3 kroky rychlé výměny inkoustu v náplni tiskárny

Když dojde inkoust v cartridge/zásobníku, není hned potřeba kupovat nový. Ušetříte tak přírodu i vlastní kapsu. Jak postupovat při renovaci s pomocí tzv. refill-kitu a co to vlastně je?

3 kroky rychlé výměny inkoustu v náplni tiskárny

Co je refill-kit?

Jde o plnicí set pro inkoustové náplně, který v rámci úspory nákladů můžete použít sami doma. Doplnit tímto způsobem lze jak inkoustové náplně jak originální, tak i ty kompatibilní. Cena originální náplně do tiskárny se může u vybraných typů vyšplhat i na částky převyšující 1 000 Kč. Reálná úspora při použití refill-kitu tak dosáhne několika set korun.

Na co dbát?

Sady jsou určeny pro opakované plnění cartridge. Výrobce dále vždy uvádí, pro který model tiskárny je jeho refill-kit určen.

 

Na to bychom měli dbát, jelikož sady nejsou univerzální. Jakmile se ujistíme, že máme správnou sadu pro naše zařízení, můžeme pokračovat v doplnění inkoustu v náplni.

Jak s refill-kitem pracovat aneb 3 kroky k výměně

Základ, bez kterého se neobejdete, je doplňovací inkoust. Kromě něj na vás čeká vrtáček na vytvoření doplňovacího otvoru. Dále v sadě naleznete injekční stříkačku s jehlou, špunt nebo přelepovaní etiketu a rukavice s ubrouskem na očištění, aby se vám s celým setem snáze manipulovalo a udrželi jste náplně čisté. Součástí balení je vždy i návod na použití.

 

Preventivně si připravte dostatečné množství ubrousků a pracovní plochu chraňte před znečištěním podložkou. Inkoust může během doplňování vytékat. Proto se doporučuje manipulovat s náplněmi v ochranných igelitových rukavicích.

 

Začněte vyjmutím prázdné inkoustové náplně, kterou potřebujete doplnit. Je třeba najít doplňovací otvor v horní části kazety a prorazit jej. Některé náplně jich mohou mít více, k doplnění však slouží pouze jediný, proto je velmi důležité si přečíst návod k použití. Před plněním barevných náplní se ujistěte, že se chystáte aplikovat správnou barvu do správného otvoru, tak abyste si nepomíchali barvy.

 

Za pomoci injekční stříkačky aplikujte inkoust do správné cartridge. Důležité je jehlu vsunout dostatečně hluboko. Jinak by se mohla vytvořit vzduchová bublina, což způsobí, že tiskárna nebude tisknout. Postupujte pomalu a na závěr pečlivě otřete veškeré kontakty. Je důležité inkoustovou náplň inkoustem nepřeplnit, dodržujte v tomto vždy návod k použití v konkrétní refil-sadě a doplnit takové množství inkoustu, jaké je zde uvedeno. Jakmile náplň přeplníte, bude inkoust vytékat ven a potřísní Vám nejen tiskárnu, ale i pracovní plochu. Výtisky budou nekvalitní, barva se bude mazat.

 

Vzniklý otvor utěsněte. Těsnění jsou obsažena přímo v sadě. Ujistěte se, že inkoust skutečně nikde nevytéká. Cartridge vraťte zpět do tiskárny a vytiskněte několik zkušebních listů.

 

Hotovo! Navíc můžete mít dobrý pocit z ohleduplnosti k životnímu prostředí. Více si přečtěte v článku o recyklaci a likvidaci tonerů.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak ekologicky a rychle vyčistit elektrickou troubu?

Přestože již na trhu existují trouby, které se čistí samy, většina českých domácností je stále ještě...
více...

Tablet pomáhá dětem rozvíjet kreativitu a představivost

Tablety a další elektronické hračky nebyly vymyšleny proto, aby jen bavily děti a pily krev rodičům. A naopak,...
více...

Proč mám stále vybitý mobil?

Zase se vám vybil mobilní telefon? To dokáže pěkně naštvat, zvlášť když nutně potřebujete něco zjistit nebo si...
více...

Jak vybrat smoothie mixér?

Smoothie jsou chutné a hlavně zdravé, mixované nápoje. K jejich hotovení se používají speciální mixéry, které...
více...

Fotopast pořizuje nejen unikátní snímky z přírody, ale dokáže usvědčit i zloděje a pytláky

Fotopast je důmyslné zařízení na principu fotoaparátu, které může snímat obraz i zvuk všude tam, kde fyzicky...
více...

Výměna zásuvky není nic složitého

Zásuvky sice patří mezi základní vybavení každého bytu, ale rozdílní obyvatelé mají na jejich tvar a barvu...
více...

Jak vybrat účinnou čističku vzduchu do domácnosti?

Stále více domácností si pořizuje čističku vzduchu, protože jim záleží na zdraví svých členů. Přestože...
více...

Nepodceňujte účinná zabezpečení svého domova

I přes narůstající ceny zařízení bytů jsou lidé, kteří si těchto věcí “neváží”. Ne, že by si peníze...
více...

Elektronický zabezpečovací systém - bezpečné bydlení

Elektronické zabezpečovací systémy výrazně pomáhají zajistit bezpečnost objektů. Majitelé bytů a domů často...
více...