Jak se zbavit kuny, která si oblíbila vaše auto?

Kuna patří mezi velmi rozšíření škůdce, o kterých se mluví mnohem méně, než by mělo. Mnozí majitelé staveb, kteří jsou bezradní, se snaží najít řešení, jak proti tomuto živočichovi, který se dokáže usadit ve vaší stavbě, pozemku nebo autě na velmi dlouho a jen tak lehce ji odtud nedostanete. Existuje však několik dobrých řešení, které vám jistě poradí.

kuna, auto, škůdci, hlodavci

Kuna skalní

Kuna skalní je tvor, který příbytky lidí velmi rád navštěvuje. Nebojí se jen tak vniknout na váš pozemek, udělat vám tam škodu a potom znovu odejít. Na některých místech se nachází kun více, někde jich je méně. Je to normální jev, kterému byste se však neměli přizpůsobit a proti kunám pořádně zabojovat. Jelikož kuny patří k tvorům, které se rády k někomu vždy "vetřou". Dům je vždy zárukou tepla a možná i nějakého toho jídla v kontejnerech, kuny to vždy velmi láká.

Přenositelka chorob

Kuna s sebou přináší nejen špínu, ale i smrad a mnohokrát choroby, které v sobě má. Proto, pokud nechcete, aby nakazila vás či vašeho domácího mazlíčka, určitě byste se měli vyvarovat jejímu delšímu pobytu u vás. Jsou to většinou noční tvorové, kteří přes den spí a v noci se pořádně vždy vyřádí. Kuna v domě je jednoduše nevítaným a nežádoucím hostem, který vám může cokoliv zničit. Pokud nechcete přijít o svůj majetek, poradíme vám!

Základní rady

Mnohé rady se tradují z pokolení na pokolení. Někdy vyjdou, někdy ne, ale určitě byste je měli vyzkoušet ještě předtím, než se dáte na lov. Určitě vyzkoušejte mít v domě například výrazný parfém, což by mohlo kunu odradit. Stejně na tom je i trus nějaké kočkovité šelmy, kterou máte doma. Nevýhodou těchto dvou rad je to, že ne vždy můžete mít dům či auto navoněné od nějaké voňavky nebo přesný opak, zasmrasěný od nějakého trusu. Kuně však nejsou po vůli ani žádné chlupy od psa či nějaké dravé šelmy, která by mohla pro ni představovat nebezpečí. Vhodné jsou i lesklé předměty zavěšené v okolí domu a auta. Nevýhodou je zas neestetičnost, která se vám nemusí líbit. Tato zvěř se mnohokrát lekne i velkého hluku, který by mohl jít z přehrávače, počítače, rádia nebo z hlučné vřavy.

Speciální výrobky

Neradi dáte na "babské rady" a raději si koupíte nějaký speciální přípravek, který by měl na 100% pomoci? Pokud ano, v obchodech najdete několik druhů odpuzujících, které nejsou příliš drahé a svou práci si odvedou. Tyto odpuzovače vysílají akustické a ultrazvukové vlny, které kunu okamžitě odeženou. Jiným, velice vychvalovaným způsobem je například past na kuny. Odchyt tohoto zvířete je někdy možná úplně nejlepším způsobem, jak se ho zbavit. Jednoduše ji chytíte při činu a odvezete ji daleko od domova, aby se k vám více nevrátila. K tomuto účelu slouží pasti na kuny, které jednoduše zakoupíte v různých obchodech, například s vybavením pro myslivce či zverimexech. Jsou to klece nebo něco podobného, ​​jako na myši. Jednoduše se do nich kuny chytí a vy máte po problému. Do takové pasti je však kunu velmi obtížné mnohokrát chytit, protože se pohybuje skoky. Někdy to však vyjde a můžete se radovat z úspěchu!

Kuna v autě

Zvlášť nebezpečné je, když se kuna zabydlí v podvozku vašeho auta. Hlavně během zimy, když bývá venku velmi ruhá zima, kuna se uchýlí i do aut, kde bývá mnohdy teplo. Můžete ji však objevit v okolí motoru, kde je její přítomnost velmi nebezpečná. Kuna kouše různé hadičky, a proto se může stát, že by vám zničila motor nebo nějaké součástky, které jsou důležité k tomu, aby vám auto jelo.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jaké pneumatiky vybrat? Celoroční nebo v závislosti na ročním období?

Použití pneumatik na základě ročního období stanovuje zákon. Ale jsou řidiči, kteří používají pro jistotu...
více...

Fretka je úžasný a skromný domácí mazlíček

Rychlý jako fretka? Ne, nebojte se, že byste tohoto domácího mazlíčka nestíhali. A že to je jen domestikovaný...
více...

Jaká auta si vybírají senioři?

Po našich silnicích jezdí neustále nebezpečné vraky. Přitom ojeté auto, které splňuje i přísné bezpečnostní...
více...

Pes v bytě potřebuje své místo k odpočinku, přestože s ním sdílíte postel

Asi se shodneme na tom, že každý člen domácnosti by měl mít svůj "koutek", svoji oázu klidu. A pokud je členem...
více...

Čím krmit suchozemskou želvu? Nabírejte jí jitrocel, pampelišku nebo hluchavku!

Mýtů o krmení suchozemských žel je mnoho. A většinou jsou pro tyto želvy nebezpečné. Suchozemské želvy...
více...

Chov plazů v teráriu vyžaduje dostatek prostoru

Plaz většinou není společenské zvíře. Proto se převážně nedoporučuje chov více jedinců v jednom teráriu. Ale...
více...

Psí zápasy a bojová plemena psů

Psí zápasy jsou v naší republice nelegální, a pokud se zde konají, je to mimo zákon. Ale jsou země, kde je tato...
více...

Psí úsměv a tlapka na milované osobě

Lámete si hlavu nad tím, zda vás váš pes miluje? Ale to je přece jasné! Pes umí milovat jako člověk a dokonce...
více...

Jak vybrat psa, který se dožije vysokého věku?

Vybíráte plemeno psa, které bude "bezúdržbové"? Tak to si psa raději nepořizujte! Ale pokud chcete vědět, které...
více...

Rakovina u psů a koček nemá původ ve špatném krmení

Nejen nemoci lidí, ale i zvířat doprovázejí mýty. A protože většina domácích zvířat žije kratší dobu než...
více...