, sáhněte po první pomoci v podobě kostek ledu, nebo něčeho studeného. Dopřejte svým očím pět minut, budou vypadat mnohem lépe.

Šoková terapie

Na oteklé oči zabírají i chladivé gely. Otok lze maskovat i opticky, nikdy ale ne korektorem, ale jemnou vrstvou pudru. Nanášejte ho štětcem a během dne dávejte pozor, aby se pleť neleskne.

Kromě otoků jsou velkým problémem i tmavé kruhy pod očima. Jisté procento žen trpí tmavými kruhy pod očima po celý život. Obvykle jsou natolik výrazné, že je nelze zakrýt ani make-upem, ani se jich zbavit jinými prostředky. Když jsou tmavá místa pod očima jen dočasná, například v důsledku vyčerpání, sáhněte po očních krémech či gelech určených přesně na tento typ problému.

Ráno moudřejší večera?

Nezachraňujte až ráno, to co jste pokazili večer. Ženy se sklonem k otoku očí by si měly dávat pozor na alkohol. Před spaním si dopřejte šálek čaje nebo sklenici vody, to vaší pleti udělá dobře. Důkladně se odličte, avšak použijte k tomu jen přípravek určené k odstraňování make-upu. Problémy vám může způsobit například dětský olej, který na to není určen. Oči dokáže velmi podráždit a jeho reakcí je právě ranní otok.

Spánek a kvalita

Nejlepší radou, kterou odborníci pro pěkné oči dávají je dostatek relaxace a hlavně spánku. Nepočítejte zbytečně hodiny, které jste prospala, počítá se jen zdravý spánek, při kterém jste si skutečně oddechla.

Druhou radou, kterou jistě dostanete od své kosmetičky, bude používání značkových a kvalitních přípravků. To platí nejen o krémech, gelech, odličovačích, ale také o dekorativní kosmetice, která musí být odpovídajícím způsobem testována.

comments powered by Disqus