Jak se zbavit celulitidy?

Zbavit se celulitidy znamená pochopit, že celulitida není jen problém kůže. Nestačí si koupit krém, masážní rukavici a je po problému. Celulitida, často označovaná jako pomerančová kůže, dokáže potrápit ženy každého věku. Může být vrozená, ale také jako následek těhotenství nebo změny váhy. Dá se odstranit nebo alespoň zmírnit, jen to chce ten správný komplexní přístup.

zdraví, zdravá pleť, celulitida, pomerančová kůže, sauna, zdravá strava, masáž

1. Nesolte mnoho

Čím více solíte, tím více vody se udržuje v těle. A to vůbec není na prospěch vaší kráse. Kvůli ní je celulitida ještě viditelnější a nepomohou vám ani drahé procedury nebo krémy. Regulujte tedy dochucování a dávejte pozor i na konzumování různých uzenin a masných výrobků, které obsahují vždy právě příliš mnoho soli.

2. Masírování

Velmi důležitá rada, která účinkuje u největšího počtu žen. Takové masáže můžete dělat různými způsoby. Tím nejjednodušším je koupit si masážní sprchovou hlavici a pak i za asistence střídání teplé a studené vody prokrvit pokožku. Další možností jsou masážní kartáče nebo rukavice, které mají tužší štětinky a rozbíjejí tak celulitidu. Ať už jednu nebo druhou alternativu byste měla opakovat alespoň dvakrát týdně. A tím nejpříjemnějším je dopřát si speciální masáž u maséra, který vám zároveň aplikuje i potřebný zábal.

3. Pravidelné sportování

Udržení se v kondici vždy napomáhalo i lepší postavě. Abyste se však zbavila zároveň i celulitidy, zaměřte se na posilování nohou. Ideální je plavání. Nenatrápíte se při něm tak jako v posilovně, voda vás bude příjemně nadnášet a rychleji tak spálíte i kalorie. Skvělé je také bruslení, běh nebo cyklistika.

4. Skořicový zábal

I když proti celulitidě zabírá mnoho zábalů, jeden z nich přece jen svou účinností vyniká. A tím je použití skořice, která je hlavním nepřítelem pomerančové pokožky. Zábal z ní si můžete vyrobit velmi jednoduše. Do bílého jogurtu přimíchejte větší množství pomletého ​​koření. To si natřete na tělo, zabalte do fólie, přidejte ještě ručník a nechte působit patnáct minut. Jogurt můžete vyměnit i za olivový olej. Pro zlepšení účinnosti se občas přidává i nastrouhaný čerstvý zázvor. Výhodnou pomůckou, kterou si můžete připravit předem, je smíchání skořice s tělovým mlékem. Natřít se takto můžete kdykoliv a rychleji si uděláte i zábal.

5. Peeling

Ať už takový, který koupíte v obchodech, nebo také vyrobený podomácku například z kávy, malin, mletých ořechů nebo jahod. Spojte jej zároveň i s masáží, abyste použila hned dva účinné triky. Opět si můžete situaci zjednodušit tím, že si koupíte sprchový gel s peelingovými částečkami a využijete čas strávený ve sprše i k boji proti celulitidě.

6. Změna stravy

Zdravý životní styl je i klíčem k tomuto problému. Pokud se budete cpát nezdravými jídly, musí se to odrazit na celé postavě, celulitidou nevyjímaje. Dvě větší porce čerstvé zeleniny denně a k tomu spousta ryb vám pomůže více, než trápení se v posilovně. Zabrání to navíc proti tloustnutí a opakovanému tvoření vašeho problému. Protože, slabší celulitidu můžete porazit dost úspěšně, ale pokud si nedáte pozor, velmi jednoduše se vrátí zpět.

7. Bylinné čaje

Je úplně jedno, pro který se rozhodnete, ale měli byste jím vyplnit většinu vašeho pitného režimu. V létě ho klidně můžete pít s kousky ledu a pár kapkami citronové šťávy, aby vás zároveň osvěžil. Snažte se je měnit, aby se vám po čase nepřepily. Velmi dobrý je v tomto směru i zelený čaj, který pomáhá zrychlit metabolismus a spálit kalorie.

8. Saunování

A na závěr jedna příjemná tečka. I díky sladkému nicnedělání a potřebného relaxu se můžete zbavit vašeho problému. Stačí zajít do sauny, která je na celulitidu úžasná. Ještě lepší alternativa je použití i bylinkových aromat, které také ovlivňují naše tělo. Kromě pocení a zbavování se celulitidy je dalším bonusem i to, že tělo se očišťuje od toxinů, které jsou častou příčinou vašeho problému. Také si odpočinete, zrelaxujete a budete se cítit lépe. Pozitivní naladění a dobrá psychika mají rovněž vliv na kondici vaší kůže.

comments powered by Disqus


Podobné články


Šest účinných druhů cvičení, která pomáhají snížit hladinu cholesterolu

Máte vysokou hladinu "špatného" cholesterolu? Většinou změna jídelníčku nestačí a už vám doktor hrozí...
více...

Krásná postava bez cvičení a změny jídelníčku?

Formování postavy je dlouhodobý proces a žádná dieta vám postavu nevyformuje. To je jasné, ale co tedy a jak...
více...

Hygiena nahrává nejrůznějším infekcím, zkuste to s ní nepřehánět!

Moderní hygiena, to je především neustálé mytí pokožky celého těla. A potom zase sušení. Na pořadu dne je...
více...

Zdravé vaření a úklid? Stačí pět pomocníků a máte vyhráno!

Nemáte nafukovací kuchyň a máte pocit, že se vám v ní hromadí spotřebiče, které vůbec nepotřebujete?...
více...

Máslo je snadné vyrobit, ale...

I přes snahu, vnutit nám lehce roztíratelné margaríny, patří tradiční a hlavně čerstvé máslo do zdravého...
více...

Sladíte zdravě? Pozor na med!

Stále posloucháme a čteme, jak je rafinovaný cukr nezdravý. Proto někteří lidé, ve snaze žít zdravě,...
více...

Zlomenina z přetížení je bolestivá, přesto ji můžeme přehlédnout

Vystavujete své tělo často nepřiměřené námaze? Zapomínáte na kvalitní rozcvičení? Slovo strečink vám nic...
více...

Dovolená s adrenalinem? Zkuste surfing na vlnách známých destinací!

Neumíte si představit, že strávíte dovolenou ležením na pláži, ale moře milujete? Prosurfujte ji! Surfing patří...
více...

Trénink venku? Správně se oblečte a nenásilně adaptujte tělo!

Sportování venku potřebuje nejen sportovního ducha, ale také vhodné a kvalitní oblečení. Ale to není vše!...
více...

Hubnutí v sedmi důležitých krocích, které nezná jo-jo efekt

Hubnutí je u mnoha žen na jaře tématem číslo jedna. Ale jedna věc je pár dní nezdravé diety, když se...
více...